לרגל 50 שנה ליריד הרהיטים במילאנו, מציגה יצרנית הרהיטים קרטל פרויקט מחווה לעיר הנחשבת לבירת העיצוב העולמית. לתערוכה, ששמה "אקט אוף לאב", גייסה קרטל את מיטב הכוחות היצירתיים בעיר: שפים, צלמים ובתי אופנה מובילים כמו דולצ'ה וגבאנה ומיסוני, לצד גלריה מרשימה של המעצבים שעבדו עימה לאורך השנים, כגון פיליפ סטארק, פיירו ליסוני, פטריסיה אורקיולה ומריו בליני. המעצבים התבקשו לבחור באחד ממוצרי החברה האהובים עליהם, או באחד המוצרים שהם פיתחו בעבר בעבורה, ולתת לו גרסה חדשה שתבטא את אהבתם למילאנו.

היפאני טוקוג'ין יושיאוקה, למשל, חידש את כסא "אמי אמי" השקוף, שהושק ביריד בשנת 2008. בגרסתו המחודשת, שזכתה לשם "מי אמי", הוא יצר שתי וערב של מראות, המשקפות את העיר ואת היושבים עליו.

הכיסא של יושיאוקה במסגרת הפרויקט של קרטל (באדיבות kartell)
הכיסא של יושיאוקה במסגרת הפרויקט של קרטל (באדיבות kartell)

כורסת "מועדון הבועה" (bubble club) בעיצוב סטארק (באדיבות kartell)
כורסת "מועדון הבועה" (bubble club) בעיצוב סטארק (באדיבות kartell)

איפה: Hall 20 ביתן A15-B14, סלון הרהיטים

החברה האיטלקית B-line תציג במילאנו שני מוצרים חדשים בעיצוב קארים ראשיד. "סנופ" הוא שרפרף יצוק מפלסטיק בשלל צבעים, שבשני קצותיו "כיסים" לאחסון ספרים ומגזינים. "וופי" היא סדרה של כורסאות וכסאות בר מעוגלים, גם הם יצוקים במקשה אחת מפלסטיק. שני המוצרים, כמו מרבית מוצרי החברה, מתאימים לפנים הבית וגם לחוץ.

איפה: Hall 16, Stand E32

מעצבי העל הצרפתים, האחים רונן וארווין בורולק, יציגו במילאנו מגוון פרויקטים שנעשו בעבור מותגי עיצוב שונים. בורולק, שעובדים עם מיטב היצרנים בעולם, נחשבים למעצבים חדשניים עם מגע פיוטי.

בשבוע העיצוב הם יציגו את "אוסו" – כסא שעיצבו לחברה האיטלקית הוותיקה מאטיאצ'י, יצרנית כסאות עץ. מדובר בכסא העשוי מארבעה חלקים מעוגלים במראה של כנפי פרפר, שיוצרו בשילוב של עבודה ידנית וחיתוך דיגיטלי.

כיסא העץ של האחים בורולק (באדיבות  Studio Bouroullec)
כיסא העץ של האחים בורולק (באדיבות Studio Bouroullec)

הכיסא בהכנה (באדיבות  Studio Bouroullec)
הכיסא בהכנה (באדיבות Studio Bouroullec)

"איכות העץ היא זו שעושה את האובייקט", אומרים האחים בורולק על הסדרה, שמיוצרת מעצים כמו מייפל ואלון. "התכוונו לתת לחושניות של החומר לבוא לידי ביטוי", הם מציינים, "הכסא מזמין לגעת בו וללטף אותו, הודות למראהו המפוסל ולמקרם החלק והמשויף, שהושג באמצעות עיבוד ומיכון מתוחכמים במפעל של מאטיאצ'י".

איפה: MATTIAZZI Hall 6 Booth F32B ביריד הרהיטים

_______________________________________________

כתבות נוספות במדור: