אז מתי נתתן קצת תשומת לב לשפתיים שלכן? כן כן, הדבר הזה באמצע הפרצוף, זה שמשמש אתכן לדי הרבה פעולות יומיומיות - אכילה, דיבור, חיוך ונשיקות. נשיקה, שמפעילה 146 שרירים, מתוכם 34 שרירים שונים רק בפנים (השאר שרירי יציבה, מה שמסביר את פיק הברכיים שמתרחש בנשיקות ממש מוצלחות), שורפת 26 קלוריות, משחררת אנדורפינים, משככת כאבים ויכולה במקרים מסוימים להחליף מורפיום. מעניין כמה מסוממים היו שני התאילנדים שהתנשקו במשך 58 שעות, 35 דקות ו-58 שניות בוולנטיינז האחרון.

שפתיים יבשות

לחות, לחות, לחות. שפתיים "מיובשות" שאינן מטופלות באופן קבוע, לא רק נראות רע - הן גם פצועות, רגישות לחומרים מסוימים ויכולות להגיע למצב של דימום. שפתיים מפוצפצות זו בעיה ידועה, במיוחד בחורף, כשתמיד אפשר לראות אנשים מסתובבים ומלקקים שפתיים כל חצי דקה - פעולה שרק מחמירה את המצב ומייבשת עוד יותר.

שפתיים יבשות זקוקות להזנה שומנית, הזנה שאפשר למצוא בשפתונים המכילים לחות גבוהה וחומרים טיפוליים אחרים כדוגמת חמאת שיאה, שמן אובלפיחה, נבט חיטה, ועוד. שפתונים רבים, גם בעלי הצבע שביניהם, כבר מכילים אותם.

אם שפתונים זה לא הקטע שלך, תמיד תוכלי למרוח את השפתיים שלך בחומרים טבעיים לגמרי, כמו שמן זית שמרכך את השפתיים, מרגיע אותן ונותן להן ברק טבעי. גם דבש ידוע כמרכך שפתיים, ואלוורה תקל על שפתיים סדוקות וכואבות. אפילו שתיית מים מרובה מומלצת למניעת יובש בשפתיים ובכל הגוף.

חידוש השפתיים

בדיוק כפי שאת מטפלת בעור הפנים, את צריכה לטפל גם בשפתיים. לחות והזנה הן אספקט אחד, אבל גם הסרת תאים מתים חשובה. פילינג לשפתיים עושה נפלאות לתחושת הרכות שלהן ולצבע הטבעי שלהן שמייד אחרי טיפול אחד מפסיק להיות דהוי מרוב יובש ושימוש בשפתונים כהים שנוטים לעמעם אותו. לא, אין צורך ללכת לקנות פילינג מיוחד לשפתיים - אפשר להשתמש בפילינג גס שמיועד לגוף, ואפשר גם לייצר פילינג ביתי מסוכר ושמן זית.

עוד דרך "לשייף" את השפתיים בעדינות היא עם מברשת שיניים נקייה ומעט שמן ידידותי לעור. נותנים לשפתיים עיסוי של כמה דקות ושוטפים, והשפתיים יחזרו להיות נעימות כמו חדשות. רצוי מאד לעשות את הטיפול הפשוט הזה בסוף כל יום, במיוחד אם את משתמשת בשפתונים בעלי צבע חזק. הנטייה היא לא להוריד אותם מהשפתיים כמו שצריך, מה שגורם ליובש מיותר וגם לדהיית הפיגמנט הטבעי של השפתיים.

הגנה מהשמש

גם השפתיים צריכות הגנה מהשמש. לכן, במיוחד בקיץ הישראלי, חשוב להשתמש בשפתונים שיש בהם 15 SPF ומעלה או בשפתון הגנה מיוחד שאפשר למרוח מתחת הליפסטיק או מעליו.

איפור

לפני השפתון, בדיוק כמו לפני לק אדום, חשוב להניח שכבת מגן - פריימר לשפתיים הוא חומר סיליקוני שנועד בדיוק למטרה הזו. הפריימר חוצץ בין השפתיים לליפסטיק, ממלא את החריצים שבשפתיים ומטפח אותן וכך מאפשר משיחת שפתון נקייה ויפה יותר. בנוסף, הפריימר גורם לאודם להחזיק הרבה יותר זמן מעמד ומונע ממנו "לזלוג" לחריצים סביב השפתיים. זה חשוב, תודו.

קמטים

אם לא טרחנו לטפל בשפתיים באמצעות קרמים, סרומים או שפתונים ייעודיים, יופיעו קמטוטים למעלה, בצדדים, או למטה. קיימים שני סוגי קמטים - סטטיים (שאינם תלויי הבעה) ודינאמיים (תלויי הפעלת שריר), שהם למעשה קמטי ההבעה. אי אפשר להימנע מהבעות, אבל בהחלט ורצוי להימנע מכיווצי שפתיים קיצוניים ורפטטיביים בפעולות כגון עישון, ולהיות מודעות יותר להבעות זועפות שמכווצות את האזור. "בקמטים דינאמיים אי אפשר כמעט לטפל בלי לשתק את השריר", אומר ד"ר דב קליין ,"לכן בוטוקס באזור הפה הוא שנוי במחלוקת. מומלץ להשתמש בחומצות היאלרוניות למילוי והאצה של ייצור הקולגן הטבעי בגוף, או בטיפות סיליקון למילוי קבוע. אופציה נוספת היא שיוף - פילינג כימי, שיוף בלייזר או שיוף מכאני על ידי אבן יהלום. שיוף גורם לגוף לייצר קולגן עצמי על ידי גירוי של הרקמה. אופציה נוספת היא להזריק שומן עצמי שנלקח מהמותן או הבטן ולמלא איתו".

שפתונים מנפחים

שפתיים מלאות הן חושניות, מחמיאות משוות לפנים מראה רענן וצעיר יותר. כולנו מכירות את השפתונים המנפחים שקיימים בשוק, שכשמושחים אותם מרגישים מייד מעין עקצוץ משכנע, ולאחריו השפתיים נראות מעט מלאות יותר. החומר הפעיל שקיים בשפתונים אלה הוא חומר מאלחש שדומה בהרכבו ללידוקאין, ומרחיב את כלי הדם באיזור המשוח. הדבר גורם לנפיחות שנראית לעין, והיא מחזיקה מעמד כמה שעות. לצורך העניין, כל חומר עם הרכב דומה ייתן את האפקט הזה.

מילוי שפתיים

אם את רוצה להגדיל את נפח השפתיים לטווח ארוך יותר, קיימות שיטות מילוי באמצעות הזרקה. חשוב להקפיד על יחס נכון בין קונטור (הפס הלבן סביב השפתיים) לנפח (החלק הוורוד). אם הקונטור שטוח ושקוע, מספיק למלא רק מילימטר או שניים, וישנם מקרים בהם מספיק להוסיף מילוי רק לנפח השפתיים, וזאת באמצעות חומצה הילארונית. בתהליך - חשוב מאד לעשות את זה בהדרגה ולאט, כי החומצות ההיאלרוניות ממשיכות להתנפח גם שבועיים לאחר הזרקתן, ויכול להתהוות מצב של מילוי יתר, הידוע בכינויו "מראה הברווזון". אם אהבתן את התוצאה, תוכלו לעבור לחומר קבוע, שהוא סיליקון, החומר הקבוע היחיד שמומלץ. חומרים אחרים נוטים להתגבש לגושים לא אסתטיים, וחבל.

התעמלות לשפתיים

ואם בשיטה טבעית לגמרי תחפצו, מסתבר שגם השפתיים יכולות לעשות כושר. השפתיים, כאמור, מונעות על ידי כמה קבוצות שרירים, וגם אותם, כמו כל שריר אחר בגוף, אפשר ורצוי לאמן. מאמנת הפנים ריבה קצב פיתחה תרגילים מיוחדים, שמטרתם לנפח את השפתיים ולהחזירן לחיים.

תרגיל הנשיקה: שימו את האצבעות בזוויות הפה והחזיקו את הפה שלא יזוז בעוד אתן עושות תנועה של נשיקה. על התרגיל הזה יש לחזור חמש פעמים עם מבט קדימה, ועוד חמש פעמים עם ראש מורם למעלה, למתיחה של הצוואר.

תרגיל הצפרדע: לגלגל שפתיים פנימה, ללחוץ עליהן עם השיניים ללעוס את השפתיים. אותו תרגיל בצירוף הרמת הראש ימתח גם את הצוואר.

תרגיל הפמפום: לגלגל שפתיים פנימה, לפתוח את הפה חזק בצירוף הצליל "פק", על תרגיל זה יש לחזור עשר פעמים.

עוד Health & Beauty :