פרס תגלית העיצוב של בומביי ספיר הנחשב לפרס היוקרתי ביותר באוסטרליה למעצבים עולים, מוענק אחת לשנה על ידי חבר שופטים המורכב ממומחים בתעשיית העיצוב ונועד לתת הכרה לעבודות מצטיינות של מעצבים מקומיים ובכך לעודד את התפתחות הקריירה המקצועית שלהם.

פרט לתואר הנכסף, הזוכה המאושר גורף פרס כספי של 30 אלף דולר (!), כרטיס טיסה, אירוח מלא וביקור בתערוכת הרהיטים במילנו.

בין עשרת העולים לגמר של 2010 תוכלו למצוא פמוט לנר מיציקת בטון (1), שרפרף משאריות עץ (2), מדף קיר מקרטון (3) ודקאנטר ליין (4).

והזוכה המאושר הוא צוות של שניים - דניאל ואמה שאחראיים על אוסף אביזרי שולחן בשם "הקולקציה הבסיסית" הכולל משקולת נייר, מגנט לאטבים, מראה משושת ואהיל עץ. ועל זה נאמר - נו באמת!

אני עוקב אחרי התחרות הזו כבר כמה שנים והתוצאות לא מפסיקות להפתיע! לא אחת אני שואל את עצמי - האמנם? זהו, זה הכי טוב שיש כאן?

מסתבר שלא! תעשיית הפרסים והתחרויות למיניהן היא משחק אחר ולרוב עושה רושם שהמשתתפים הם חברי מועדון. לא אחת אתה ניתקל באותם פרצופים מציגים את אותם עיצובים בהזדמנויות שונות ומשונות.

אין ספק שתחרויות, תערוכות ופסטיבלי עיצוב למיניהם בהחלט תומכים ומעודדים יצירה מקומית ולא אחת הם מהווים קרש קפיצה למעצבים חדשים או צעירים. באותה נשימה אני מוכרח לציין שבסופו של יום, כן או לא תגלית עיצוב, זה עוד סוג של ריאליטי טי וי והרייטינג חשוב לא פחות!