>> הצטרפו ל-Xnet בפייסבוק

שרית שני חי, מעצבת חדרי הילדים, אוהבת לארח. היא מקדישה שעות רבות ומחשבה מדוקדקת לסידור השולחן שלה, ומקפידה לחשוב תמיד על מי שמעניינים אותה באמת – הילדים. במקרה שלה, הישיבה ב"שולחן הילדים" היא זכות, ולא מטרד שמוטל על מבוגר תורן.

סיפור הילדים שהמציאה שני חי, כבסיס לעיצוב השולחן, היה מסיבת תה של ראש השנה למשפחת עכברונים. "בראתי עולם. מיקמתי את משפחת העכברונים – אבא, אמא, עכברונת קטנה וקרנף אורח, ונסחפתי למקומות אחרים. זה עולמי האישי והוא לא רציני וכבד, יש בו המון הומור".

שני חי ומשפחת העכברונים (צילום: שירן כרמל)
שני חי ומשפחת העכברונים (צילום: שירן כרמל)

שני חי בחרה להשאיר את השולחן חשוף, ללא מפה: "השולחן מבחינתי הוא מצע לעבוד עליו". ראנר אורכי מבד אדום נתפר במיוחד, והוא יוצר סדר בשולחן. את התמונה משלימות מפיות מפוספסות בכחול ולבן. "מפות אני תמיד מכינה בעצמי. קונה בחנות בדים בנחלת בנימין חתיכת בד והולכת לתופרת. כך מתקבל פן אישי בעיצוב השולחן. בחרתי בצבעוניות שחוזרת על עצמה ושמאפיינת את העבודות שלי – כחול, אדום ולבן", אומרת שני חי.

על המפיות הונחו פלייסמטים עגולים עשויים עץ צבוע בכחול, ועליהם סט צלחות ששני חי עיצבה במיוחד לכבוד ההפקה המצולמת. על כל צלחת אויר ראש בובה, המזכיר במעט את ראש בובת הפליימוביל – פרצופים מחייכים, כשלשם האיזון עוטרו שתי צלחות בפרצוף בוכה, כי "תמיד יש מישהו לא מרוצה". שני חי, שהתלהבה מהתוצאה, מחפשת כעת יצרן למוצר החדש. "את אב הטיפוס עשיתי בהתזת צבע, אבל אני כבר רואה את הצלחות האלה תלויות על הקיר".

>>ועוד רעיון לשולחן חג: איך מעצבים שולחן אלגנטי מכלים שיש (כמעט) בכל בית?

במרכז השולחן, על גבי הראנר האדום, הונחו בובות מגולפות בעץ, שמהוות מקור השראה לרהיטיה של שני חי – משחקים מיניאטוריים שנאספו בשווקים בעולם במשך שנים – וקישוטים של חג המולד, האהובים עליה במיוחד. "אני אוהבת להדגיש את האורגניות של השולחן באמצעות הצעצועים הצבעוניים שלי. כשמוזמנים אלינו ילדים, אני עוקבת בעניין ובודקת באיזה משחקים הם מעדיפים לשחק. זה הכי כיף מבחינתי".

  (צילום: שירן כרמל)

שני גביעי זכוכית מכילים סידורי פרחים לבנים, שגם בהם שולבו בובות מהאוסף הפרטי: "יש נטייה להציב במרכז השולחן כד זכוכית גבוה ובו זר פרחים גדול, שמוציאים כשמתחילים לאכול. הקפדתי לשמור על כל האלמנטים בגובה נמוך, שלא יפריעו לסועדים לראות זה את זה. הכל נעים, נמוך ותורם לאינטראקציה החברתית".

על השולחן הוצבו גם שתי צלחות להגשת עוגה מזכוכית, ועליהן סמלי החג – רימונים ותפוחים בדבש. על כל צלחת הוצב פסל של ציפור עשוי קרן צבי, כמו השופר.

שולחן-מגש בעיצוב פיני, שנקנה בשוק הפשפשים, הועמד לצד שולחן האוכל. עליו הונחו כלי קרמיקה באדום ובלבן, אוסף פרטי של שני חי, שנקנה בשוק ומשלים את המראה הכללי.

  (צילום: שירן כרמל)

והמלצה של שני חי לסיכום: לא להסתפק במקור אור אחד, אלא להוסיף אלמנטים של תאורה, כמו נרות קטנים ושרשרת נורות מיניאטוריות, שיתנו הרגשה עליזה ומנצנצת של חג.

______________________________________

פריטים בעיצובה של שרית שני חי, שמופיעים בהפקה:

  • עכברה קטנה – 290 שקלים.
  • עכבר גדול – 600 שקלים.
  • קרנף – 480 שקלים.

>> לאתר של שרית שני חי