בסמינר הקיבוצים נערך ניסוי מעניין, כל סטודנט לעיצוב עובר בארבע שנותיו במוסד מסלול טעימות והתנסויות בכל התחומים - החל מעיצוב אופנה, דרך עיצוב מוצר, וכלה בתקשורת חזותית. אין גבולות, הגדרות וטייטלים אחרי המלה "מעצב". טשטוש ומחיקת המחיצות בין תחומי העיצוב השונים הם שינוי מרענן בנוף לימודי העיצוב המקומיים, שסוגדים להתמקצעות והצרה של תחום עיצוב ספציפי. סמינר הקיבוצים השכיל להבין שבעולם הגדול, הטשטוש בין התחומים נמצא בשיאו. מעצבים כדוגמת רון ארד ופיליפ סטארק נוגעים בכל תחום עיצוב אפשרי - אופנועים, בתים, רהיטים וכדומה. הדבר לא נובע מרצונם לקבל תמורה בעבור המותג שיצרו, אלא מתוך רצון להתנסות בכמה שיותר תחומים.

הסטודנט גיל זבלודובסקי יצר חיבור פשוט ומעניין בין התוף של הרמקול לחומרים שונים שהוא הניח עליו. הוויברציות של הסאונד יצרו סדרת קליפים לשירים. במהלך ההיסטוריה היו ניסיונות רבים לחבר בין סאונד לדימויים. עבודה זאת, בחיבור הפשוט שלה, מניבה תוצאות חזותיות מעניינות. הנה דוגמה, קליפ של דיקלה:

ועוד קליפ, הפעם של "היהודים":

הסטודנטית אודליה ממן הזכירה לנו שאין תחליף לעבודת היד. היא יצרה ספר שעשוי כולו מחיתוכי נייר, מעין מחווה להוריה אנשי הכפיים. העבודה מעוררת געגוע למעצבים שעובדים עם היידים ולא רק עם המקלדת.

הסטודנט ארסני צ’רקסוב יצר אתר ללימוד ותרגול של סוגי מדיטציה שונים, על פניו מדובר בדיסוננס קשה: תרגול מדיטציה מול המכשיר שיוצר חלק נכבד מהרעש הסביבתי שמקיף אותנו: המחשב. אבל אם גם אתם מוצאים את עצמכם 12 שעות ביממה מול המחשב, אולי יהיה טוב ששעה אחת תוקדש לניתוק ומדיטציה, גם אם זה מתבצע מול המחשב. על מנת להיכנס לאתר עליכם לאפשר למצלמת המחשב לפעול, ולהעמיד מולה את הדג שמצורף לכתבה. כך תוכל המערכת לעקוב אחר התנועות שאתם מבצעים במהלך המדיטציה, לתקן ולהדריך אתכם אל האור בקצה המסך. האתר : Satorifish.com.

לנה ספוז’ניקוב יצרה חיבור מעניין בין גוף האדם לגופן, כל אות מסומנת על אבר, ומייצגת את תכונתה. שוב, חיבור פשוט מוביל לתוצאה מעניינת.

סמינר הקיבוצים היה בשבילי הפתעה נעימה. אקדמיה שרוצה להרחיב את האופקים של בוגריה מעבר לתחום עיצוב אחד. העבודות ברובן מפתיעות, בוסריות, ודווקא בשל כך מעניינות. ניתן לראות את הסקרנות הגדולה של הסטודנטים להתנסויות שונות, ובסופו של יום סקרנות ורצון להתנסות הם הדלק שמניע את התהליך הקריאטיבי ומוביל לתוצאות מפתיעות.