בסוף השבוע האחרון עלו על הבמה בלאס וגאס המועמת לתואר "מיס אמריקה 2012". בין המתחרות היתה גם מיס מונטנה, אלקסיס וויינמן. על פניו, נדמה שהיפהפייה בת ה-18 לא שונה מחברותיה למסלול התצוגה. אבל אלקסיס היא אוטיסטית, שאובחנה בגיל 11 כסובלת מהפרעה התפתחותית נרחבת (PDD) ומתסמונת אספרגר ברמה גבולית. אם תזכה בטקס שייערך בשבת, תהיה מלכת היופי הראשונה עם צרכים מיוחדים.

היא מודה שהיתה ילדה "שונה", ונאלצה לנסות ולהתאים את עצמה לבני גילה לאורך השנים. בראיון שנתנה לאתר DisabilityScoop היא מספרת: "להתחבר עם בני הכיתה שלי, גם כשרציתי, היה מוזר ביותר. לא הבנתי את הבדיחות שלהם חצי מהזמן. לקחתי הכל באופן מילולי". אבל משפחתה עודדה אותה דווקא לקחת חלק ביותר פעולות חברתיות. ואיפה היא פרחה? בקבוצת המעודדות.

כעת אלקסיס משתמשת בפרסום הרב שהיא זוכה לו כדי להעלות את המודעות לסובלים מצורות שונות של אוטיזם. מאז שנבחרה לתפקיד מיס מונטנה בחודש יוני האחרון, אלקסיס נוסעת ברחבי המדינה ומספרת לילדים בבתי הספר על הפרעות התפתחותיות. "זה מדהים עד כמה אנשים לא מקבלים אנשים אחרים רק בגלל שהם שונים", היא אומרת. "להיות שונה זה לא דבר שצריך להסתכל עליו בצורה שלילית, אלא לאמץ את זה".

אמה של אלקסיס מספרת כי החודשים האחרונים לא היו קלים עבור המועמדת הצעירה, שמתכוננת במרץ לתחרות הגדולה. עם שפע של חוויות ומשימות מאתגרות, היא מודה שאחד הקשיים הגדולים הוא לצעוד בנעלי עקב: "מעולם לא הייתי ילדה של נעלי עקב, ולא התכוננתי לזה. זה היה החלק הקשה ביותר".