אין ספק שבלוגריות אופנה מחו"ל - כאלה כמו רומי נילי מ-Fashiontoast - מנהלות חיים שהבלוגריות שלנו יכלו רק לחלום עליהם. הזמנות לשבוע האופנה באוסטרליה, משלוחים עמוסים בגדי מעצבים, הצעות דוגמנות מפתות ועוד, כך לפחות החיים האלה מתוארים על מעל עמודי הבלוג.

יהיה נכון לומר שגם הבלוגריות הישראליות המובחרות מוזמנות לתצוגות וזוכות לחיזורים מצדם של מותגים, בתקווה שיסקרו את הקולקציה או האירוע. קשה לשכוח, למשל, את נאומה חוצב הלהבות של בלוגרית הטיפוח זוהר, שעייפה מההצקות. אך טרם נראתה בארץ פעולה יזומה ומכוונת שמסמנת את קהילת הבלוגריות כגוף עצמאי שיש לתכנן אסטרטגיה סביבו ו"לתפור" לו שת"פ ראוי באמת.

כעת מגיעה חברת לנקום ומשתפת את הבלוגריות הישראליות בקמפיין בלוגריות בינלאומי, לרגל השקת סדרת השפתונים והלקים Rouge In Love. בעולם הגדול נבחרו שלוש בלוגריות מובילות - גאלה גונזלס מלונדון, קנזה מפריז ובטי מברוקלין, שזכו לסרטוני וידאו המלווים אותן במהלך יום בחייהן, כולל שימוש נרחב בלקים ובשפתונים החדשים של המותג.

באווירה סגולה. תמר קרוון סולידית (צילום: תמר קרוון)
באווירה סגולה. תמר קרוון סולידית (צילום: תמר קרוון)

בארץ הסתפקו בשליחת חבילת לקים ושפתונים נאה למספר בלוגריות, עם בקשה "להעניק את הפרשנות האישית והפרטית שלה להצהרות צבע של קולקציות וליצור לוק אופנתי שלם". זאת, כמובן, במטרה להרחיב את חשיפת הקולקציה באמצעות הבלוגים ואף לכלול את התוצרת בעמוד הפייסבוק של החברה.

בין הבלוגריות הנבחרות ניתן למצוא את ספי ארליך מ-Way Too Yellow, מירב קאופמן מ"בארון של גיברת קאופמן", מיראל דושנסקי מ"פלאפל פאשן", שרונה גבריאל-הראל מ-PhotoFashionPassion ואת הצלמת תמר קרוון, שאמנם אין לה בלוג, אך פעילותה הענפה בפייסבוק נצפית על ידי למעלה מ-1,000 מעריצים רשומים.

רוצים עוד בלוגריות? בואו לראות אילו מוצרי טיפוח הן אוהבות במיוחד

כל אחת העניקה פרשנות משלה לשפתונים וללקים הקיציים, במסגרת היכולות והדמיון. קאופמן חובבת הווינטג' הפיקה יחד עם בן זוגה סדרת צילומי רטרו צבעוניים, המציגים אותה כעקרת בית אקסצנטרית. ארליך ביקשה מצלם צמוד לתעד אותה במגוון מצבים בהשראת הצבעוניות והמסרים של הליפסטיקים, כשהיא מדגישה את ההבדל בין בוקר פריזאי נינוח ליום ראשון מפויח של עוד שבוע בעבודה. קרוון פרסמה סדרת פורטרטים עצמיים נוגים, שהתפתחו לדיון תגובות סוער סביב הנושא "נשיות מהי".

סך הכול, התוצאה חביבה ואביבית במיוחד (להוציא אולי את קרוון, המעידה על עצמה כחובבת חורף נלהבת). גם העובדה שמבחר בלוגריות מקומיות לקחו חלק במהלך בינלאומי שיקי וצעיר מחממת את הלב. נותר רק לקוות שבפעם הבאה גם להן יוצמדו צוותי וידאו, שיגרמו לחיים הקדחתניים בתל אביב להיראות כמו חופשה בפריז או בלונדון.