יום של שיער רע. כל אתר פפראצי שמכבד את עצמו אוחז בגלריית סלבריטאים ששיערם הסתור מתנופף ברוח, עומד מרוב ג'ל או אסוף ברישול שמתאים לעקרת בית המתגוררת בקרוואן. נחמד להביט בזה ולצחוק, ואז לחזור ולדפדף בעמודי המגזינים הנוצצים בהם הפן של גווינת פאלטרו מושלם, הקארה של אנה וינטור זקוף כמו שהחזה שלה לעולם לא יהיה, והתלתלים של ניקול קידמן נוצצים כמו בריכה במלון יוקרתי.

עבור ברות המזל שבינינו, יום של שיער רע הוא לא יותר מרבע עמוד מטושטש במדורי הרכילות. אבל אם יש לכן תלתלים, כמוני, יום שיער רע הוא כל יום.

יום של שיער רע. ביונסה מדגימה (צילום: GettyImages)
יום של שיער רע. ביונסה מדגימה (צילום: GettyImages)

מדי בוקר התלתלים מקדמים את פניי במראה - מקורזלים, לא מרוצים וסרבנים, כאילו אומרים: "אז עשית לנו פתיחה כימית ב-400 שקל, כבשה תמימה, היה שווה?".

אם תחשבו על זה, ספק אם יש בעולם חיה פחות סקסית מכבשה, והספר הצמוד, זה עם הבייביליס, הפן ושלל החומרים המחליקים יכול היה להפוך אותה בקלות לסוסה אצילית עם רעמת שיער שופעת ולוק של מיליון דולר. אבל אם את, אחותי לחבורת המתולתלות המתוסכלות, לא יכולה להרשות לעצמך מישהו שיהפוך מדי יום את הפריזורה שלך לאסתטית, ובחלומות הכי פרועים גם יקפוץ באמצע היום לעשות תיקונים, נידונת לחיים שלמים של שיער רע, עם הבזקים נדירים של תקווה.

כל מי שפותח למשמע קיטורייך זוג עיניים נלהבות וטוען שתלתלים זה נפלא, או מדקלם את פזמון הנחמה המוכר "תלתלים זה אופי", מעולם לא חווה את הרגע בו ערימת השיער שסידרת כל כך יפה לפני היציאה עם הקרם הכי עמיד, הופכת בחצות לדלעת של התספורות – משהו עגול, תפוח, חסר אמירה וזקוק להרבה בישול ותבלינים כדי למצוא חן. כי תלתלים זה אכן אופי, אופי מפונק ובלתי צפוי, שזקוק לפידבק תמידי.

אפילו פליסטי ויתרה עליהם בשלב מסוים (צילום: gettyimages)
אפילו פליסטי ויתרה עליהם בשלב מסוים (צילום: gettyimages)

לחלופין, תמיד אפשר לעבור למדינה אחרת. הטיול האחרון לפורטוגל, בהקשר הזה, יכול היה להיות עבורי פרק נוסף בסאגת "אליסה בארץ הפלאות", כשבתפקיד הבקבוקונים עם השיקויים הקסומים מככבים המים הרכים של אירופה ומזג האוויר הנוח ונטול הלחות שעשה לתלתלים שלי פלאים.

אותה האירוניה המרה במסגרתה מוקמה מדינת היהודים דווקא במעוז הערבים, מתקיימת גם בנוגע למתולתלות, בעלות סוג השיער הנפוץ בישראל, שמוקמו כמעשה שטני באזור הלח ביותר עלי אדמות. הפרידה מפורטוגל ומהשיער המדהים היתה טראומטית. בשלב מסוים אפילו שקלתי להישאר, אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד.

הנחיתה בישראל נתנה מיד את אותותיה בשיערי, שהפך באחת לסחבה מדובללת. באותה נקודה בזמן נולד הרעיון לפרויקט "מחאת המתולתלות המתוסכלות" – סדרת סרטוני הדרכה בהם אתן, מתולתלות מתוסכלות שנמאס להן להשלים עם טבעו של שיערן, תקבלו כלים, טיפים ודרכים ממשיות להפוך את הבלגן שעל ראשכן לסדר מתולתל שמתאים לחום, ליומיום ואפילו לשטיח האדום.

אז אם גם לך התלתלים גרמו לרצות לעזוב את הארץ, לחסל בקבוקים של קרם מדי שבוע או להתעצבן על המראה לפני כל יציאה מהבית, שלחי לנו מייל, לכתובת: beauty@xnet.co.il, הסבירי למה התלתלים שלך מתסכלים אותך וצרפי תמונה (אל תדאגי, אנחנו נעמוד בזה), ובואי להיות כוכבת ראשית בסרטונים שיעשו סוף לכל ימי השיער הרע שלך.