דווקא בשנה בה נחשפתי לעובדה המצערת שאני הולכת ומקריחה יותר ויותר באזור המקושת שמעל העין, החליט עולם האופנה להנחית שוב את האופנה שברוק שילדס טיפחה באייטיז: הגבות העבות א-לה בנץ מ"רחוב סומסום" או בשם המתבקש - הגבנץ.

ההשראה לשובו של הטרנד הפעם היא פשוטה מתמיד: דוגמנית העל הנכונה ביותר לרגע זה היא כידוע קארה דלווין, הבריטית הסופר מאגניבה שידועה בגבות הטבעיות, המאסיביות והדרמטיות שלה. באשמתה, נאלצות אנו בנות התמותה לשוב ולטפח בדרך לא דרך, את אותן גבות פרא על מריטתן הקפדנו במהלך השנים. בהצלחה לכולנו.

 אשמה בשובו של הטרנד. קארה דלווין
אשמה בשובו של הטרנד. קארה דלווין

אבל דלווין היא ממש לא היחידה שנותנת בחודשים האחרונים תו תקן למראה הגבה העבה. בהוליווד, אנו רואים את הטרנד על כוכבות שכבר אימצו את המראה כמו קירה נייטלי, לילי קולינס, ג'ניפר קונלי וכמובן על שלל ממסלולי התצוגות של חורף 2014 הבא עלינו לטובה. גם בארץ תוכלי לאתר בנות שהולכות כבר שנים על הלוק, למשל אניה בוקשטיין, נטע גרטי ולירז צ'רכי, ועכשיו הפכו לטרנדיות ולוהטות מתמיד. בקיצור, מעולם לא היה נכון יותר להתהדר בתלתלת פראית מעל גלגל העין.

הולכת על הלוק כבר שנים. אניה בוקשטיין (צילום: אייל נבו)
הולכת על הלוק כבר שנים. אניה בוקשטיין (צילום: אייל נבו)

מגמה ברורה של חזרה לטבעי

"כבר מספר עונות רואים על המסלולים את טרנד הגבות הטבעיות והמלאות", מאשרת נטע סקלי, סניור ארטיסט ב-M.A.C, "בשונה מהעונות הקודמות, הדגש הפעם הוא פחות על צורת הגבה, ויותר על מידת המלאות שלה. בניגוד למה שמקובל לחשוב, מריטת הגבות לפס צר אינה מגדילה את מראה העין. דווקא גבות מלאות ומטופלות בצורתן הטבעית ממסגרות את העיניים בצורה הטובה ביותר".

"בהמשך לתפיסה של האישה כחושנית פראית ויצרית, ישנה מגמה ברורה של חזרה לטבעי", מסבירה סימונה אפלבאום, מדריכה במייבלין ניו יורק, את מקורותיו של הטרנד. "הגבה במראה עבה לא מטופל ולא מסוגנן המשווה לאישה מראה עוצמתי פראי ודומיננטי".

"אם בעבר טרנד הגבות הפראיות היה נחלתן של כל אותן ילדות טבע שאוהבות את המראה הטבעי והלא מוקפד, הרי שבעונה הקרובה הוא כובש בשערה גם את הנשים הקוקטיות שמקפידות", מוסיפה אורלי עוז שמואל, מנהלת ההדרכה הראשית של חברת קלרינס, "אבל כמובן שגם במקרה של גבות עבות חשוב מאוד שהן תיראנה אסתטיות, ולכן מומלץ לנקות את הגבות, כלומר למרוט את השערות הקטנות מסביב לגבות, ובכך נשמר המראה הטבעי אך מטופח".

עוד כתבות יופי וטיפוח שיעניינו אותך:

מומלץ למרוט את השערות הקטנות מסביב לגבות
מומלץ למרוט את השערות הקטנות מסביב לגבות

אז כדי שתוכלי גם את לדגום את המראה הנכון לעונה הקרובה, אספנו עבורך את הטיפים השווים ביותר של המומחים ואת המוצרים הנכונים ביותר ליצירת הלוק, בהצלחה!

אז למי זה מתאים?

"גבות עבות יהוו מסגרת מתאימה לבעלות עיניים גדולות ולבעלות מבנה פנים ארוך: גבות עבות וארוכות בצדדים ישברו מעט את האורך של מבנה הפנים ויעניקו להן מראה רחב ועגול יותר, אך לא יתאימו לנשים בעלות מבנה פנים קטן", טוענת סימונה אפלבאום למייבלין ניו יורק. עם זאת, על פי אפלבאום, הבשורה הטובה היא שגם בלונדיניות יכולות ליהנות מהתענוג וגם הן יוכלו לעבות את הגבות שלהן למרות שאינן בהכרח תואמות את גוון שיערן הבהיר. גם אורלי עוז שמואל לחברת קלרינס מדגישה שחשוב לזכור שמבנה גבות זה מתאים לפנים עם מבנה עצמות רחב, ואינו מתאים למבנה פנים עדינות.

ואיך מתחזקים?

"מילוי גבות דלילות במיוחד בצורה מדויקת, מתחיל בסירוק שיער הגבות בעזרת מברשת גבות כלפי מטה", מייעצת נטע סקלי למאק, "בעזרת מברשת זווית וצללית בגוון מתאים, צרי מחדש את הקשת העליונה של הגבות. כעת סרקי את הגבות בחזרה למעלה ובדקי שאין מרווחים דלילים. לבסוף, קבעי את השיער בעזרת עפרון שעווה או ג'ל שקוף".

"מעטות מעניקות חשיבות לסירוק הגבות, וחבל", מוסיפה עוז שמואל, "החזיקי מברשת מיוחדת לגבות בבית, והקפידי לסרק אותן כלפי מעלה, למראה מלא".

החזיקי מברשת מיוחדת לגבות בבית, והקפידי לסרק אותן כלפי מעלה
החזיקי מברשת מיוחדת לגבות בבית, והקפידי לסרק אותן כלפי מעלה

במה מצטיידים?

אלו המוצרים איתם תוכלי להרכיב את ערכת הגבות המושלמת, לתחזוק ובנייה של גבות עבות וטרנדיות במיוחד:

1. Powder eyebrow pencil with brush and sharpener מבית Dior. עיפרון אבקתי לסידור ועיצוב גבות העיפרון מגיע עם מחדד ומברשת איכותית לסירוק הגבה למראה טבעי וצפוף. 118 שקל ומגיע בחמישה גוונים

2 . Superfine liner for brows של קליניק, 120 שקל

3. brow pen עפרון הגבות של איל מקיאג', 82 שקל

4. ערכת הגבות המדוגמת של קלרינס 262 שקל

5. ערכת הגבות והעיניים של Malu Wilz מחולקת לשלושה גוונים המותאמים לגבות ויכולים גם לשמש כאבקת צלליות.. 196 שקל

6. קולקציית הגבות של חברת מאק the stylish brow כוללת את ג'ל הגבותFluidline brow Gelcreme שהנו ג'ל עמיד במים שמחזיק את השערות הסוררות של הגבות במקומן במשך שעות. 100 שקל ומגיע בשלושה גוונים

7. ג'ל הגבות של Malu Wilz מאפשר לעצב ולתקן את הגבות בו זמנית. 98 שקל

8. מספריים לגבות, רשת נייל סטודיו, 42 שקל

9. פינצטה ומסרק גבות של chic. 30 שקל

10. מברשת סידור וסירוק גבות, איל מקיאג', 110 שקל

11. מברשת למילוי גבות, איל מקיאג', 111 שקל

12. Wonderbrow של חברת סופט טאץ'. בצידו האחד - עיפרון למילוי והארכה של הגבות ובצידו השני - מברשת ספירלית עמידה לסירוק הגבה. 91 שקל ומגיע בשלושה גוונים