מה דעתכם להתעורר כל בוקר ולהביט אל חלון כחלחל, שמאחוריו מאות אלמוגים ודגים מכל הצבעים והסוגים המקיפים אתכם מכל הכיוונים? נשמע כמו מדע בדיוני, אבל בשנה הבאה תוכלו כנראה לנסות את התחושה.

נמו יהיה מבסוט. הפרויקט החדש
נמו יהיה מבסוט. הפרויקט החדש

באי פאלאוואן שממוקם במחוז מימארופה, בדרום הפיליפינים, מקימים כעת את "The Coral World Park". הוא כבר נושא בתארים "אתר הנופש התת-ימי הראשון באסיה", ו"אתר המגורים התת-ימי הגדול ביותר בעולם". זאת, כמובן, אם בנייתו אכן תושלם לפי התכנון, מתישהו ב-2013.

האי פאלוואן. צילום: באדיבות משרד התיירות הפיליפיני

אתר האלמוגים התת-ימי יכיל 24 "אנמוניס" תת-קרקעיים (זוכרים את נמו, שגימגם "אנמונמני..." כשלמעשה ניסה לומר אנמוניס"?), שהם שושנות ים, ובתכל'ס – אלה הן הסוויטות המפוארות של אתר התיירות העתידני. אלה ימוקמו 60 רגל (בערך 20 מטר) מתחת למים, גובהן יהיה חמישה מטרים ושטחן יהיה 50 מ"ר. כל אחת תוכל לארח 15 איש, ובעיקר תצויד בנוף מרהיב: מבט של 270 מעלות על מעמקי הים. את האנמוניס תבנה חברה אמריקאית המתמחה בבניית צוללות, בתקציב המוערך ב-150 מיליון דולר.

האנמוניס. צילום: תודות לפרויקט קוראל רזורט

הלובי. צילום: באדיבות קוראל רזורט

מרבית הסוויטות יימכרו לאנשים פרטיים (וככל הנראה מאוד מאוד עשירים), שיוכלו לעצב את האנמוניס כראות עינם ונפשם, בעוד שחלק מהיחידות יישארו פתוחות לציבור הרחב, כדי שגם אנחנו נוכל להתרשם ממעמקי הים בצורה קצת אחרת.
ואיך יכולים הדיירים לזוז מאנמוניס אחת לשנייה? ובכן, הכל ייבנה בעזרת טכנולוגיית צוללות מתקדמת, והדיירים ינועו ממקום למקום בעזרת מיני-צוללות שינועו על מערכת הידרואלקטרית-ניידת.
בנוסף לחלק המרתק ביותר (התת-ימי), יהיה כאן גם מלון בוטיק (על האדמה) בן 50 חדרים, שילווה בקזינו, בספא ואיך לא – במסעדה תת-ימית ל-200 סועדים. בנוסף ייבנה מרכז מדעי על החוף, בעיצוב המזכיר סוסון-ים, שייקרא Seahorse Science Center. זה אמור יהיה לספק לתיירים נקודת תצפית ומידע על החיים מתחת למים.

החלק ה"משעמם", מעל לים. צילום: באדיבות קוראל רזורט

וזה לא הכל. הפרויקט השאפתני רואה עצמו חלק מרכזי בתיירות האקולוגית, ומתכנן לחדש את מלאי האלמוגים באזור כולו ולחנך את מבקריו לשמר את הסביבה. ניתנה הבטחה כי החיים התת-ימיים באזור לא ייפגעו בעת תהליך הבנייה המאסיבי. מדובר באחד הפרויקטים הגדולים והמרשימים ביותר של תעשיית התיירות הפיליפינית בשנים האחרונות, והוא עשוי למשוך אלפי תיירים מדי יום.

עוד פרויקטי נדל''ן מטורפים בפיליפינים: