המעצב האיטלקי הנודע נרצח לפני 14 שנה במיאמי, אולם לאחרונה הוא מתעורר מדי בוקר, כאן בבירת הפיליפינים.

אני צועד בדרכי לתחנת הרכבת, חזרה מביקור אצל הרב יוסי, נציג חב"ד במנילה, כשאני נתקל לפתע באחד הפרויקטים היוקרתיים ביותר שנבנה בימים אלה בעיר,
The Milano Residences.
משוכנע לחלוטין כי לא ראיתי אותו עד עצם היום הזה, אני מסיק שבחודש האחרון הם הצליחו להרים 50 קומות, ויחד עם אייג’נט (סוכן נדל"ן) עקשן שנדבק אליי, הם מיד מעירים את תשומת ליבי.

מגדלי מילאנו. באדיבות חברת סנצ'יורי פרופרטיס

אני סופר 50 קומות. באדיבות חברת סנצ'יורי פרופרטיס

ורסאצ’ה היה ידוע בעולם כמעצב ויצרן של אופנה מוחצנת לעשירים בלבד, ובמיוחד לאלה שאוהבים להפגין ולהקרין את העושר לכל עבר.
אז מה הקשר לפיליפינים הצנועים? תתפלאו, אבל אפילו כאן מתרבים מיום ליום העשירים מהדגם הנ"ל, וחברת הנדל"ן המקומית, סנצ’ורי פרופרטיס, החליטה לנצל את הטרנד המסוכן ולענות על הביקוש המתעורר למוחצנות אסייאתית. בשנה האחרונה חתמה החברה על שיתוף פעולה ייחודי עם בית האופנה של ורסאצ’ה, שיהפוך את מנילה לעיר הראשונה באסיה עם גורד-שחקים במיתוג ועיצוב פנים של ענק האופנה העולמי.

שיתוף הפעולה האיטלקי-פיליפיני יתבטא בעיצוב וריהוט של ורסאצ’ה בלובי המפואר, במסדרונות המלכותיים, בבריכת השחייה הגרנדיוזית ובספא המפנק, ואפילו בספרייה היוקרתית. בית האופנה האיטלקי יספק גם רעיונות, הצעות וריהוט לעיצוב הפנים של 340 הדירות למגורים, שחלקן אף יכילו בריכות שחייה אישיות. הדיירים העתידיים יוכלו לאמץ את הרעיונות והריהוט של ורסאצ’ה, או שלא.

דירות לאספנים?

לפי השמועות המסתובבות בעיר, העובדה כי זה עתיד להיות הבניין היחיד בפיליפינים עם דירות בעיצובו של ורסאצ’ה, הינה הסיבה מדוע משקיעים רבים נוהרים לעבר משרדי המכירה ונעמדים בתור. הם רואים בדירות כאילו היו פריטי אספנות נדירים, שמחירם עתיד להרקיע לשחקים. אחד הנתונים המעניינים בהערכות החברה הקבלנית, הוא כי 80% מהקונים עתידים להיות פיליפינים מקומיים, בעוד שהשאר משקיעים זרים. ללא ספק, נתון מפתיע ביותר.

לאחר שהאייג’נט העקשן תוחב לי פלייר צבעוני ליד, אני מגלה כי הבניין יכלול דירות חדר, שניים ושלושה חדרים, במחירים שינועו בין כמה מאות אלפי דולר עד ליותר ממיליון. בין הפינוקים שיציע ורסאצ’ה הפיליפיני יהיו בר-מיצים (ליד הבריכה והספא), מכון כושר מפואר, מרכז עסקים וגן על הגג, עם נוף חלומי.

כך ייראה ורסאצ’ה הפיליפיני ב-2015. באדיבות סנצ’יורי פרופרטיס

ההשקעה הכוללת בפרויקט מילאנו, שממוקם ממש במרכזה של מנילה, שתי דקות בלבד מבית חב"ד, נאמדת ב-70 מיליון דולר. הבניין בעל הפנים העתידניות במקצת, אמור להיות מוכן בשנת 2015 ולהפוך לחלק משכונת "סנצ’יורי סיטי" (ולא, זו לא עיר נפרדת אלא שכונה בתוך מנילה, כי לכל שכונה כאן הם קוראים עיר), שתורכב מכמה גורדי-שחקים, קניון ומשרדים, ותתפרש על שטח של 34,000 מ"ר.

"אתה תיכנס לבניין ותרגיש כמו באחוזה המפורסמת של ורסאצ’ה באיטליה!", אומר לי האייג’נט בהתלהבות רבה, לפני שאני נפרד ממנו לשלום.
במהלך הנסיעה ברכבת אני מהרהר על שיש מלוטש ופסיפס רומאי, ועל יצירות אומנות איטלקיות, שוודאי ישלטו בגורד-השחקים המפואר, וייצרו שכבה עבה וחדשה של מוחצנות אסייאתית.