בלי להגזים, מזמן לא נראה באזורנו טקס פרסים כה קוהרנטי מבחינת האיפור והשיער. כל הכוכבות, כמעט ללא יוצא מן הכלל, יישמו את אחד מהכללים הבאים - חלקן בהצלחה מרובה וחלקן בהומור. רוצה להתכונן לאוסקרים בסטייל? קבלי חמש הצעות הגשה.

צנוע. מישל וויליאמס (צילום: gettyimages)
צנוע. מישל וויליאמס (צילום: gettyimages)

1. אמצי לך קשת

שתיים מהכוכבות הבולטות של הערב - מישל וויליאמס ושרליז ת'רון, הוסיפו ללוקים שלהן קשתות שונות מאוד זו מזו. הבלודינית הגבוהה הלכה על קשת נוצצת שהשתלבה בתסרוקת הצדית שלה (ראי סעיף הבא), וזו שהיתה הבלונדינית הנחשבת ביותר בהיסטוריה והעדיפה לברוח לג'ינג'י, הצטנעה עם קשת שחורה ופשוטה שהכניסה עניין לשיערה הקצר. עצה שלנו: קשת צריכה להיות מיוחדת או לא להיות.

הולכת ומצעירה. דיאן ליין (צילום: gettyimages)
הולכת ומצעירה. דיאן ליין (צילום: gettyimages)

2. קחי צעד הצדה

הלהיט הגדול בגזרת השיער היה שביל צד אלגנטי, בין אם לשיער ארוך או לתסרוקת ערב מפורטת. דיאן ליין, שקטפה מחמאות על הלוק הצעיר, הלכה על פזור, ורוני מארה, הכוכבת החיוורת של "נערה עם קעקוע דרקון", הוסיפה לשביל הצד שלה קוקו קטן.עצה שלנו: שביל צד עם שיער גלי הוא האופציה המנצחת. אלא אם ניחנת בעצמות לחיים כמו של מארה.

האיפור המושלם. נטלי פורטמן (צילום: gettyimages)
האיפור המושלם. נטלי פורטמן (צילום: gettyimages)

3. דגש דרמטי על העיניים

נטלי פורטמן אולי לא הצטיינה עם השמלה, אבל מהאיפור המושלם שלה אפשר להפיק כמה לקחים: כיצד לעשן את העיניים בזווית הנכונה, עם איזה ליפסטיק ללוות צללית כהה (נייטרלי) ואיך לגרום לריסים להיראות אינסופיים. גם ליה מישל, פרידה פינטו ושוב, רוני מארה, הקפידו על הכלל והציגו איפור עיניים דרמטי וזכיר. עצה שלנו: אם את לא בטוחה בעצמך, צלליות חומות במקום שחורות יקלו על העבודה. לפורטמן זה הצליח, ולה יש גם תינוק על הראש.

אדום אדום. אנג'לינה ג'ולי (צילום: gettyimages)
אדום אדום. אנג'לינה ג'ולי (צילום: gettyimages)

4. זה הזמן לשלוף את הליפסטיק האדום-אדום

אם זה טוב לאנג'לינה ג'ולי, זה טוב גם לך - הטקס הזה היה שייך לליפסטיק האדום הקלאסי, כזה שלא מותיר מקום לספקות. מלבד אנג'לינה, ששיחקה על התיאום בין צבע השפתיים לקפל השמלה , התהדרו בשפתיים לוהטות גם דיאנה אגרון, שממשיכה לעלות במדד הסקס-אפילוכוכבת הסדרה The Killing, מירל אינוס, שעוד תעלה לכולנו על הרדאר. עצה שלנו: שימי לב שהליפסטיק לא נוטה לגוון דובדבן או כתום, שכן אלה עלולים לקלקל את האפקט.

ונסיים עם הלן מירן בנפח מלכותי (צילום: gettyimages)
ונסיים עם הלן מירן בנפח מלכותי (צילום: gettyimages)

5. נפח, נפח נפח בקודקוד

מי שלא התחבב עליה טרנד השבילים, ניפחה לעצמה את הקודקוד למראה ערב דרמטי במיוחד. לא הלוק הכי חביב עלינו, אבל ללא ספק מגמה חזקה שכוכבות כמו שרה מישל גלר, פרידה פינטו ופייבר פראבודגמנו בכיף. גם הלן מירן, בוודאי לא נואשת הטרנדים הממוצעת, זנחה את סגנונות השיער הקלאסיים שלה לטובת הלוק החלק והמוגבה. עצה שלנו: אם כבר החלטת לנפח, עדיף לפזר את השיער, כמו פינטו. אחרת תסתכני במראה לא ידידותי וסתם נפוח, חד משמעית.