אלו שנים לא פשוטות להיות בהן סלבריטאית בסקאלה הבינלאומית. בעיקר אם את משתייכת לקהילת ז'אנר הפופ, בו לתדמית ולמראה החיצוני יש חשיבות מקבילה, אם לא גדולה יותר, מיכולות הביצוע והפרפורמנס שלך. בעוד דיוויד בואי, מיק ג'אגר וחבריהם הורשו לרכוב על מראה אייקוני במשך מחצית קריירה, הכוכבים של ימינו נאלצים להמציא כל שבועיים מחדש את הגלגל. סף הגירוי הנמוך, השעמום המובנה תרבותית והצורך הנואש הפכו את הסלבס האהובים עלינו לאוגרים מיוזעים שמסתובבים סביב גלגל הפלסטיק שלהם באומללות שכבר מזמן הפסיקה לעורר קנאה. נו, רק תסתכלו על ליידי גאגא. רחמים.

  (צילום: gettyimages)

אם יש כוכבת שלקחה את קצב שינויי הפריזורה לדרגת אומנות, היא ללא ספק ריהאנה. אולי זו האישיות הצבעונית שלה, ייתכן ומדובר בהפנמה קיצונית של כללי המשחק החדשים - תהיה הסיבה אשר תהיה, ריהאנה לא נותנת למדיה ולמעריצים לעמוד בקצב שלה. הסטארית שמגיעה אוטוטו להופעה בישראל הספיקה רק בחודש האחרון לשנות את שיערה יותר מ-3 פעמים: משיער ארוך ברונטי, לשיער ארוך אפור לשיער מתולתל קצר. וזרועו של מעצב השיער שלה ודאי עוד נטויה.

מחליפה 3 תספורות בחודש (צילום: gettyimages)
מחליפה 3 תספורות בחודש (צילום: gettyimages)

כדי להבין את הפילוסופיה שעומדת מאחורי הפדחת של ריהאנה, יש לספור אותה בשנות כלב: שנת שיער אחת שלה היא כמו 7 אצל הבחורה הממוצעת. והאמת, לא ראינו את זה בא. ההתחלה הייתה בנאלית ונגישה לציבור במיוחד. שום דבר בתדמית ההתחלתית של הנערה מתוקת החיוך מברבדוס לא רמז על התהפוכות שהיא עומדת להעביר אותנו, ואת השיער שלה.

א-סימטריה כדרך חיים

ריהאנה (או רירי אם תרצו) פרצה לתודעה ב-2005 עם תספורת פרחית למדי: שיער ארוך עם תוספות שיער ובייביליס חתונות. ב-2006, עם צאת האלבום " A Girl Like Me" ריהאנה השיקה את הקארה המפורסם שלה. ואת תחילתו של הסוף של שיער הטבעי שלה.

הקארה המפורסם (צילום: gettyimages)
הקארה המפורסם (צילום: gettyimages)

ב-2007 עם צאת האלבום " Good Girl Gone Bad" ריהאנה שידרגה את הקארה לגרסא א-סימטרית אותה היא הייתה מעצבת לעיתים בחלק ולפעמים עם תלתלים. ב-2008, אחרי מספר חודשים עם קארה סימטרי, הא-סימטריה בשיער חזרה אך בגזרה מקוצרת. ריהאנה חשפה את התספורת הקצרה בקליפים "Rehab" ו- "Take a bow" וסימנה כך את התספורת שתהפוך להיות הכי מזוהה איתה כמוטיב חוזר בשרשרת השינויים התכופים שהיא עתידה לעבור.

קארה א-סימטרי, הגרסה המקוצרת (צילום: gettyimages)
קארה א-סימטרי, הגרסה המקוצרת (צילום: gettyimages)

השיער הקצר זכה אצל ריהאנה במהלך השנים לשלל אינטרפרטציות יצירתיות: לפעמים עם כרבולת אדומה א-לה וודי הנקר, לעיתים עם בלורית שחורה וחלקה עם פן בסגנון פנקיסטי ולפעמים עם דבלול בלונדיני חרוך, צבוע ומתולתל שמתריס כולו - אני כל כך כוסית, שלמי אכפת אם הלכתי היום על לוק בהשראת גרייס ג'ונס מהאייטיז פינת עיזבון הצילומים של מועדון הפינגווין ז"ל.

שיער קצר - גרסת הדארק אייטיז (צילום: gettyimages)
שיער קצר - גרסת הדארק אייטיז (צילום: gettyimages)

תספורת חדשה כל שבוע

בבחינה מדוקדקת, קשה שלא לשים לב שהשיער של ריהאנה מסמל באופן הדוק את התהפוכות שעוברות על חייה ואת השלבים אותם היא משתדלת להדגיש מבחינת הקריירה שלה.

ב-2009 (השנה בה התפרסמה תקרית כריס בראון) ריהאנה החלה עם הקו הנועז והסקסי יותר כאשר עם צאת האלבום "Rated R" היא אימצה גלאח לסבי קליל עטוף בבלונד.

שיער קצר - גרסת הגלאח הלסבי (צילום: gettyimages)
שיער קצר - גרסת הגלאח הלסבי (צילום: gettyimages)

בהמשך הבלונד חזר לצבע הטבעי שלו והגלאח ירד ל-0 - אבל הנזק כבר נעשה.

הגלאח הלך, הבלונד חזר - הנזק נשאר (צילום: gettyimages)
הגלאח הלך, הבלונד חזר - הנזק נשאר (צילום: gettyimages)

בתחילת 2010, ריהאנה החלה לעבוד על האלבום "Loud", ובמסגרת ה"התבגרות" חנכה את מראה שיער הדודה הנשואה: קצר ומורתי בסגנון ניני מ"עקרות בית נואשות אטלנטה" או כריס ג'אנר המטריארכית לבית הקרדשינאנס.

בסוף אותה שנה, ריהאנה השיקה את הצבע האדום שלה, וב-2011, במהלך סיבוב ההופעות של "Loud", היא נשארה אדמונית אך שיחקה עם שלל תוספות, גילוחים וטקסטורות שונות (אנחנו סגדנו לגרסת האפרו בסגנון סייד-שואו בוב מהסימפסונס).

שיער אדום - גרסת האפרו (צילום: gettyimages)
שיער אדום - גרסת האפרו (צילום: gettyimages)

כשהאלבום " Talk That Talk" יצא, ריהאנה כבר אחזה בשיער קצר מתולתל בסטייל פיפטיז. סוף סוף קצת ליידי. ב-2012 ריהאנה חזרה לבלונד לכבוד טקס הגראמי, בנובמבר עם צאת האלבום "Unapologetic" כבר חזרה לשיער שחור קצר. בתחילת 2013 ריהאנה עלתה על הנינט עם שיער ארוך שחור וגלאח צד, ובמהלך המחווה שלה לבוב מארלי בגראמי האחרון, היא הופיעה כשהיא חובשת פאה בצבע חום.

חזרה לבלונד (צילום: gettyimages)
חזרה לבלונד (צילום: gettyimages)

בפעם האחרונה שבדקנו בחשבון האינסטגרם שלה, רירי כבר ויתרה על המתולתל הקצר בסגנון טלה רך וכמעט טבעי (כמה שרירי יכולה להיות טבעית...), והשיקה סוג של תספורת מאלט קצוצה ומוחלק, אבל אנחנו מבטיחים לכם שהמצב כבר השתנה. מפה, אתם תאלצו לעקוב לבד.