לסינגל שפרסם את לנה דל ליי קוראים "משחקי וידאו", אבל הקריירה שלה מזכירה יותר את שם הסדרה "משחקי הכס". מאז שהחלה לחלחל לתודעה הציבורית - תחילה באינטרנט ועכשיו, לקראת יציאת האלבום החדש, גם במגזינים וב-MTV, כולם מנסים להושיב את דל ריי על כיסא ה"יורשת".

יש שאומרים שחברת התקליטים שלה מנסה להנדס את אדל החדשה, רק בגרסה המחוטבת, קצת פחות פיש אנד צ'יפס וקצת יותר אקזוטיקה וגלאם הוליוודי, עם כתר פרחים חסר פשר על הראש. לחלופין, יש הטוענים כי דל ריי, בתו של מיליונר ששמה המקורי הוא אליזבת גרנטי, נועדה להחליף את איימי וויינהאוס המנוחה בתפקיד הזמרת המיוסרת, המסתורית ועמוסת האייליינר.

גם פלורנס וולש, הבחורה האהובה על ציידי המוזות כרגע, נמצאת בסכנה - הגרסה האמריקאית שלה, כך טוענים בתקשורת, כבר נחתה על המדף, מצוידת בשפתיים תפוחות שהטבע לא השכיל להעניק לבריטית הצנומה.

מהצד השני של המתרס, דל ריי, בת 25 בסך הכול, רושמת נוכחותברשימת ההבטחות האופנתיות לשנת 2012וזוכה בחוזה דוגמנות שמן עם סוכנות Next, בה רשומות גם אלכסה צ'אנג ואליס דלאל. החוזה מרמז על כך שהתדמית האלטרנטיבית של הזמרת, שמתאימה בעצם גם למודל של אדל וגם לוויינהאוס, היא זו שמקדמת אותה.

בואו נודה באמת, לדל ריי יש נתונים חיצוניים מרשימים והיא עושה בהם שימוש מקסימלי - השיער השופע שלה מעוצב, בדומה לזה של אדל, במגוון סגנונות נוסטלגיים -מחצי-הקוקו הנפוח של שנות ה-60 ועד לגלים פתייניים סטייל ורוניקה לייק. העיניים הגדולות שלה זוכות לאייליינר פחות אגרסיבי מזה של וויינהאוס ז"ל ולמעטה ריסים כבד שלא היה מבייש את אביבית בר זוהר.

גם את השפתיים שלה, שיש האומרים כי הן מנותחות, דל ריי לא מזניחה ומקפידה להדגיש אותן בקליפים - לעתים עד כדי גיחוך, אך עם אפקט דרמה מקסימלי. כל הלוק שלה, שנע בין מראה של תיכוניסטית מקליפורניה (למרות שהיא גדלה בניו יורק) לדראג-קווין למודת ניסיון, אפוף באווירת אמריקנה כבדה, מה שלא אדל, לא וויינהאוס ולא פלורנס, כולן מגיעות מהצד השני של האוקיינוס, לא יכלו להשיג גם אם היו משתדלות.

והשפתיים, אמיתיות? דל ריי על שער מגזין Interview הרוסי
והשפתיים, אמיתיות? דל ריי על שער מגזין Interview הרוסי

בהתאם לכך, דל ריי נראית נחשקת יותר, וכן, גם קצת מהונדסת יותר וכמובן - מפונקת יותר ויפה יותר, בקיצור - המועמדת המושלמת לקמפיין המסקרה הבא של התאגיד שיקטוף אותה. בקרוב יגיע גם שער המגזין, כשדל ריי תגיע לממדי הכוכבות של אדל, אולי הפקת אופנה מעושנת פה ושם, והרבה שרבובי שפתיים פוטוגניים. תקראו לנו שטחיים, אבל יורשת צריכה להיראות בהתאם - תשאלו את קייט מידלטון.