זו לא הפעם הראשונה שהקארה חוזר למרכז הבמה, אולם העונה הוא מתגלה כוורסטילי וסקסי במיוחד - אחרת, לא היו מאמצות אותו כל כך הרבה כוכבות מזנים שונים. כדי שלא תלכי לאיבוד בים הפריזורות הגדול, פירקנו את הקארה לגורמים. ככה, בקיצור, ואף מילה על תספורת רייצ'ל.

קארה עם שפיצים

מה: מאחור נראה שהקארה נח לו על העורף, אך מקדימה נופלות על הכתפיים קווצות שיער מאורכות.

האם הרוחנית: התספורת הזו הפציעה לפני כשנתיים בעזרתה של ויקטוריה בקהאם, שהשתמשה בה כדי לנפח ולהעשיר את הצללית הגפרורית שלה.

הגרסה המהוגנת. אמילי בלנט (צילום: gettyimages)
הגרסה המהוגנת. אמילי בלנט (צילום: gettyimages)

מי אימצה אותו לאחרונה: כמה כוכבות ופאשניסטות שחיפשו לוק מסוגנן ועם זאת לא מופרע מדי פנו העונה לשפיצים המפורסמים של בקהאם. בארץ הלכה על הלוק רומי אבולעפיה, שבקרוב תחזור לחיים על המסך שלכם, והרוויחה מראה מעודכן ואופנתי. בחו"ל, מינה סובארי אימצה את התספורת לכבוד הקאמבק המפוקפק של סדרת סרטי "אמריקן פאי", אמילי בלנט חשבה כנראה שהקארה יהלום את הסטטוס הטרי שלה כנשואה, והפאשניסטיה אוליביה פלרמו גיוונה איתו את שיערה הארוך.

אמצי אותו גם את: אם שיערך עבה ויכול "להחזיק" את השפיצים בכבוד, ואם מבנה פנייך מאורך ודומיננטי מספיק כדי לא להיבלע על ידי הסגנון הכוחני הזה.

קארה מבולגן

מה: לכאורה, סתם שיער קצר ללא הצהרה. בפועל, תספורת מתוחכמת בת כמה רבדים שמאפשרים כאוס יצירתי על הקודקוד.

האם הרוחנית: מאז ומתמיד הצטיינה האישה הסקסית בבריטניה הלן מירן בבלגן הקוקטי שעל ראשה.

קחו דוגמה. הלן מירן (צילום: gettyimages)
קחו דוגמה. הלן מירן (צילום: gettyimages)

מי אימצה אותו לאחרונה: בעבר הלא כל כך רחוק נינט, המוכרת לנו בימים אלה כרוקרית עם גלאח צד, התהלכה עם הקארה המבולגן בגאווה. כיום מדגמנת אותו דמות לא פחות מעוררת השראה, הלא היא קמרון דיאז. הרווקה הנצחית מסתובבת מטקס לטקס כשעל ראשה התספורת הוורסטילית, שמאפשרת שביל צד או שביל אמצע בקלות רבה.

כך התעוררתי בבוקר. הקארה של קמרון דיאז (צילום: gettyimages)
כך התעוררתי בבוקר. הקארה של קמרון דיאז (צילום: gettyimages)

אמצי אותו גם את: אם סגנון חייך מאפשר לך להסתובב עם לוק "הרגע קמתי מהמיטה אחרי לילה של הוללות", ואם שיערך דק ונוח. עם רעמה עבה ויבשה, הנונשלנט הזה יהפוך לצרה מרירה.

הקארה של אנה ווינטור

מה: פריזורה שלא היתה מביישת את אשתו של נשיא כלשהו בשנות ה-80 - עגולה בצורה מושלמת, בלי אף שיערה מיותרת, מסתיימת קצת מעל הכתפיים ומחוברת לפוני ישר.

האם הרוחנית: בדפי ההיסטוריה תירשם עורכת הווג האמריקאי אנה ווינטור כאישה האופנתית בעולם, עם התסרוקת הכי אנטי-אופנתית. הקארה המתעגל פנימה, עם הפוני והנוקשות המזכירים פאה, הוא סימן ההיכר הבלתי-מעורער של ווינטור.

מי אימצה אותו לאחרונה: בתחילת האביב הפציע "קארה אנה וינטור" במפתיע על ראשה של השחקנית האוסטרלית החביבה רוז ביירן, שכפי הנראה חיפשה לוק שיהלום את תפקידה המעיק ב"מסיבת רווקות". לאחרונה נראתה איתו גם אנה פאריס, שחקנית קומית שמנסה לעשות את דרכה חזרה למרכז העניינים.

אמצי אותו גם את:אם את מעוניינת לשכנע את הסובבים שעברת שינוי מהותי בחייך, או לחלופין, לגרום להם לציית לך. וגם, חשוב מאוד - אם יש לך זמן לפן על בסיס יומיומי.

לא עפנו. אנה פאריס (צילום: gettyimages)
לא עפנו. אנה פאריס (צילום: gettyimages)

קארה מינימליסטי

מה: קארה קצר במיוחד עם קווים פשוטים, ללא דירוג נראה לעין וללא נפח מיותר. מזכיר את התספורת שהיתה לכולנו כשהיינו בחטיבת הביניים.

האם הרוחנית: קלייר דיינס, שמאז האריכה את השיער משמעותית, היא נערת הפוסטר של הקארה המינימליסטי, וגם בישראל היתה לרגע מי שהנהיגה את תנועת הקארה הזה - יעל בר זוהר, שמינפה את קיצור השיער כדי להפוך לסמל מין לגיטימי.

צעירה ומגניבה. אשלי סימפסון (צילום: gettyimages)
צעירה ומגניבה. אשלי סימפסון (צילום: gettyimages)

מי אימצה אותו לאחרונה:אשלי סימפסון השתמשה בו כדי לחדד את תדמית הפאשניסטה שלה, והדוגמנית רבת הפנים אגנס דין מתהדרת בו לאחרונה.

גם לדוגמניות. אגנס דין (צילום: gettyimages)
גם לדוגמניות. אגנס דין (צילום: gettyimages)

אמצי אותו גם את: אם בא לך להוריד עשור מגילך הכרונולוגי ויש באמתחתך מסרק. וכמובן - אם שיערך לא נוטה לתלתולת חסרת מעצורים, כי שוב - זה פשוט לא יעבוד.

הקארה המתולתל

מה: הקארה המינימליסטי, פלוס טקסטורה גלית עד מתולתלת מאוד, עם לוק קופצני ודינמי. גלגל הצלה למתולתלות.

האם הרוחנית: יש שיגידו, ובצדק, מרילין מונרו, אבל אנחנו נסתפק גם בגלן קלוז.

לכל גיל. גלן קלוז (צילום: gettyimages)
לכל גיל. גלן קלוז (צילום: gettyimages)

מי אימצה אותו לאחרונה: ג'נוארי ג'ונס, שלאחר לידת בנה ויתרה על הפן הנוקשה לטובת משהו קליל ונוח יותר.

אמצי אותו גם את:אם יש לך שיער מתולתל אך נסבל ואת חושקת להשתלב בטרנד.