חוץ מאשר בתקופה מסוימת באנגליה, כשהמלכה ויקטוריה הכריזה על האיפור כ"בלתי מנומס", האיפור מלווה אותנו משחר הימים, החל מאיפור טקסי, דרך באיפור שנועד לטפח את העור או להגן עליו מפני השמש, וכלה באיפור למטרות יופי. באופן בסיסי צביעת הפנים משולה לציור על בד קנבס- הצבעים (מלבד הצבעים המונוכרומטיים, צבעי האדמה והאדום) הם תוספת מאוחרת, וכל הצבעים שבעולם לא יעזרו אם לא נהירים לך חוקי פיסול הפנים הבסיסיים שהם השלב הראשון והחשוב ביותר בכל לוק.

הפנים כאליפסה. אסתי גינזבורג מאורת (צילום: דביר כחלון)
הפנים כאליפסה. אסתי גינזבורג מאורת (צילום: דביר כחלון)

ולמה בדיוק הכוונה? ההתייחסות לפנים שכוסו במייק אפ צריכה להיות כאל קנבס לבן- המייק אפ נועד כדי לחטב את תווי הפנים ולהסתיר פגמים , ולהביא אותם למצב חלק מספיק כדי שיהיה אפשר לצייר עליהם את הפנים מחדש בתלת מימד, באמצעות שני צבעים טבעיים- אחד כהה יותר בשני טונים, להצללות, והשני, בהיר בשני טונים, להארות.

מתחילים עם קצת דמיון מודרך: דמייני צורה אליפטית במרכז הפנים, כשהקצה העליון שלה הוא קו השיער, הקצה התחתון הוא קצה הסנטר, וגבולותיה בקו החיצוני של הגבות. כל מה שבמרכז הביצה יקבל הארות.

קצת שימר על עצמות הלחיים
קצת שימר על עצמות הלחיים

הארות נועדו כדי להבליט, והצללות נועדו כדי להשקיע, לכן כשהפנים "מושטחות" באמצעות מייק אפ, צריך להאיר את האזורים הבולטים של הפנים.

אילו אזורים חשוב "להאיר"?

• עצם הלחי העליונה- כדי לייצר אפקט מתיחה והרמה של הפנים

• עצם הגבה- כדי לפתוח את האזור שמעל העין, ולהרים את העפעפיים

• צידי האף- יוצר מראה ערני ואלגנטי על ידי טשטוש האזורים הכהים שיש שם באופן טבעי

• בשקע מעל השפה העליונה- לחיטוב השפתיים והדגשתן

במה מומלץ להשתמש: מלבד המייק-אפ והקונסילר, המוכרים לכולנו, כדאי להכיר גם את הטוש המאיר, ה- highlighter חבר חדש וסודי בנבחרת ההארות, שיגיע למקומות החשוכים ביותר ויעשה עמם חסד. גם וה – פריימר נוזל נוצץ שמוסיף לאזורים הגבוהים בפנים אור וסקס-אפיל כבסיס למייק אפ, ישתלב היטב במלאכת ההארה.

עוד Health & Beauty :