בימים אלה הולך ומתעצם הבאזז סביב האוסקר המיועד של מריל סטריפ, שמשחקת בסרט "אשת הברזל" את מרגרט תאצ'ר. מרוב התרגשות, כולם שכחו את התפקיד הקודם עבורו סטריפ התחפשה למישהי אחרת - השפית המגושמת אך הלבבית ג'וליה צ'יילד.

נדמה שמאז הימים העליזים של צ'יילד המקורזלת, ואפילו מימי האפיל האמהי והכבד של מרתה סטיוארט, זרם לא מעט מייק אפ בנהר. השפיות הסלבריטאיות של היום, אלה שמנחות תוכניות טלוויזיה ומשכפלות ספרים כמו קאפקייקס, הן יפות יותר, מטופחות יותר, סקסיות יותר ובאופן כללי עונות היטב על החלום השוביניסטי הנושן - אישה יפה שמגישה לך צלעות טלה על רקע מחשוף מפואר.

פשוט מושלמת. נייג'לה לוסון (צילום: gettyimages)
פשוט מושלמת. נייג'לה לוסון (צילום: gettyimages)

במקום להחמיץ פנים כמו שמנת שפג תוקפה, אפשר גם לטעון שהתופעה הזו היא שיא של העצמה נשית - ביטחון עצמי, טעם טוב, גזרה עסיסית במידה וחוש עסקי מפותח. הנשים האלה הן סיפור הצלחה מתוק, ולכן בחרנו לחגוג אותן ברשימה ארוכה למדי של השפיות היפות ביותר, כאלה שלא פוחדות להפשיל שרוולים אבל גם לא בוחלות בפן ובליפסטיק. בתיאבון.

1. נייג'לה לוסון

הבריטית עם החיבה לאוכל הודי ואיטלקי רק הולכת ומשתבחת עם השנים. באמתחתה כ-7 ספרי בישול המאופיינים בהקדמות שנונות, אתר מצליח, תוכנית ברשת Food Network ובעל עשיר ונאה ממשפחת סאאצ'י. נייג'לה, אם תשאלו אותנו, היא התגלמות הנשיות, והאטיטיוד הנינוח שלה, סטייל "אה, אם הפלתם את החביתית על הרצפה - לא נורא, זה קורה גם לי", רק מוסיפה לחיוך שלה קסם.

2. רייצ'ל ריי

מי שאי פעם צפה בריי מתארחת בטוק שואו או מנחה את תוכנית הבישול שנקראת על שמה, יודע בוודאות שריי היא פלרטטנית לא קטנה וצחקנית מקצועית ממש. עם הפן, השיזוף הקרמלי והחיוך הרחב, ריי היא הגרסה האקזוטית של ה"בת של השכן", שמבטיחה ללמד אתכם מתכונים קלים ומהירים. אפשר להכין בשמלת ערב.

3. פדמה לקשמי

לא בדיוק שפית עם תעודות, אך בהחלט מחברת ספרי הבישול בעלת הגוף הכי מושלם בביזנס. לקשמי, שמנחה את התוכנית האמריקאית המצליחה Top Chef ובעבר פרסמה ספר מצליח לא פחות בשם Easy Exotic, נראית כמו דוגמנית הצמרת ההודית שמעולם לא היתה לנו, והיא אכן הספיקה לדגמן ולשחק בכמה סרטים בחייה.

אשת עסקים ממולחת. קט קורה (צילום: gettyimages)
אשת עסקים ממולחת. קט קורה (צילום: gettyimages)

4. קט קורה

קורה הבלונדינית אולי נראית כמו האישה הקטנה מהקאסט של מד מן, אבל אל תטעו - מדובר באשת עסקים ממולחת שאוחזת בכמה מסעדות, תוכנית בישול בהפקתה, נוכחות עוצמתית במגזינים הנכונים, אתר מושקע כמקובל וכמובן - ספרי בישול שכריכתם מפארת את עור פניה המושלם ותוכנם מקדש את האוכל הבריא.

5. שרה לה פונטיין

במקרה של לה פונטיין, אין באמת דרך לומר זאת בעדינות: מדובר בפנטזיה גברית מהסוג האירוטי. אבא אמריקאי, אמא פינית, פני מלאך ומבט נוגה - אין ספק שהגבר הממוצע יאכל את כל מה שהיא תכין לו. לה פונטיין מתגוררת בפינלנד הקרה, שם היא סלבריטאית לכל דבר. תוכניות הבישול Avec Sarah ו-Perfect Day, הטורים בעיתונים והשערים החושפניים משלימים את התמונה עבור היפהפייה שלהבדיל מפדמה, דווקא כן אוחזת בהשכלה פורמלית מבית ספר לבישול.

שינתה תחום. סופי דאל (צילום: gettyimages)
שינתה תחום. סופי דאל (צילום: gettyimages)

6. סופי דאל

קשה לעמוד בחיוך המרוצה של סופי דאל, הדוגמנית והמוזה הבריטית שבאמצע החיים החליטה לשנות כיוון. מי שדגמנה בעבר בעירום לבושם Opium של YSL וקישטה את השער של הווג הבריטי, מתעסקת היום באפייה וזיגוג, תחילה בתוכנית הטלוויזיה The Delicious Miss Dahl וכעת בספרי הבישול החינניים והאסתטיים שלה. בכל זאת - חובבת אופנה.

7. גיאדה דה לאורנטיס

דה לאורנטיס מתפארת בשם מתגלגל בזכות שורשיה האיטלקיים ובעצמות לחיים חדות יותר מסכין מטבח. תוכניתה Giada At Home משודרת ברשת Food Network ואם תעשו אי פעם אירוע גדול בארצות הברית תוכלו ליהנות גם מהקייטרינג שלה, גם הוא בניחוח איטלקי. מלבד היופי תכול העיניים, לדה לאורנטיס יש גם גוף ממוטט למדי, אותו היא חושפת מדי פעם על שערי מגזינים.

8. קטי לי

עם הגבות המושלמות, השיער המוברש והפוזות על השטיח האדום, קל להתבלבל בין לי לבין כוכבת קולנוע זוהרת. הברונטית המדוגמת התחילה את דרכה כמבקרת מסעדות, ולא עבר זמן רב שיצא לה ספר, The Comfort Table, שמתמחה באוכל אמריקאי יפה למראה (באופן לא מפתיע). בימים אלה היא מתארחת בתוכניות בישול שונות ויושבת בשורות הראשונות בתצוגות אופנה. עוד פרט לא רלוונטי אך עסיסי: לי היתה נשואה בעבר לזמר בילי ג'ואל, שמבוגר ממנה בכמה עשורים.

והנציגות שלנו:

לא מצטנעת. איילת הירשמן (צילום: גל חרמוני)
לא מצטנעת. איילת הירשמן (צילום: גל חרמוני)

9. איילת הירשמן

גם לאיילת הירשמן שלנו יש אתר מדוגם שלא היה מבייש את קט, נייג'לה וחברותיה, ולא פחות מ-8 ספרי בישול. מה שמכניס אותה אחר כבוד לרשימה זה השיער השופע, הגוף שנראה מעולה בשמלת ערב ובאופן כללי, לוק של אישה שיודעת להבדיל בין קרם הלילה לסרום הבוקר.

הפדמה שלנו? מיכל אנסקי (צילום: ערן לם)
הפדמה שלנו? מיכל אנסקי (צילום: ערן לם)

10. מיכל אנסקי

כמו במקרה של פדמה לקשמי, כדי לסגור את הרשימה נאלצנו לרמות קצת. נכון, טרם טעמנו מהבישולים של אנסקי, אבל הקסם האישי איתו היא מתבלת את השיפוט ב"מאסטר שף", ואפילו את פרסומות הסירים המבליחות על האוטובוסים, חזק מכל היגיון. האישה מבינה באוכל ובאיפור נכון.