>> הצטרפו ל-Xnet בפייסבוק

בעיר שמתגאה בלילות לבנים חלומיים, מפתיע לגלות שהשיקול האסתטי המרכזי שנלקח בחשבון בעיצובו של מלון חדש היה דווקא סביב התאורה. מדובר במלון W בסנט פטרבורג, שנחנך לפני כחודשיים במרכז העיר המפורסמת ביופיה. המלון, המונה שמונה קומות ו-137 חדרים, מצטיין בקרבתו לכל מוקדי העניין שיודעת להציע סנט פטרבורג: ממוזיאון האמנות המהולל ארמיטאז' ועד ארמון החורף המרהיב של פיוטר הגדול.

המלון, הראשון של רשת W ברוסיה עשיר בצבעים וניחן בעיצוב עכשווי, שחתומים עליו האדריכל האיטלקי אנטוניו צ'יטריו ומעצבת הפנים פטריסיה ויאל. המבנה שנבחר הוא אחד החדשים יותר בעיר הצפונית, והוא החליף מבנה מגורים מקורי מהמאה ה-18. האורחים המתפנקים יוכלו למצוא כאן מסעדה של השף הכוכב אלן דוקאס, לעלות לבר שנמצא בקומת הגג כדי לשתות ולהשיח בתוך ביתנים אלגנטיים, ולהירגע בספא מפנק. למעשה, זהו מלון ה"לייף סטייל" המקיף והראשון מסוגו בעיר.

אף שהוא עדיין בחיתוליו, חודשיים בלבד מאז הקמתו, נראה שאבן הגיר החלקה וחזית השיש מתאימים ללא כל מאמץ לשפה הסביבתית של הרובע והעיר. "השמש המאירה הופכת את צבעי החזית מירוק בהיר לכחול, ומכחול בהיר לצהוב וורוד", מסביר צ'יטריו, שתיכנן מראש את האפקט הזה כאשר בחר את הצבעים.

לעומת צבעי הקירות החיצוניים, בתוך המלון כחול וזהב הם המוטיבים הדומיננטיים: זהב כאות הצדעה לכיפות המוזהבות של הכנסיות העתיקות, ובמיוחד סנט. איסאק שנמצאת כמעט מעבר לפינה; כחול מסמל את המים השוטפים בתעלות העיר; והטאץ' הסופי, בצבע לבן, מסמל את האור העז ששוטף את העיר במשך הקיץ האינסופי. "יחד, הצבעים מייצגים את צבעי האבנים היקרות של ביצת פאברז'ה", אומר צ'יטריו.

רהיטים של B&B איטליה

כאשר השוערים פותחים את דלתות הכניסה בפני האורחים, מתגלה מבואה המשלבת דלפקי קבלה לבנים וקירות בצבע ענבר (בשילוב מוזר מעט). בתוך החדרים, התמקד המעצב במרקם: הוא השתמש בחומרים אורגניים כמו עור ובדים ארוגים בריהוט, רצפת העץ חומה והווילונות הכבדים חוסמים את קרני השמש בלילות הקיץ המוארים תמיד. בית העיצוב B&B איטליה אחראי לרהיטים, והתאורה היא מעשה ידיו של האמן ג'אקופו פוג'יני.

התוצאה הסופית היא עיצוב פנים מודרני, שממוסגר במעטה חיצוני קלאסי שהולם את אחת הערים הקלאסיות של אירופה. "את ההשראה העיקרית שלנו שאבנו מהרוח המקומית, מהאווירה ומהאדריכלות", אומר צ'יטריו. הוא מודה בכך שהאתגר שניצב בפניו היה שילוב בין הכוחות המנוגדים של העכשוויות והקלאסיקה, אך מתעקש כי התוצאה מוצלחת: לדבריו, הכוחות הללו הוכיחו שהם מחמיאים אחד לשני יותר מאשר מנוגדים זה לזה.

עוד בתי מלון ששווים ביקור:

מלון W וייאקס, פורטו ריקו

מלון בראשית, מצפה רמון

איך ייראה המלון בוואדי רם, ירדן

מלון ממילא, ירושלים


כאן נמצא מלון W החדש