אחת הדילמות הגדולות של עורכים במגזיני אופנה בעולם היא כיצד לצלם את כוכב/כוכבת השער. מצד אחד, מטרתו של השער למכור את הגיליון בדוכנים, ולפיכך חשוב לבחור את הכוכב הנכון ולהשתמש בפופולאריות שלו. מצד שני, מצופה ממגזין אופנה להציג את כוכבי השער שלו בצורה מפתיעה, מחדשת ומסקרנת – ולא באותו מראה קבוע ומוכר, שנטחן זה מכבר לעייפה בכל גזרות הסיקור התקשורתי. התוצאה, לעתים, מייצרת מצב כמעט אבסורדי, כשכוכבת השער הפופולארית זוכה למראה כה מקורי, אחר ומפתיע, עד שלא ניתן לזהותה בתמונה.

עוד בערוץ האופנה

בעת האחרונה אנו עדים לשורה של שערים כאלה, שהצליחו לקחת את כוכבת השער כל כך רחוק מעצמה, עד שאפילו אנחנו מצאנו עצמנו בוהים בשער דקות ארוכות עד שהבנו במי מדובר. מי הכוכבת שהצטלמה, איזה מראה ניסו לייצר עבורה ומה התוצאה?

טיילור סוויפט על שער מגזין Wonderland

מי: זמרת הקאנטרי-פופ המתקתקה, שהחלה ממצבת עצמה כאייקון אופנה.

איפה: ב-Wonderland, מגזין אופנה ותרבות עצמאי מלונדון בעל תפיסה אמנותית חתרנית.

מתי: בגיליון דצמבר 2014.

מה ניסו לעשות: עורכי המגזין וצלם השער תואמס וואיטסייד רצו להתאים את הראיון האינטימי שהעניקה סוויפט למגזין, למראה נקי המתנער ממראה הסוכריה המתקתקה של סוויפט. את השיער המוחלק והמעוצב תמיד שלה הם הרטיבו וסירקו לאחור, ואת החליפות הצבעוניות שמלוות אותה בהופעות החליפו בסריג לבן מינימליסטי ושקט.

התוצאה: טיילור סוויפט שלא הכרתם. ממוצר פופ מסונתז הפכה הזמרת לבעלת מראה מהורהר ומתוחכם. השער הזה, יחד עם הופעתה בתצוגת האופנה האחרונה של ויקטוריה'ס סיקרט והווידיאו קליפ החדש העמוס בשמלות הוט קוטור, סימנו אותה לאחרונה כמובילת אופנה.

קים קרדשיאן על שער מגזין LOVE

מי: מלכת הטראש-ריאליטי שהפכה לשליטה הבלתי מעורערת של עולם האופנה.

איפה: ב-LOVE, מגזין אופנה בריטי נחשב, המהווה סמן ימני ופרובוקטיבי לכל מה שרותח וטרנדי. אגב, שער נוסף שייצא במקביל לאותו גיליון, יארח את אחותה למחצה של קים, הדוגמנית קנדל ג'נר, בתצלום משותף עם הדוגמנית הבריטית הבלתי נלאית קארה דלווין.

מתי: בגיליון פברואר 2015.

מה ניסו לעשות: לנטרל את הטראש ולשדרג את הריאליטי. זאת תקופה ארוכה שקרדשיאן ממצבת עצמה מחדש כמלכת הסטייל הבלתי מעורערת, והשער של LOVE הוא בהחלט צעד נוסף וגורלי בשינוי התדמיתי. לטובת הצילומים בניצוחו של צלם האופנה סטיבן קליין, חומצנו גבותיה הכהות של קרדשיאן ושיערה המורגל בהחלקות ופנים, זכה למראה גלי וטבעי. הוסיפו לכך את הלבוש הצנוע והמתוחכם (או בכלל את העובדה שקים מופיעה לבושה על השער), ואת הכיתוב על השער: Miuccia on Kim כרמז לבאות - קים קרדשיאן לובשת מיוצ'ה פראדה, והרי לכם כוכבת שער במהפך תדמיתי. כי אם פראדה מלבישה אותך, זאת יודעת כל פאשניסטה, הרי שזכית בכרטיס הכניסה שלך לגן העדן של עולם האופנה.

התוצאה: מראה פילם נואר מתוחכם ואפל, מהז'אנר שמשאיר את הצופה עם רמזים לא מפוענחים. זה מעניין בעיקר בהקשר של קרדשיאן, טיפוס שלרוב דווקא מעדיף פחות מסתורין ויותר In Your Face, מכיוון שהמראה שלה זכה פתאום לנקודת מבט נוספת, אינטליגנטית יותר. יחד עם הקמפיין החדש לבית האופנה בלמן, אין לנו ספק שקים בדרך להוכיח לכולם מי שולט בפסגת הסטייל.

לינה דנהאם על שער מגזין ELLE

מי: היוצרת והכוכבת הראשית של סדרת הטלוויזיה בנות, שהפכה זה מכבר לאייקון אופנה שובר מוסכמות.

איפה: ב-ELLE ארצות הברית, מגזין אופנה מוביל.

מתי: בגיליון פברואר 2015.

מה ניסו לעשות: להציג את דנהאם בפתח העונה הרביעית של בנות, כגיבורה חדשה הרחוקה אלפי שנות אור מהדמות האנטי-אופנתית שאיתה החלה את דרכה בעולם הזוהר. דנהאם כבר לא הנערה השמנמנה, הענייה והדחויה, ועל השער היא מופיעה באאוטפיט של בית האופנה סאן לורן פריז ולוק שמבקש לשדר כוח, מרד וסקס אפיל: עיניים מעושנות בכבדות, שיער מחומצן ומרדני, ואטיטיוד של נערת רוק.

התוצאה: אפילו האנה הורבת לא היתה מזהה את השחקנית והכותבת שהמציאה אותה ומגלמת אותה בסדרה. נראה כי אחרי שנים בהן עיקר הדיון סביב הסדרה עסק במידת הקשר בין האנה ללינה, השער הזה מסמל את הפרידה הסופית של דנהאם מבת דמותה לטובת פיתוח האישיות העצמאית שלה. חבל שהתוצאה הסופית היא לא יותר ממראה של דבי הארי לעניים.

בריטני ספירס. נראית בשער יותר כמו היידי קלום אחרי שעברה תחת ידיו של המנתח הפלסטי של רנה זלווגר (צילום: gettyimages)
בריטני ספירס. נראית בשער יותר כמו היידי קלום אחרי שעברה תחת ידיו של המנתח הפלסטי של רנה זלווגר (צילום: gettyimages)

בריטני ספירס על שער מגזין Women's Health

מי: זמרת הפופ הנצחית ועתירת השערוריות, בעלת המראה הכי נדוש בסביבה.

איפה: ב-Women's Health, מגזין נשים פופולארי העוסק בבריאות – תחום שכל קשר בינו לבין ספירס מקרי בהחלט.

מתי: בגיליון ינואר-פברואר 2015.

מה ניסו לעשות: להראות את המראה המחוטב והבריא של ספירס, שמספרת בראיון כי נכנסה למשטר דיאטה בריאה וכושר. ואף מילה על הפרצוף של כוכבת השער, שנראה כמו השתלת פוטושופ רחוקה אלפי שנות אור מהמציאות.

התוצאה: כוכבת שער שנראית יותר כמו היידי קלום אחרי שעברה תחת ידיו של המנתח הפלסטי של רנה זלווגר. לאחר שהרשת סערה סביב השער המרוטש, נמסר מהמגזין כי האף הצר והעפעפיים המורמות הם תוצאה של טכניקת איפור בה השתמשו בצילומים. אנחנו לא אוכלים את זה.