מותג העיצוב הגרמני "קארה" (KARE) פתח אתמול להרצה חנות ראשונה בישראל. החנות, המתפרשת על שטח של 700 מ"ר, מוקמת במבנה ההיסטורי שאיכלס את מפעל הסיגריות "דובק", על גבול בני ברק ורמת גן.

בדומה לקוביה הצהובה של איקאה, גם החנות הזו היא מבנה דמוי קופסה, הפעם עטוף חיפוי אדום. אבל כאן, טוענים זכייני המותג בישראל, בעלי חברת NDR, נגמר הדמיון: "קארה מחדשת את הקולקציה פעמיים בשנה, ומציגה את הטרנדים האחרונים בעולם הריהוט והעיצוב. הפריטים מיוצרים במספר מוגבל, וכך מובטחת ייחודיות".

קארה. צבעוניות ועושר של דוגמאות
קארה. צבעוניות ועושר של דוגמאות

לדברי גל יערי, המעצבת הראשית ונציגת החברה בישראל, החברה מציעה קטלוג של כ-5,000 מוצרים, עם מפעלים באיטליה, הודו וסין. בסיס האם של המותג נמצא בגרמניה. ב-1981 פתחו יורגן רייטר ופיטר שונהופן, סטודנטים למנהל עסקים, חנות קטנה למדפי דיסקים במינכן, שב-1987 הפכה לחנות הראשונה של קארה. כיום יש למותג יותר מ-550 נקודות מכירה ברחבי העולם ומחזור שנתי של 110 מיליון יורו.

באתר האינטרנט של החברה אפשר להציץ בקטלוג דמוי מגזין, בו מוצגים זה לצד זה סגנונות שונים ומגוונים: פופ ארט, רטרו, קולוניאליסטי, נטורליסטי, אותנטי, רוק סטאר ועוד. כל סדרה מציעה מגוון פריטים - מרהיטים, גופי תאורה וטקסטיל ועד אביזרים כמו תמונות, מסגרות, חפצי נוי ועוד.

המוצרים מאופיינים בצבעוניות, עושר של דוגמאות וופרטים, ופונים לחובבי עיצוב צעירים ומאותגרים כלכלית: לא הכל זול, אבל אפשר למצוא מוצרים רבים בטווח מחירים סביר, שמבוסס על הסלוגן "יותר סטייל מכסף".