יש משהו אירוני באופן בו תעשיית השיער מאחרת אחרי תעשיית הקוסמטיקה בכל הנוגע לעצירת שעון הזמן. הרי גם אם מתחת את פנייך חזרה לגיל 20 ועשית הצרת היקפים היישר למידה 28, באגף השיער עדיין מחכות לך שזירות מהגיהינום, השתלות מפוקפקות ואם הגעת לשלב בו שהשיער מאפיר – גם אינסוף צביעות.

כעת מסתמן שלפחות בעניין הצבע יש תקווה להיאחז בה. הידיעה במסגרתה חברת לוריאל העולמית נמצא בעיצומו של מחקר לפיתוח גלולה למניעת שיער אפור הסעירה את הרשת. הגלולה, שעל פי הדיווחים תכלול תמצית פירות המאיצה את התפתחות האנזים TRP-2, שאמור בתורו למנוע מהשיער להאפיר, פילגה מיד את המרחב האינטרנטי לשני מחנות. במחנה הראשון, בו שוכנים בעיקר הצהובונים, התקבלו החדשות באהבה ובשמחה; ואילו באגף החדשותי, התקבל החידוש העתידי (שאמור לצאת לשוק בשנת 2015)בחשדנות יתרה.

הגברים יודעים מזמן. אנדרסון קופר (צילום: gettyimages)
הגברים יודעים מזמן. אנדרסון קופר (צילום: gettyimages)

באתר של חדשות ABC , למשל, ראיינו מומחים שטענו כי התוכנית של לוריאל אינה מציאותית ואף מסוכנת, וחלבו מהדובר של החברה את ההודאה שהמחקר אומנם מתקיים, אבל החדשות על הגלולה המהפכנית הן "מרחיקות לכת בשלב זה". כך או כך, מעטים שאלו את עצמם האם לא כדאי להפנות את המשאבים הרבים של לוריאל למטרות מעט עקרוניות יותר לקיום שלנו, שכן בשורה התחתונה – האם שיער אפור הוא מכה אסתטית כה גדולה?

ובכן, תרשו לנו לקחת צד. לא סתם במילון התרבות האמריקאית מסתובב לו המונח Silver Fox – שיער אפור יכול להיות בונוס גדול להופעה החיצונית, אם מגישים אותו נכון. גברים רבים, כמו סמל הסקס הנצחי ג'ורג' קלוני, המאמי החדש של אמריקה אנדרסון קופר והמנטור המסוגנן מפרויקט מסלול טים גאן, הפנימו זאת משכבר הימים. גברים עם מבט שובב ושיער אפור הם כבר מזמן דיירי קבע בהיכל הסקס-אפיל ההוליוודי, ולאחרונה עוברות לשם גם לא מעט נשים. אז הרי לכם עוד קצת חומר למחשבה, בדמותן של כוכבות שבעטו בפחית הצבע ועושות חיים משוגעים עם שיער לבן. כך הן עושות את זה:

הסקסית: הלן מירן

הלן מירן היא תופעה כה מופלאה, שאם מדעני לוריאל היו משקיעים בפיצוח הפטנט שלה, העולם היה הופך מיד למקום מאושר יותר. הבריטית בת ה-66 היא נערת הפוסטר של הנשים אפורות השיער, רק חבל שמעטות מבנות דורה מצליחות לשמור על גזרה קטלנית וחיוך ממזרי כמו אלה של מירן. לוהט.

האצילית: ג'ודי דנץ'

אל תשכחו להוסיף את התואר "דיים" לפני שאתם פונים לאחת השחקניות המוערכות בעולם. לפני כשנתיים אימצה דנץ' תספורת קצרצרה וכסופה שממסגרת היטב את פניה היפות. אומנם לא תראו כאן מחשופים או פלרטוטים עם המצלמה, אבל דנץ' מעניקה לשיער האפור ארומה מלכותית מעוררת קנאה.

יותר מטיפה של זוהר. בליית' דאנר (צילום: gettyimages)
יותר מטיפה של זוהר. בליית' דאנר (צילום: gettyimages)

האינטלקטואלית: בליית' דאנר

מאחורי כל כוכבת גדולה יש אמא תומכת, וכשאת אמה של גווינת' פלטרו, גם את חייבת להקרין טיפת זוהר. בליית' דאנר, עליה פלטרו סיפרה פעם כי היא "מפוזרת, אבל חמודה", טומנת בחובה יותר מרק טיפה של זוהר, ובכל הופעה פומבית היא משדרת איכות מזוקקת. בתוספת המשקפיים, ועם רעמת שיער אפורה ונונשלנטית, אין יותר מתוחכם מזה.

המגניבה: ג'יימי לי קרטיס

מאז שהצטלמה לשער מגזין More במכנסונים וגופייה כשמשמניה בחוץ, נחשבת ג'יימי לי קרטיס למודל לאטיטיוד בריא ונטול פוטושופ. אך טבעי שאת שיערה הקצר היא תשמור ללא זכר לצבע, כשהוא נראה נערי ומתאים בול לאישיותה הספורט-אלגנטית.

זו שלא אכפת לה: הדוכסית מקורנוול

כך קוראים מאז הנישואים לקמילה פרקר בוולס, אהובתו האמיתית של הנסיך צ'ארלס. כמובן שבהגיענו לבית המלוכה הבריטי, מעוז שיער שיבה ידוע, יכולנו לבחור במלכה אליזבת, שגם לה מציצים התלתלים האפורים מתחת לכובע, אבל בקמילה, בת השכן הגמלונית עד סוף חייה כנראה, יש משהו כה מרענן ובלתי מודע, שלא יכולנו להתעלם ממנה. הפן המוגזם שלה בגווני אפור בהיר, שהולך קומפלט עם החליפות בצבעי לימון וגלידה, הוא תמצית השיער האפור כשהוא עשוי נכון – כייפי, משועשע וקליל.

אופנתית. כריסטין מקמנמי (צילום: gettyimages)
אופנתית. כריסטין מקמנמי (צילום: gettyimages)

הגותית: כריסטין מקמנמי

שיער אפור הוא לא רק הצהרה חברתית - לפעמים הוא גם הצהרה אופנתית. הדוגמנית הוותיקה כריסטין מקמנמי, שחזרה לאחרונה לתודעה בהפקות אופנה ובתצוגות, מתהדרת בשיער ארוך ואפור לגמרי. זה אומנם מזכיר את תחפושת המכשפה בפורים, אך על מקמנמי זה מצליח להיראות מעניין ויצירתי.

הסמכותית: גלן קלוז

קשה לדמיין את הליידי הקשוחה של המרקע האמריקאי ללא שיער השיבה המוקפד שלה. בין אם היא מגלמת דוכסית סכסכנית בדרמה תקופתית או בלשית כל-יודעת בסדרת טלוויזיה - הקארה הטבעי הוא חלק בלתי נפרד מהלוק.

וכל אלה שרוצות גם

עולם הפופ עמוס בצעירות שזמנן להאפיר עדיין לא הגיע, אבל הן כבר מזדרזות וצובעות את שיערן בגוון אפור. מליידי גאגא ועד פינק, מפרייה בהה אריקסן בקמפיין החורף של שאנל ועד המוזה והפאשניסטה דפני גינס - כולן רוצות להיות סבתא-שיק. ומי אנחנו שנגיד להן לא?