כולנו יודעים שכאשר מדובר בטרנדים עולמיים, ישראל נמצאת תמיד שני צעדים מאחור. ולא שאפשר להאשים את חוסר המודעות - כולנו מחוברים בווריד לאינטרנט ויודעים איך הסתפרה קייטי הולמס, אילו ציפורניים אוהבת עכשיו מיילי סיירוס ואיך מעדיפה להתלבש לשדה התעופה ג'ניפר אניסטון. העניין, ככל הנראה, נעוץ בשמרנות ובחשש המסוים המתלווה לטרנדים מן העולם - כאילו על הטרנד "להתיישן" קצת ולשכב על המדף, להפוך למוכר וחבוט, ורק אז נרגיש בנוח להתנסות בו. כמובן שמוטב מאוחר מאשר לעולם לא.

מרענן. הראל סקעת (צילום: רועי חביב)
מרענן. הראל סקעת (צילום: רועי חביב)

זהו התסריט המדויק שמלווה את הלבלוב של ה"גלאח חצי ראש" במחוזותינו - טרנד השיער הפנקיסטי שהחלה הדוגמנית האיקונית אליס דלאל לפני מספר שנים. הסגנון הזה, במסגרתו שכבת השיער התחתונה מגולחת באחד מצדי הראש או מסביבו, נקרא בלועזית undercutוהוא אהוב במיוחד על זמרות כמו ריהאנה, קאסי ואלי גולדינג. כמו כן, נתפסו איתו בעבר גם כוכבות כמו ג'יידה פינקט סמית' וכרמן אלקטרה, שחשקו בתדמית צעירה ובועטת יותר.

צעירה לנצח. ג'יידה פינקט סמית' (צילום: gettyimages)
צעירה לנצח. ג'יידה פינקט סמית' (צילום: gettyimages)

את תחיית ה-undercut בישראל, שמתרחשת בחודשים האחרונים, ניתן לתלות בפליטת האח הגדול יאנה יוסף, שבחרה לחבל מעט ביופייה הנשי באמצעות הסגנון הקשוח והחתרני כביכול. חיש מהר נראו איתו גם הדוגמנית עדי נוימן ומי אם לא נינט, שאימצה את התספורת כהשלמה לקריירה החדשה שלה והבועטת שלה. אמילי קרפל, שבימים אלה מעדיפה תלתלים חמודים, היתה שם עוד לפניהן.

גם מחומצן. יאנה יוסף (צילום: רועי חביב)
גם מחומצן. יאנה יוסף (צילום: רועי חביב)

סימן קריאה נוסף בפרשת ה-undercut בישראל נרשם ממש לאחרונה עם עריקתו של הראל סקעת, לנצח ילד טוב עם תספורת בר מצווה, למחנה המאוורר והשיקי. אפשר לפרש את התספורת, בתוספת חמצון קל, כאתגר שסקעת שולח לפלח השוק המקומי שטרם דגם את הטרנד - הגברים הישראלים.

"הראל סקאת הוא בחור עם פנים מאוד יפות ומבנה צר וארוך, לכן התספורת יוצרת עניין וסקרנות", מסביר מעצב השיער אבי פדידה, ונותן טיפ לחוששים: "אני ממליץ להצמיד את השיער השיער לצד בעזרת מסרק או מברשת, לרסס קצת ספריי ולייבש. כך ניתן להתרשם איך ייראה השיער לאחר התספורת".

מה חשוב לדעת כשחושקים ב-Undercut?

"שזו תספורת שצריך לתחזק - יש להסתפר עם מכונת תספורת מדי שבוע ולא לשכוח את הצד השני, שלא ייראה מוזנח".

גם עם שמלת ערב. קאסי (צילום: gettyimages)
גם עם שמלת ערב. קאסי (צילום: gettyimages)

גם מעצב השיער שאול לב ללוריאל פרופסיונל ממליץ על התספורת בחום, אם כי להחלטיים בלבד: "קחו בחשבון שלוקח לשיער זמן עד שהוא גדל ומסתיר את הגלאח - לכן צריך לבוא עם הרבה בטחון עצמי בידיעה שבתקופה הקרובה תיראו כמו הראל סקעת או נינט. עם זאת, עם תספורת נכונה ניתן להסתיר את הגאלח ולהבליט אותו רק מתי שרוצים".

מה אפשר להוסיף? אין ספק שמדובר בהצהרה, אך חלון ההזדמנויות שבו הלוק הזה עדיין רלוונטי וטרם הפך לאקססורי פתטי לסלבס-וונאבי הולך ונסגר לאטו. מצד שני, החום והלחות יסתדרו נהדר עם החלטתכם לדלל כמעט בחצי את כמות השיער שמכבידה לכם על הראש. לשיקולכם.