בסרט החכם והמצחיק "הדייט שתקע אותי", אומרת דמותה של לסלי מאן כשהיא ישובה על המדרכה מחוץ למועדון לילה טרנדי: "העולם לא הוגן. בעלי רק ילך וישתבח ואני אלך ואהפוך לפתטית וזקנה". אין ספק שהמוסכמות החברתיות, המכתיבות לגברים עקומת עלייה ולנשים - עקומת ירידה עם הגיל, הן האשמות המרכזיות בכך שנשים שנראות מבוגרות מגילן הרשמי מעוררות בכולנו סטרס וטיקים בלתי רצוניים. איך זה שהיא כל כך מקומטת? האם האיפור שלי מבגר גם אותי? אנחנו שואלות, ומקוות בסתר שאין לנו ולהן שום דבר במשותף.

כמה טוב שיש גם נשים שמצליחות להתחכם עם העקומה ומעניקות קורטוב אופטימיות, או במילים אחרות - נראות הרבה יותר צעירות ממה שהן באמת. לרגל הסופ"ש, זמן טוב להיטען במחשבות חיוביות, אספנו כמה כאלה. איך הן עושות את זה?

אליזבת הארלי

בת כמה היא נראית: 40

בת כמה היא באמת: 46

כוכבת העבר הבריטית לא איבדה בשנים האחרונות מהסקס אפיל והליטוש, אלא הכפילה אותם. כשהארלי הופיעה לאחרונה בנשף צדקה למען סרטן השד, לצדן של כוכבות פורצות שיכלו להיות בנותיה, לא היה ברור מי צעירה וחיננית יותר.

היידי קלום

בת כמה היא נראית: 32

בת כמה היא באמת: אוטוטו 39

בגלל המוצא הגרמני? בזכות העובדה שהיא לא מפסיקה לעבוד לרגע? לא משנה מה הסיבה, קלום הגבעולית, שמתהדרת בימים אלה בתואר "רווקה", לא רק שומרת על גזרה מעוררת קנאה, אלא גם מתחזקת פנים נטולות קמטים ומבט שובב למדי בעיניים. גם אנחנו רוצות גנים כאלה.

שמורה ומפזזת. אורנה דץ (צילום: עדו לביא)
שמורה ומפזזת. אורנה דץ (צילום: עדו לביא)

אורנה דץ

בת כמה היא נראית: 40

בת כמה היא באמת: בדיוק חגגה 47

אתמול חגגה המשתתפת הטרייה ב"רוקדים עם כוכבים" יום הולדת 47 מפתיע, לאור הלוק הכללי והשמור שלה. תעמידו לצדה את משה דץ ותראו את כל ההבדל.

נטלי פורטמן

בת כמה היא נראית: 25

בת כמה היא באמת: בקרוב בת 31

אולי זו האהבה הבלתי מותנית שאנו חשים כלפי פורטמן, בת ישראל האובדת, אבל חייבים להודות שהיא לא נראית דקה מעל 20+. משהו בפניה עדיין מקרין את הילדה הקטנה שכבשה את המסך ב"לאון", משהו בקולה מהוסס וילדותי כבעבר. נראה מה יהיה בעוד עשור.

גוון סטפאני

בת כמה היא נראית: 37

בת כמה היא באמת: 42

עם שני ילדים קטנים וקריירה בועטת, סטפאני מצליחה לתחזק את האטיטיוד הצעיר ואת לוק הטום-בוי הסקסית שפרסם אותה. הפנים נטולות פגמים, גזרת הנוק אאוט שלה - אם היינו נשואות לגאווין רוסדייל, זה מה שהיה קורה גם לנו.

מתי השתחררת? יוליה פלוטקין (צילום: ענת מוסברג)
מתי השתחררת? יוליה פלוטקין (צילום: ענת מוסברג)

יוליה פלוטקין

בת כמה היא נראית: 20

בת כמה היא באמת: 24

השורדת החדשה נראית כאילו זה עתה השתחררה מהצבא, כשרעמת התלתלים והגוף הדקיק בהחלט מסייעים לאשלייה. נקווה שהלוק הילדותי יעזור לה על האי.

ג'ניפר לופז

בת כמה היא נראית: 36

בת כמה היא באמת: 42

האמא של כל הצעירות מגילן, לופז הדהימה את העולם לפני שנתיים, כשעשתה קאמבק הישר לפאנל השיפוט של אמריקן איידול, כשהיא נראית כאילו החזירו אותה אחורה בזמן. סדרת ניתוחים פלסטיים מתוחכמת בשילוב גנטיקה קטלנית ואיפור-שיער מושלמים בכל עת - כך עושות את זה בעלות האמצעים.

נותנת פייט. רונית יודקביץ' (צילום: יריב פיין)
נותנת פייט. רונית יודקביץ' (צילום: יריב פיין)

רונית יודקביץ'

בת כמה היא נראית: 40

בת כמה היא באמת: 46

מתחרה ראויה לאורנה דץ, ששומרת בקנאות על עור פנים קורן, סקס אפיל שמכניס כוכבניות צעירות לכיס הקטן, וגוף שנותן פייט להאלי ברי. כל הכבוד.

אל מקפירסון

בת כמה היא נראית: 40

בת כמה היא באמת: 48

מדובר בלא פחות מעתלומה, שכן דוגמנית העל האוסטרלית נראית כאילו הקפיאו אותה בזמן. אותו השיער הגולש, אותה היציבה (של גולשת גלים מנוסה), אותן פנים בדיוק (גם אם בסיוע בוטוקס - גם את זה צריך לעשות בחוכמה). אנחנו בהחלט קונות את מה שהיא מוכרת.

שאקירה

בת כמה היא נראית: 27

בת כמה היא באמת: 35

מה שעושה את הטריק עבור הזמרת הקולומביאנית זה לא התלתלים, וגם לא המותניים שלא משקרות - זו הבעת השעשוע, שלא לומר הקלולסיות התמידית, שמרוחה על פניה בכל עת. גם עם השמלה הכי צמודה והתסרוקת הכי בוגרת, שאקירה פשוט נראית כמו ילדה שמחפשת צרות.