מאז ומתמיד היה הפרגוד אמצעי נהדר להפרדה בין חללים. הפרגודים הראשונים הופיעו בסין כבר בשנת 400 לפני הספירה. מאז הם מלווים אותנו: נמוכים ורחבים, גבוהים וצרים, עגלגלים ונשיים או מרובעים ואלגנטיים. מבחר הסגנונות מאפשר למצוא את הפרגוד המושלם לכל חדר בבית.

הפרגוד הוא מחיצה ניידת המורכבת מכנפיים מחוברות בצירים, המאפשרת חלוקה פשוטה ומהירה של חללים בבית. פרגודים של פעם עשויים לרוב ממסגרת עץ או מתכת שבתוכה לוחות עץ, זכוכית או בד. עיטורי הפרגודים מגוונים מאוד: מעבודות גובלן דרך ציורי שמן ועד לבדים רקומים בדוגמאות עשירות. ניתן למצוא גם פרגודים משובצי זכוכית, שמאפשרים משחק מחוכם של גילוי והסתרה.

פרגוד מעוגל ופרחוני (באדיבות גלריה בורדו )
פרגוד מעוגל ופרחוני (באדיבות גלריה בורדו )

יתרון נוסף של הפרגוד הוא היותו נייד ודינמי, כך שאם הנסיבות משתנות ומתעורר צורך לשנות את מיקומו - או שסתם מתחשק לעשות שינוי בחדר – אין צורך לשבור קירות: אפשר פשוט להזיז את הפרגוד.

אם אתם עובדים מהבית ואין לכם חדר עבודה ייעודי, פרגוד יכול להוות פתרון פשוט ולא יקר להפיכת הסלון, או כל חדר אחר, לאזור עבודה במשך שעות היום. גם אם יש לכם חלל גדול ואתם רוצים לפצלו לשניים ולעצב כל חלק בצורה אחרת – פרגוד הוא פתרון מושלם. וכמובן - הפרגוד הוא דרך קלה ודקורטיבית להשיג פרטיות או להסתיר את הבלגן כשמגיעים אורחים.

עוד עתיקות: