כל רשימה שתנסה לכלול את הפריטים האולטימטיביים שמתאימים לכל ארון בגדים, בהכרח תכיל פריט אחד או שניים שלא יתאימו לכל קורא או קוראת. זאת, מכיוון שאנחנו שונים, עם גוף שונה וצרכי יומיום שונים. עם זאת, יש כמה פרטים נצחיים שאף ארון אינו שלם בלעדיהם; פריטים אלה מהווים את "אבני הבניין" האופנתיים בכל עונה, ובכל שנה – ולא משנה הטרנד.

ברשימה הבאה ניסינו לקלוע לצרכים הרחבים ביותר של האישה והגבר "הממוצעים" – אלה שרוצים להתלבש היטב לעבודה, להיראות מצוין במסיבה, כדי שלא תצטרכו לעולם יותר לעמוד מול הארון ולהגיד "אין לי מה ללבוש".

פריטי חובה בארון הנשי

ז'קט עם שניים-שלושה כפתורים: ז'קט מנצח, כזה שמחמיא למותניים, יאפשר לכן לצאת איתו לבילוי או לפגישה, בליווי ג'ינס לאירועים יומיומיים יותר, או מכנסיים לאירועים עסקיים או חגיגיים.

שמלה שחורה: מאז שקוקו שאנל המציאה אותה בשנות ה-20 של המאה הקודמת, השמלה השחורה הקטנה לא מתחשבת בטרנדים, ומתאימה לכל אירוע שבו תרצו להרשים. ניתנת להתאמה עם נעלי עקב שחורות ושרשרת עדינה. ודאו שהשמלה עשויה ממשי או כותנה ולא מבדים כבדים כמו צמר, כדי שתוכלו ללבשה בנוחות בחודשי הקיץ הארוכים שפוקדים את מחוזותינו.

חצאית עיפרון שחורה: חצאית כזו מתאימה לחולצות רבות, ומשלימה מראה מחמיא וקליל.

משלימה מראה קליל ומחמיא (צילום: shutterstock)
משלימה מראה קליל ומחמיא (צילום: shutterstock)

קרדיגן מקשמיר: פריט חובה לסתיו או לחורף הישראלי הקליל בדרך כלל, ובעל ערך מוסף חסכוני: הקשמיר הוא בד חזק, ויילך אתכן ימים רבים בלי לאכזב.

בד חזק שיילך אתכן ימים רבים (צילום: shutterstock)
בד חזק שיילך אתכן ימים רבים (צילום: shutterstock)

זוג נעלי עקב שחורות קלאסיות: נעלי עקב נוחות, בעלות עקב בינוני, שלוקחות אתכן מהמשרד לארוחת הערב בחוץ.

נוחות ומתאימות למשרד ולאירוע (צילום: shutterstock)
נוחות ומתאימות למשרד ולאירוע (צילום: shutterstock)

גרביונים איכותיים: בחרו את הצבע המתאים לגוון עורכן, והרי לכן פריט שאין שמלה או חצאית שיכולה להרשות לעצמה לוותר עליו.

פריטי חובה בארון הגברי

חליפה כחולה/אפורה/בצבע נטראלי: כל גבר חייב לעצמו חליפה (ז'קט ומכנסיים) טובה אחת, שתחזיק לו כמה שנים, ושאותה יוכל ללבוש לראיון עבודה, חתונה או לוויה, בלוויית עניבה או בלעדיה. חליפה כזו מתאימה ללבישה עם חולצה לבנה קלאסית, נעליים שחורות וחגורה שחורה – אף הם פרטים קלאסיים בכל ארון.

עניבה סולידית: עניבה כחולה, אפורה או אדומה, ובהדפס סולידי לעולם לא יוצאת מהאופנה (בניגוד לחברותיה בצהוב או ורוד, למשל), ומתאימה לפגישות או ישיבות.

חגורה שחורה: חגורה טובה באמת היא כזו שלא מבחינים בה מרחוק, ויכולה להתאים הן לג'ינס והן למכנסי החליפה.

חליפה, עניבה תואמת וחגורה שחורה (צילום: shutterstock)
חליפה, עניבה תואמת וחגורה שחורה (צילום: shutterstock)

בלייזר כחול: פריט שמתאים לסתיו, חורף ואביב (ובארץ, למקומות ממוזגים בקיץ) ומתאים היטב לחולצה לבנה ומכנסי חאקי, או למכנסיים מחוייטות.

נעלי עור (או דמוי עור) שחורות: נעליים קלאסיות, ללא שרוכים (נקראות loafers מעבר לים) המתאימות לאירועים רשמיים, מפגישה עסקית ועד חתונה ולעולם – בניגוד למקבילות החאקי או הירוק שלהם – לא יוצאות מהאופנה.

פריטי חובה בארון הגברי והנשי

זוג מכנסיים שחורים: המקבילה ה"מכנסונית" לחצאית העיפרון השחורה אצל נשים, המכנסיים השחורים המחוייטים מתאימים תמיד לערב – ולא משנה אם אתם בדרככם לפגישה עסקית או למסיבה.

מכנסיים שחורים, הגרסה הגברית (צילום: shutterstock)
מכנסיים שחורים, הגרסה הגברית (צילום: shutterstock)

חולצה לבנה קלאסית, מכופתרת: ועדיף כזו שלא צריך לגהץ... לנשים, חולצה כזו (עם שניים-שלושה כפתורים) מתאימה עם ג'ינס, חצאית או מכנסיים, ומתאימה לאירועים בעלי גוון משתנה – מראיון עבודה ופגישה עסקית ועד קפיצה לקפה השכונתי. חולצה מכופתרת מלאה לגברים מתאימה ללבישה עם כל חליפה מחוייטת או ג'ינס, ומצוינת לכל אירוע רשמי.

חולצה לבנה מכופתרת, הגרסה הנשית (צילום: shutterstock)
חולצה לבנה מכופתרת, הגרסה הנשית (צילום: shutterstock)

זוג ג'ינס כהה: ג'ינס טוב, בעל מראה קלאסי (לא בהיר מדי, ולא "משופשף" מדי) הוא פריט רב-עונתי שיאפשר לנשים וגברים גם יחד לשמור על מראה אלגנטי (עם החולצה הלבנה המכופתרת והז'קט, לדוגמה) או יומיומי (בליווי חולצת טריקו).

כל ארון חייב ג'ינס שיציל אותו (צילום: shutterstock)
כל ארון חייב ג'ינס שיציל אותו (צילום: shutterstock)

חולצות טריקו לבנות: ועדיף בגזרת V, שאפשר ללבשן מתחת לז'קט או בלעדיו – ועדיין לא ייראו כאילו הן "מזמינות" פריט נוסף מעליהן. חשוב לבחור כמובן בגזרה מחמיאה ובבד איכותי שלא ייהרס לאחר מספר כביסות, ואז תוכלו ללבוש אותן עם ג'ינס או מכנסיים – לכל אירוע יומיומי.

הקפידו לבחור בד איכותי (צילום: shutterstock)
הקפידו לבחור בד איכותי (צילום: shutterstock)