בהתחשב בשטחה הקטן, במיקומה המרוחק ובעבר שלה כבסיס צבאי, אין פלא שווייקס (Vieques) נשארה מחוץ למסלול התיירים המקובל. ואולם, האי הקטנטן הזה, שמרוחק רק כ-12 קילומטרים מחופי פורטו ריקו, סוגר כעת את הפער בזכות כפר-נופש וספא מבית W, רשת בתי המלון היוקרתית, שנחנך בו לאחרונה. הפרויקט המושקע נמצא על רצועת חוף מבודדת הצופה לים הקאריבי, שמתאפיינת בדיונות חול לבנות. הוא נוסד במתחם כפר הנופש המפוהק Wyndham Martineau Bay, שפעל כאן בעבר. השיפוץ הדרמטי שיצא תחת ידיה של כוכבת העיצוב הספרדייה פטריסיה אורקיולה (Patricia Urquiola), הוא כה מרחיק-לכת עד שקשה לזהות כיצד נראה בכלל הגלגול הקודם.

בעבור אורקיולה, שאחראית בין היתר לעיצוב המלוטש של מלון "מנדרין" בברצלונה אשתקד, זהו פרויקט בכורה באתרי תיירות אמריקאיים. טביעת-האצבע השנונה והצבעונית שלה נמצאת כאן בכל חדר ופינה, החל מרצפות הבטון הממורקות והדוגמאות הגיאומטריות על המסכים שנחתכו בלייזר, וכלה בקווי הריהוט שהיא עצמה עיצבה למותגים Moroso and B&B Italia.

כאשר משוטטים לאורך הגבעות הרכות של המתחם, פוגשים בדרך סדרה של מבנים נמוכים שאינם בולטים מעל קו הרקיע של הכניסה למתחם, והם מאכלסים 157 חדרים. החדרים, שאת עיצובם אפשר לדרג על הציר שבין סטנדרטי למדהים, פרושים על שטח נרחב וצופים לים. הם נהנים ממרפסות עתירות בריזה, תאורה של טום דיקסון ושטיחים ססגוניים בהשראת האמן ההולנדי פייט מונדריאן.

אמבטיות וינטאג' מפלדה מוברשת, כיורים בצורת תיבה ווילונות בהשראה של רשתות הצצה, מעניקים פאר תעשייתי
אמבטיות וינטאג' עשויות פלדה מוברשת, כיורים בצורת תיבה ווילונות בהשראה של רשתות הצצה, מעניקים לחדרי האמבטיה תחושה תעשייתית ומפוארת באותה מידה. עץ נמצא כאן בשפע ובכל פינה – כולל דלתות הכניסה המאסיביות ושולחן הקבלה עם דוגמאות קונטרסטיות, שממוחזרות מהגלגול הקודם של כפר הנופש.

גוף, נפש, דשא

היזמים של W וייקס רואים בו בית מרגוע, והוא מגשים את החזון בהחלט. ליבת המתחם היא צמד בריכות, המוקפות בלאונג'ים ו"קבאנות", רמז לחופים הנסתרים ולמפרצונים הנחבאים במרחק נגיעה. בקומה מעל נמצא Mix, מסעדה השוכנת באוויר הפתוח מבית היוצר של המאסטר אלן דוקאס. זה המקום היחיד שאפשר לסעוד בו כאן, אך בהיותו פרוש לאורך סדרת טראסות של חללים פנימיים וחיצוניים, הוא עושה את העבודה ועוד הרבה יותר. חובבי הזן ייהנו משיעורי היוגה היומיים, מחפשי האוויר הפתוח יתמוגגו מהערסלים הרחבים במיוחד שפזורים כבדרך אגב על המדשאות, מתענגי המסאז'ים יבקרו בספא, על 10 חדריו ועיצובו הנקי והמצוחצח, ובתום הטיפול יגשו להישטף באחת המקלחות הטובלות בירק.

ולא אמרנו מלה על וייקס עצמה. על עדרים של סוסי פרא, ומפרצים שטופי האור. האי הזה מרוחק אמנם רק דקות אחדות מפורטו ריקו, אבל עכשיו קשה עוד יותר לרצות לחזור ממנו לציביליזציה.

W Retreat & Spa Vieques


View Larger Map

  • צילומים: באדיבות רשת סטארווד