ליידי גאגא רק בת 26 אבל נמצאת בתודעה בפול ווליום כבר מאז 2008, כשיצאה עם אלבומה הראשון "Fame". היא עשתה הכל - כל דמות, כל צבע שיער אפשרי וכל תלבושת מופרכת שתחשבו עליה - ותמיד עם הסגנון הייחודי שלה והמון יצירתיות (זוכרים שלבשה בשר לשטיח האדום?). הקליפים שלה הביאו איתם סגנון חדש לגמרי של הפקה. היא המציאה מחדש את המושג "מקסימליזם" שהשפיע על עולם המוזיקה והאופנה. בעצם נראה כאילו היא הייתה כאן תמיד.

בגלל גילה הצעיר, לא הרבה יודעים שהיא ניסתה את מזלה הרבה לפני שהגיעה לתודעה העולמית. היא מוזיקאית מאז שהיא מכירה את עצמה וכבר בגיל 14 התחילה לחפש את דרכה המוזיקלית. היא סיפרה פעם שבשלב מסוים הבינה שהיא חייבת לבנות לעצמה דמות. המייק-אובר שעשתה (כששינתה את שמה מסטפני ג'רמנוטה ל"ליידי גאגא", הורידה במשקל והתחילה להתעניין באופנה) הוא שהביא אותה עד הלום.

בחודשים האחרונים נראה שהליידי הורידה את הרגל מהגז. אם לומר את האמת, ברגע שהתרגלנו לתעלולים שלה, פתאום היא הפכה למשהו קצת מובן מאליו. את תשומת הלב שלה היא הפנתה יותר למעריצים שלה ברשת החברתית הפרטית שלה littlemonsters.com ובאינסטגרם, העלתה תמונת עירום עם החבר החדש, טוב נו, מה חדש?

בשבועות האחרונים הרוחות געשו בעניין משקלה העודף של הגברת, הרי מאז שאנחנו מכירים אותה היא נראית כמו רבע עוף, ופתאום בכל תוכניות הבידור העולמיות עסקו בגזרתה המתרחבת. חישובים מחישובים שונים על ידי מומחים מהתחום כי הליידי כ-6 קילוגרמים. שומו שמיים!

בהתחלה הליידי התכסתה במיני תלבושות שונות: בהשקת הבושם שלה לבשה מין תלבושת גולם בשחור מבריק ובשבוע האופנה לבשה מיני תחפושות שהסתירו את גופה. העיסוק העולמי בנושא יצא מכלל שליטה והיא היתה חייבת לעשות לזה סוף. היא עשתה לזה סוף כמו שרק היא יודעת, ביצירתיות וחכמה נדירה ובמינוף שמעורר הערצה.

מסתתרת מאחורי בורקה ורודה (צילום: gettyimages)
מסתתרת מאחורי בורקה ורודה (צילום: gettyimages)

ביום שלישי, כשאנחנו כבר היינו עמוק בצום הכיפורים שלנו, ליידי גאגא פרסמה תמונות שלה בביקיני קטנטן ובעיניים עצומות, מכל הכיוונים וללא פוטושופ. מתחת לתמונות כתבה "בולמיה ואנורקסיה מגיל 15". בכך פתחה את הלגיטימציה בפני מיליוני מעריציה לנהוג באומץ כמוה, ולפרסם תמונות של עצמם כמו שהם בלי פוטושופ ובלי להסתיר. הרשת החברתית ועמוד הפייסבוק של הליידי התמלאו בסיפורים אישיים של גולשים שצילמו את גופם: כאלה שסובלים מעודף משקל, ממחלות בריאותיות שפוגעות בגופם או ממומים מולדים שמשפיעים על מראם החיצוני.

היא סיפרה שהקימה ביחד עם אמה את הקרן "Born this way" (ע"ש השיר שלה שקורא לכולנו לאהוב את עצמנו כמו שנוצרנו, כמו שאלוהים ברא אותנו) למהפכת הגוף שמטרתה להעניק השראה לאומץ להיות מי שאתה בגאווה.

מאוחר יותר פרסמה טקסט המיועד למעריציה וקראה לו "האומץ שלך" בו היא תומכת ומפרגנת להם על כך שהעלו תמונות חושפניות והצטרפו למאבק. עוד כתבה שבן זוגה אוהב אותה בלי הפרעות אכילה ושהיא הכי מאושרת שהיתה מאז ומתמיד, שהיא גאה במי שהיא בכל מידה שלא תהיה וקוראת לכולנו לנהוג כמוה.

זה מהלך גאוני אמיץ ומרגש, להגיע למרכז המיינסטרים ולתודעה העולמית ואז להביא כנות ולהוביל מהפכה כזו אמיתית, כואבת ומוצדקת. אין ספק שליידי גאגא ממשיכה להוביל, לחדש ולהיות הכי שונה ומיוחדת והפעם בזה שהיא מראה שהיא בת תמותה כמונו, בת אדם בשר ודם, אמיתית ובגובה העיניים, אפילו ממרום מעמדה, וזה מקסים.

עוד בערוץ היופי: