בשבוע שעבר השיקה רשת מטבחי רגבה את חנות הקונספט ואולם התצוגה החדש שלה בתוך אחת הממגורות הישנות של בני ברק, הסמוכות למסילת הרכבת. מחסני התבואה נבנו בשנות ה-50 וכבר יותר מעשרים שנה עמדו שוממים. לאחרונה גילו יזמים את הפוטנציאל הטמון בחללים הגדולים והם הוסבו לחנויות רחבות ידיים, המצטרפות למתחם המסחר השוקק שבאזור.

יוסי פרידמן, אדריכל ומרצה בכיר בחוג לעיצוב פנים במסלול האקדמי במכללה למנהל, המתמחה בשימור מבנים תעשייתיים כגון אלו, אחראי לעיצוב אולם התצוגה החדש של רגבה. "הרעיון היה לשמר את המקום ולמקסם את האותנטיות שלו על ידי העצמה של הקירות והתקרה הקיימת", הסביר פרידמן. "האתגר היה להכניס למקום יותר משבעה חללי תצוגה, ויחד עם זאת לא להיצמד לדפנות המבנה. זו הממגורה היחידה מתוך השבע שנשארה במצב מקורי ושמור".

מטבחים, חדרי שינה ותערוכה

בחלל הממגורה, שגובהו 15.5 מטרים, תכננן פרידמן מקבץ של חמישה מבני סילו דו קומתיים, העולים ממפלס הכניסה עד לגובה שתי קומות, כשביניהם מחברת מערכת של גשרים המובילה לשאר חללי התצוגה. מהמרכז ניתן להשקיף על תקרת הבטון המקורית של הממגורה, עם דוגמת המשולשים הייחודית לה. מערך המבנים מדמה נוף של עיר קטנה עם גגות אבץ אפורים, שביניהם גינה ורטיקלית הצומחת עד לקומה השנייה.

בחללי התצוגה מציגה רגבה חדרי אמבטיה, חדרי שינה וארונות קיר. בקומת הכניסה של החנות מוצגים דגמי המטבחים ובקומת הגלריה מוצגים חדרים לדוגמה, הכוללים עיצוב של חדרי שינה, אמבטיה, ארונות קיר וריהוט לכל הבית. בנוסף ניתן להתרשם מחיפויי קיר ומשטחי עבודה מקוריאן, שפותחו בשיתוף המעצבות יסמין יותם ואירה רוז'בסקי.

בחדר הישיבות שבקומת הגלריה מוצגת עתה תערוכת עבודות של תלמידי שנה ד' מהחוג לעיצוב פנים במסלול האקדמי במכללה למנהל, שעוסקת במיפוי ממגורות הפרושות ברחבי הארץ ומציעה להן שימושים חדשים.

איפה: חנות הקונספט של "רגבה" - מתחם הממגורות, הלח"י, 24 בני ברק.