בלונדיניות נהנות יותר? בשבועות האחרונים מסתמן שגם אלו שלא בורכו בגנים אירופאיים דהויי פיגמנט החליטו לנסות להוכיח לכולנו שהקלישאה השחוקה הזו היא עובדה בשטח, ושהיא נכונה גם לגבי גברים.

ג'וני דפ, שמזמן לא קיפץ לתודעה הציבורית בהקשרים מסעירים במיוחד, החליט כנראה ליישר עמדות עם בת זוגו הצעירה והדו-מינית אמבר הרד וחימצן לעצמו את הפדחת. דפ הגיע לפסטיבל הקולנוע של לונדון בשבוע שעבר וחשף שם לוק בלונדיניעל גבול הירוק-רעל. אנחנו חמים על ג'וני מאז האייטיז, אבל משום מה, הפעם, לא מדובר בשיחוק. מצד שני כמו שאנחנו מכירים את דפ, שידוע בנטייתו לאבד את המראה הלוהט שלו לטובת תפקידים מאתגרים, אנחנו מעדיפים להאמין שהמהפך קשור לסרט חדש ושלא מדובר בהצהרה אופנתית .

דפ לא לבד. לקראת הסתיו הגוונים הכהים יותר משתלטים, אבל השנה אפשר לראות שלל כוכבות שהחליטו ללכת על בלונד: אחת מאיקונות האופנה הבולטות של החודשים האחרונים, קים קרדשיאן, הגיחה אחרי חופשת הלידה שלה עם שיער בלונדי גולש ומתריס, ששורשיו נותרו כהים וחזקים. אמנם ידוע שהריון ולידה גורמים לשינויים בשיער, אבל אנחנו מהמרים שלא העונג שבהתעוררות לילית תכופה הוא זה שהחמיץ עבור קים את הפדחת. מעצב השיער של הנ"ל, ג'ורג' פאפאניקולס, טוען שקרדשיאן החליטה לנסות את הלוק בהשראת הפקת אופנה שהרשימה אותה במגזין ווג ספרד.

על אף שהמעבר מברונטי לבלונדיני הוא בדרך כלל אתגר שיכול לדרוש ממעצב שיער מקצועי כמה ימים וסשנים של צבע, פאפאניקולס טוען שאת השינוי הזה הם השיגו בפחות מארבע שעות. "חשבנו על זה במשך מספר שבועות והאמת שהיינו מאוד לחוצים לגבי העניין", סיפר, "להעביר שיער כהה לצבע בהיר זה עניין שכרוך בסיכונים - גם של הרס פוטנציאלי לשיער וגם כי התוצאה יוצאת כתומה לרוב". עוד אחד שזרק מילה בנושא היה הבעל לעתיד: לדברי פאפאינולקס, קנייה ווסט רצה שקים תאמץ מראה חדש שייצג את הפיכתה לאם, וטען שמעבר לבלונד בהחלט יהיה ראוי.

גםסופיה ורגרה הבהירה לאחרונה את הפריזורה, אבל בניגוד לאזימוט השחורדיני שתפסה קרדשיאן, כוכבת "משפחה מודרנית" העדיפה ללכת על בלונד-שטני דובשני וזוהר.

בלונד-שטני דובשני וזוהר. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)
בלונד-שטני דובשני וזוהר. סופיה ורגרה (צילום: gettyimages)

ורגרה וקרדשיאן אולי לא ממהרות לוותר על המראה הנשי הגולש וה"ענוג", אבל מסתבר שמי חמצן הולכים יד ביד בעיקר עם שיער קצוץ בסגנון חד: מיילי סיירוס סימנה את תחילת מהפך התדמית הכה מדובר שלה עם תספורת קצוצה ומחומצנת א-לה אנני לנוקס עליה היא מקפידה עד עכשיו.

מהפך התדמית של מיילי סיירוס התחיל בחמצון (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
מהפך התדמית של מיילי סיירוס התחיל בחמצון (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)

אן האתוויהסתובבה בחודשים שאחרי צילומי "עלובי החיים" חמושה בבלונד קצוץ.

קסדת בלונד קצוץ. אן האתווי  (צילום: gettyimages)
קסדת בלונד קצוץ. אן האתווי (צילום: gettyimages)

סלמה בלייר, ברונטית נצחית, הפתיעה כשהופיעה לתצוגות בשבוע האופנה בניו-יורקעם פדחת מחומצנת למחצה.

מחומצנת למחצה. סלמה בלייר (צילום: gettyimages)
מחומצנת למחצה. סלמה בלייר (צילום: gettyimages)

גם במחוזותינו, נשים כמו נטלי דדון (שכבר זכתה בעקבות המראה להשוואות לריהאנה) ורונית יודקביץ' שידרגו את החשיפה התקשורתית שלהן עם מחלפות גזומות, ובעיקר מחומצנות לעייפה. דפנה לוסטיג הלכה על מראה יותר מתון, ותיבלה את הברונט הקבוע שלה בפסים בלונדיניים שלא מסתירים את השורשים הטבעיים של העלמה (ראו תמונה למעלה).

מבין שתי מגמות הבלונד האלו, אנחנו בהחלט מעדיפים את מראה הבלונד הלטיני על פני הלסבו-שיק החרוך. את הגרסה הקצוצה עדיף להשאיר למי שאין להן מה להפסיד, כמו ניקול ראידמן, שכנראה תצטרך להחליף זהות כדי להתמודד עם הבלגן שהפה שלה יצר השבוע.