מי כמונו, למודי "כוכב נולד", יודע ששופטים בתוכנית ריאליטי הם הדבק שידביק אותנו למסך. שופט מעניין, מגוון וחד עושה את התוכנית, בעוד ששופט מתנחמד, מגמגם ולא החלטי הורס אותה. הזלת דמעות ספונטנית? יתרון גדול. היעדר כריזמה טלוויזיונית? מינוס לשופט ולכיסם של המפיקים. ואם בארץ העניין נלקח ברצינות תהומית, מה אפשר לומר על ארצות הברית?

רומנטית. קארי בפתיחת הסופרבול בשנת 2006 (צילום: gettyimages)
רומנטית. קארי בפתיחת הסופרבול בשנת 2006 (צילום: gettyimages)

לקראת העונות החדשות של ה-X-Factor ושל אמריקן איידל, הרוחות במעצמה האמריקאית געשו - בפקטור העיף סיימון קאוול את חברתו הטובה פאולה עבדול ואת השופטת הגרועה בהיסטוריה, ניקול שרזינגר, לטובת טראש טהור, ע"ע בירטני ספירס ודמי לובאטו. ב"אמריקן איידול" פרשה, או אולי פוטרה בשל דרישותיה המוגזמות, ג'ניפר לופז. לופז, שהגיעה לפאנל השיפוט ללא הרבה קרדיט מהקהל, הפכה בשתי עונות לשופטת האהובה והמדופלמת ביותר, ולא פחות חשוב מכך - לחיזיון מרהיב של תסרוקות, איפור ושמלות א-סימטריות, שגרמו לקהל להמשיך ולעקוב.

כל-אמריקאית. קארי מדגימה את לוק טקס הסיום  (צילום: gettyimages)
כל-אמריקאית. קארי מדגימה את לוק טקס הסיום (צילום: gettyimages)

כעת תחליף אותה מריה קארי, הזמרת עם הקול הקטן-גדול, וההחלטה התקבלה בתקשורת בקול צהלה, כשרק סיימון קאוול מקלקל את החגיגה עם האמירה כי "היא תתקשה לומר לא, היא נחמדה מדי". קארי, אמא לתאומים קטנים, הצליחה משום מה להפוך לנכס צאן ברזל של תרבות הפופ האמריקאית, זמרת שכל סינגל שלה מסוקר בהתלהבות, ושכל מהלך שלה נשפט דרך משקפיים ורודים. כך, למשל, עברו בשלום החתונה שלה עם הקומיקאי ניק קאנון, הצעיר ממנה ב-11 שנה, פלוס חידוש נדרים צ'יזי מול המצלמות, בעוד שלופז חוטפת ריקושטים על החבר הרקדן שלה ועל הסטיילינג שלה.

ואם כבר הזכרנו את לופז, אחת הסיבות להפיכתה של קארי ל-American Sweethart בלתי מעורערת היא הנטייה שלה לסגנון כל-אמריקאי קלאסי, רומנטי על גבול הפרחי ונטול כל מודעות טרנדית. האיפור שלה, לאורך כל הקריירה, נשאר זהה (טבעי ובלתי נראה לעין), השיער נע בין פן לתלתלים בנאליים, מדי פעם תסרוקת ערב, אך החזות הכללית לנצח נשארה נגישה, מרוככת ורחוקה מסיכונים ככל האפשר, מחוזקת במחשוף הכרחי שמתחנף לקהל הגברי. גם כשהיא העלתה במשקלה לקראת הלידה ואחריה, אף אחד לא עשה מכך ביג דיל, שכן גוף דשן ותדמית עממית שקל להזדהות איתה מסתדרים מצוין. אחרי מופע התסרוקות והליפסטיקים הבוהקים של לופז, מעניין לראות מה יעוללו לקארי הסטייליסטים של איידול, אם בכלל, והאם היא מתכוונת לעניין ולסקרן בגזרה הזו.

לא חוטפת ריקושטים. עם הבעל הצעיר ניק קאנון (צילום: gettyimages)
לא חוטפת ריקושטים. עם הבעל הצעיר ניק קאנון (צילום: gettyimages)

אלא שחזית אחת בתחום היופי בכל זאת נפתחה, מכיוון בלתי צפוי למדי. אומנם לקארי יש בושם משלה, אך היא רחוקה מלהיות תעשייה משגשגת כמו לופז, שחגגה השנה עשור לקריירת הבישום שלה. בתזמון מוצלח, הצמוד לבחירתה כשופטת, יצאה ההודעה שקארי תנפק שתי קולקציות לקים בשיתוף פעולנ עם המותג המוצלח O.P.I. "למדתי שנה בבית ספר ליופי ותאמינו לי שעשיתי מספיק מניקורים בחיי, לעצמי ולאחרים", צוטטה קארי, ובחברה הוסיפו שקארי הוזמנה לשתף פעולה כי "הציפורניים באמת ובתמים חשובות לה". ובעוד שקו הלקים ייצא רק בשנה הבאה, בכישורי השיפוט של קארי ניתן יהיה לצפות כבר בסתיו הקרוב. דבר אחד ודאי - אם היא תבחר בכל זאת לשלוף ציפורניים, הן יהיו מכוסות בלק מופתי. צפו לקלוז-אפים בזמן שברקע המועמדים ממשיכים לזייף.