מה עושה זוג צעיר ויצירתי עם רצון לבית מלא אור ויופי, אבל תקציב מוגבל? בטי קדם ובעלה לשעבר ששי (ששון) עשו בחירה לא שגרתית. לפני 15 שנים הם קנו דירת ארבעה חדרים משעממת ומוזנחת במרכז חולון, ברחוב ללא חן והדר, והשקיעו בשיפוץ וב"הלבשה" שלה. התוצאה מזכירה ביצת הפתעה: הניגוד בין החוץ לפנים עוצר נשימה.

בנם הבכור היה אז בן 6 (היום בן 21), ולתוך הדירה הזו נולד ליעם, היום בן 11. בטי היא מנהלת סניף בנק. למרות אהבתה הגדולה ליופי, מעולם לא חשבה לעסוק בעיצוב; הכישרון שלה נשאר פרטי. "כשסיימתי צבא ויצאתי לחיים ידעתי שאני רוצה להצליח ולעמוד על הרגליים כלכלית בזכות עצמי. היה חשוב לי לבחור מקצוע שיביא בצידו פרנסה, הצלחה וקידום, היה בי רעב להצלחה ולעצמאות – אולי בגלל אמא שלי, שלא היתה קרייריסטית וגידלה ילדים, בחרתי אחרת. האוכל והעיצוב תמיד היו צדדיים, לא העיקר. אבל את התרבות שלי אני מביאה לניהול שלי – בעבודה עם האנשים, באסתטיקה של הסניף, בתחושה של בית".

הבית הפוך ממינימליסטי: הוא מלא בחפצים ובכלים נאים ממקומות אקזוטיים, ביצירות של חברים אמנים ושל בני המשפחה, ויחד עם זאת לא נראה מבולגן או עמוס. במטבח, למשל, כמעט אין ארונות - הכלים והאוכל מוצגים לעיני כל, מעוררים תיאבון. "אני אוהבת שפע. תמיד אאפה שני קילו עוגיות, תמיד יש על השולחן פירות וכלי הגשה יפים. יש בזה משהו שעוטף אותי". גם הילדים מילאו את חדריהם אוספים מעניינים, ואפילו אוסף השנורקלים של ליעם בחדר הרחצה המשפחתי נראה כמו החלטה עיצובית מקורית.

שושנה החתולה על רקע פסלי החרס של דניאל מוריץ (צילום: שירן כרמל)
שושנה החתולה על רקע פסלי החרס של דניאל מוריץ (צילום: שירן כרמל)

לכתבה הקודמת במדור:

>> ביתה הסרוג והצבעוני של אלקה חכמון ביפו

לכתבה המלאה לחצו על הקישור למעלה (צילום: שירן כרמל)
לכתבה המלאה לחצו על הקישור למעלה (צילום: שירן כרמל)