אם יש בעולם דילמה זניחה שמצליחה להיות במקביל גם כה חשובה, תסמכו על טינה פיי שהיא כבר תטפל בזה. באחד הפרקים המצחיקים והמדוברים של הסדרה שלה, "רוק 30", ליז למון, החנונית נטולת הסקס-אפיל, ננזפת שאין מספיק נשים במשרד ושוכרת לעבודה את אבי, "תינוקת סקסית" עם קול קטן וקוקיות בלונדיניות. "למה את עושה את זה? את לא חייבת להיות להיות ילדותית כדי לזכות בגברים!", מפצירה למון ב"תינוקת", אבל זו ממשיכה בשלה.

העונה נראה שליז למון שוב בבעיה - הקוקיות, סמל ילדות שמתקשר בעיקר לדמויות כמו בילבי, דרו ברימור הילדה בסרט E.T ועוד אימג'ים שאישה בוגרת לא תרצה להזדהות עמם, עושות לפתע קאמבק ומציבות אתגר לא פשוט: האם לאמץ ולהסתכן בתדמית ה-sexy baby, או לוותר ולשמור על הכבוד העצמי?

לוליטה. לנה דל ריי ל-H&M (צילום: איוון ון לאמסווירד ווינוד מטאדין)
לוליטה. לנה דל ריי ל-H&M (צילום: איוון ון לאמסווירד ווינוד מטאדין)

מי שאחראית במידה רבה לעובדה שקוקיות נשקלות לפתע כסגנון לגיטימי היא קודם כל לנה דל ריי, הזמרת מעוררת המחלוקת שקיבלה לאחרונה גושפנקה בדמות קמפיין חורף ל-H&M. דל ריי, שמשלבת בסגנונה אלמנטים של לוליטה מתקתקה, צולמה הפעם עם מבט נוגה וקוקיות תפוחות. גם בהפקות אופנה שונות החלו לצוץ הקוקיות, מבקשות לשקול אותן מחדש.

עיון בהיסטוריה של הקוקיות מגלה שני מסלולים מרכזיים: האחד סקסי במופגן על גבול הקאמפ, שמשחק על אותה הפנטזיה הגברית השחוקה שבריטני ספירס הפליאה לצטט בקליפ הבכורה שלה, Hit me baby one more time; והשני אלטרנטיבי, כזה שמתכתב עם שנות ה-60 ומציע מראה רך ושפוי יותר. ישנה גם אופציה שלישית, שולית אך משעשעת, והיא הקוקיות ה"ספורטיביות" בסגנון המתעמלות מהאייטיז, כפי שהדגימה בהצלחה קלי קואוקו בטקס פרסי הקולנוע של MTV לפני שנה.

ממש לא. קנדרה משלבת קוקיות ופלייבוי (צילום: gettyimages)
ממש לא. קנדרה משלבת קוקיות ופלייבוי (צילום: gettyimages)

במקרה הראשון מדובר כמעט תמיד בקוקיות גבוהות בקדמת הראש, סטריאוטיפיות וילדותיות. אבל הקוקיות של חורף 2012 רכות יותר, נמוכות יותר ומגיחות משני צידי העורף, כאילו מחלקות את השיער לשני נחילים. שתי הופעות זכירות של הקוקיות על מסלולי שבועות האופנה מבהירות היטב את ההבדל - הקופצניות של ג'רמי סקוט היא לא האיפוק הבוגר של פראדה.

עשי. פראדה קיץ 2010 (צילום: gettyimages)
עשי. פראדה קיץ 2010 (צילום: gettyimages)

כך, במבט שני, נראה שקוקיות, כשהן עשויות נכון, הן לא רעיון כל כך ילדותי ומטופש כפי שהן נראות במבט ראשון. השגרירה הרשמית שלהן, זואי דשנל, אומנם נתפסת לא פעם כבובתית ומתיילדת, אך היא מצליחה לגרום לקוקיות לעבוד בשבילה פעם אחר פעם, כשהן מעניקות לפניה מסגרת מיוחדת, וזה אומר שגם את יכולה. החלטת לנסות? הנה עוד כמה טיפים שימושיים, שיעזרו לך לצעוד בבטחה על החבל הדק שבין תעוזה למשחק ילדים:

  • נמוכות ומתחילות משני צדי הצוואר - ככה את רוצה אותן. כמה סנטימטרים למעלה וקדימה, ואת מתחרה בקנדרה ווילקינסון.
  • הקוקיות הטרנדיות מתאימות לשיער ארוך (לפחות באורך הכתפיים) וחלק במידה - אחרת את צועדת לטריטוריה של דרו ברימור, ואת זה ממש לא בטוח שאת רוצה.
  • לכי על גומיות בלתי נראות ובשום פנים באופן לא סרטים כמו בקמפיין של H&M. מה שטוב ללנה, לא טוב לבוס שלך.
  • על הקוקיות להיות רפויות, כשבאזור הקודקוד נוצר מעט נפח נונשלנטי.
  • שלבי את הקוקיות עם ליפסטיק כהה וביגוד רציני, כמו בתצוגה של פראדה. ואם כבר פראדה, נסי לשלב בתסרוקת גם את שביל הצד הסקסי.

בהצלחה!