הקיץ, כך אומרים, שייך למראה הגולשת הבלתי מתאמץ - זה עם התלתלים המתעופפים ברוח לכיוון הים. מריה קארי, שהיתה נעולה בשנה האחרונה בבית לטובת גידול התאומים שלה, כנראה לא שמעה על זה - לפני יומיים, כשהיא במסיבת עיתונאים בלונדון, נתפסה קארי עם פן מקלות חלק במיוחד, שהדהד חזק לתקופה בה היא עוד היתה רלוונטית, הניינטיז.

קאמבק מפונפן. מריה קארי (צילום: gettyimages)
קאמבק מפונפן. מריה קארי (צילום: gettyimages)

באותו עידן גראנג'י נשכח, לפריזורה שלך היו שתי ברירות עיקריות: או שהסתובבת עם שיער מלוכלכך ומדובלל, או שהתהדרת בפן נוקשה סטייל ברנדה, קלי ודונה מבוורלי הילס 90210. תלתלים היו שמורים ללוזריות, חנוניות ואוסטרליות דוגמת ניקול קידמן, והגלים המדורגים טרם נכנסו לאופנה. הקיץ נראה שלא רק קארי מתגעגעת לתקופה ההיא, שכן יותר ויותר סלבריטאיות נראו לאחרונה בציבור כשלראשן פן מוקפד עם שביל באמצע, כמו בספרי ההדרכה לספר המתחיל.

פן לפרמיירה. אמה סטון (צילום: gettyimages)
פן לפרמיירה. אמה סטון (צילום: gettyimages)

לצד חובבות הפן המוכרות שלא יוצאות מהבית בלעדיו בכל ימות השנה, דוגמת עורכת ווג יפן אנה דלו רוסו והשחקנית גווינת פלטרו, הפן הישר ונטול הניואנסים גייס לשורותיו עוד מספר מעריצות, דווקא מהצד הצעיר והטרנדי של השכונה. אמה סטון, אהובתו החדשה של ספיידרמן, עשתה את כל סיבוב הקידומים לסרט האקשן החדש שלה עם פן בלונדיני חמור סבר. לילי קולינס ומילה קוניס מעדיפות אותו לאחרונה על פני שיער גלי ופלרטטני המאפיין כוכבות בגילן ובמעמדן. אפילו מרי קייט אולסן, שבדרך כלל לא תיתפס ללא העגבנייה המפורסמת על הקודקוד, הגיעה לטקס האחרון של ה-CFDA עם המראה המוחלק למשעי, לאחר שעל פי הדיווחים שוכנעה לנסות אותו והתאהבה.

מאוד ניו יורקי. מרי קייט אולסן (צילום: gettyimages)
מאוד ניו יורקי. מרי קייט אולסן (צילום: gettyimages)

אחרי גל טרנדים מעיקים ועמוסים כמו צמות מסביב לראש, קצוות צבעוניים ושיער ורוד, ניתן להניח שהגחמה החדשה מבטאת את כמיהתן של המפורסמות למינימליזם. בקיץ הישראלי עמוס הלחות, אין ספק שהטרנד הזה שמור רק לקפדניות ביותר, או למי שאין לה תקציב/ראש להחלקה יפנית - ובכל זאת, שווה לנסות אותו.

"פן המקלות, הידוע גם בשמו השני, פן הקרשים, מהווה את המענה הזריז ביותר עבור המכורות לשיער חלק, שאינן רוצות לבצע טיפול כימי של החלקת שיער", אומר מעצב השיער אלי חזן לאינדולה. מעצב השיער אורן אורקובי לוולה פרופשיונלס אף מדגיש ש"הפן הוא שעשוע אידיאלי למי שרוצה לשנות את המראה לגמרי, ולו לערב אחד".

למי המראה הזה מומלץ?

חזן: " שיער חלק למשעי יהיה תמיד באופנה ויתאים כמעט לכל סוג של מבנה פנים. עם זאת, לנשים בגיל 50 פלוס הוא עשוי לשוות מראה מלאכותי וסינתטטי מעט".

אורקובי: "הפן אינו מתאים לבעלות שיער מלא, יבש, נפוח ומקורזל: בגלל היובש והלחות, פן על שיער יבש ופגום לא יחזיק מעמד ממילא, ויחזור תוך זמן קצר מאוד למראהו המקורזל והנפוח".

מה חשוב לדעת כשבוחרים לאמץ את הלוק?

חזן: "שמומלץ לא לעשות פנים כאלה יותר מאחת לשבוע ושחשוב לא לפסוח על טיפולים מזינים לשיער, גם אם הם הורסים את טקסטורת הפן - אחרת זה עשוי להוביל לנשירה חריפה". אורקובי: "בחודשי הקיץ מומלץ לעשות פן המסיט את השיער מהפנים כדי למנוע הידבקות והזעה".