על הקשר בין הוליווד לניתוחים פלסטים אין צורך להכביר במילים. נשים צעירות ומובילות דעת קהל כמו קים קרדשיאן ולינדזי לוהן הופכות למומיות ניתוחים חנוטות בכל יום שעובר, אבל מסתמן שדווקא קהיליית הנשים הבשלות יותר של הוליווד החליטה לצאת חוצץ ולמרוד במוסכמות.

"אני רואה נשים מנסות להישאר חסרות גיל סביבי, עם כל מה שהן עושות לעצמן. אני שמחה שאני יכולה ללמוד מהטעויות שלהן, אני לא מזריקה שיט לפנים שלי", השוויצה השבוע השחקנית ג'ניפר אניסטון בראיון לבובי בראון במדור הביוטי של Yahoo. "אני מסתכלת עליהן ונשבר לי הלב. אני ממש חושבת, וואו, מעניין אם הן יודעות שזה רק גורם להן להיראות הרבה יותר מבוגרות. הן מנסות לעצור את השעון, וכל מה שאת רואה זה אדם חסר ביטחון שלא נותן לעצמו להתבגר".

קרדשיאן. הופכת למומיית ניתוחים חנוטה (צילום: gettyimages)  (צילום: gettyimages)
קרדשיאן. הופכת למומיית ניתוחים חנוטה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)

למונולוג הנוקב הזה צירפה אניסטון את העובדה שלא רק התודעה שלה הובילה אותה למחשבה הכה מתקדמת ואנושית הזאת, אלא גם הגישה של ארוסה, ג'סטין ת'ורו לעניין. "יש לי ארוס שיצמיד לי אקדח לרקה אם אני אגע בפנים שלי בכל צורה כלשהי". מצד אחד זה נשמע מקסים, מצד שני, אקדח לקרה? את בטוחה שהגישה שלו רומנטית, ליידי ג'ניפר?

אנט בנינג. נראית ללא רבב (צילום: gettyimages)
אנט בנינג. נראית ללא רבב (צילום: gettyimages)

אניסטון אף הוסיפה בראיון כי היא מאמינה שנשים שלא עשו עבודה מאסיבית על הפנים שלהן, למשל גלוריה סטיינהם, דיאן קיטון ואנט בנינג, נראות פשוט "ללא רבב". כשאנחנו רואות תמונות כמו של ניקול קידמן שהפכה לסוג של מפלצת פלסטית עם השנים, קשה לנו שלא להסכים עם הקביעה של אניסטון.

ניקול קידמן. הפכה למפלצת פלסטית עם השנים (צילום: gettyimages)
ניקול קידמן. הפכה למפלצת פלסטית עם השנים (צילום: gettyimages)

אגב, למי שחושבת שאניסטון היתה מאז ומתמיד חסידה של הנתונים שנתן לנו הטבע ותו לו, רק נזכיר שבתחילת הקריירה שלה היא דווקא חשה צורך להתערב באף היווני שירשה ממשפחתה ולהפוך אותו למעט סולד יותר. בנוסף, היא גם הצהירה בראיון שלמרות מצב עור הפנים שלה, היא דווקא כן הייתה שמחה לרזות כמה קילוגרמים והודתה: "הרבה יותר קשה לי לרדת במשקל ככל שאני מתבגרת", טענה. פה היא איבדה אותנו.

אגב, אניסטון היא אינה הכוכבת ההוליוודיות הלא צעירה הראשונה לומר לא לנורמה ההוליוודית של שיפוץ ותיקון תכופים. גם רובין רייט, כוכבת "בית הקלפים" שמתקרבת לגיל 50, יצאה השבוע נגד המגמה והדגישה שלהיות אישה מתבגרת בעיר הזוהר זה ממש לא מכשול. "אני מרגישה מבורכת", אמרה בראיון לגרדיאן, "אני בשנות ה-40 שלי, אני לא מזריקה דברים לפנים כמו בוטוקס והייתה לי יותר עבודה בחמש השנים האחרונות מאשר הייתה לי לאורך כל הקריירה שלי. אין סכום שתוכלו לשלם לי כדי שאני אחזור לגיל 20, הרבה יותר כיף להיות מבוגרת". מוקדם יותר השנה הצהירה שלא תעבור ניתוחים פלסטיים: "הולכים להיות לי קמטים!". בואו נדבר שוב בעוד עשור, חמודות?