באחד הפרקים בעונה האחרונה של אמריקן איידול, המנחה ראיין סיקרסט עלה לבמה והודיע שיש לו הפתעה מיוחדת. "אתם, חברים" הודיע סיקרסט והביט ישר למצלמה, "נמצאים היום בחברת האישה הכי יפה בעולם". האורות כבו, הזרקור הופנה לג'ניפר לופז, שישבה במרכז פאנל השופטים, התזמורת ניגנה קטע קיטשי קצר וג'ניפר עצמה נראתה נבוכה בדיוק במידה שהפכה אותה ליפה עוד יותר. פניה אמרו "די, תמשיכו" אחד גדול. וגם קצת, "הרווחתי את זה, תתמודדו".

חושפת טפחיים במפגש עם הזוג המלכותי לפני שבועיים (צילום: gettyimages)
חושפת טפחיים במפגש עם הזוג המלכותי לפני שבועיים (צילום: gettyimages)

באפריל השנה הוכרזה ג'ניפר לופז על ידי מגזין פיפל כאישה הכי יפה בביזנס (ולכן בעולם, מן הסתם). מתנה מוקדמת לא רעה ליום הולדתה ה-42 שחל היום, ותמריץ מתוזמן היטב לקאמבק הנוצץ שלה השנה, שכלל את הצטרפותה להיכל השיפוט של אחת התוכניות הכי נצפות בארצות הברית, להיט מועדונים חדש בדרך לאלבוםוקמפיין לליין הילדים של גוצ'ייחד עם התאומים בני ה-3 מקס ואמה.

"להיות יפה זה חלק מהתפקיד שלי", הגיבה לופז בראיון למגזין שבחר בה, והוסיפה כי היא הכי נהנית "לשפשף את העיניים ולהעביר את היד בשיער ללא חשש", כלומר להיות אמא משוחררת ונטולת מייק-אפ. קלישאתי משהו.

שנת 2007. אי אפשר להוציא את הבלוק מהנערה (צילום: gettyimages)
שנת 2007. אי אפשר להוציא את הבלוק מהנערה (צילום: gettyimages)

אבל לא כל הקלישאות תופסות לגבי לופז. למשל, אם לנסות ולסכם בכמה מילים את הקריירה שלה משנת 1999, עת יצא הסינגל הראשון שלה If You Had My Love, ועד היום, יהיה קשה לומר שהיא "פרצה לתודעה". יותר נכון, היא טפטפה לתודעה, סרט בינוני אחרי סרט בינוני, אלבום אחר אלבום, כשזוגיות רודפת זוגיות.

פעם גנגסטרית בחליפת ספורט לצידו של הראפר פי. דידי, פעם ליידי מסורקת היטב שמלווה את בעלה בן אפלק לפרימיירה של הכישלון הקופתי התורן שלו, לאט לאט התרגלנו לסחורה הלטינית החמה שלופז הציעה להוליווד, לפניה הכבדות מעט ולהתנהלות הקלילה שלה. גם הטענה המתבקשת שהיא מעולם לא הצטיינה במשחק או בשירה לא מדויקת. זוכרים את "יפה במנהטן"? וכעת, אנחנו עדים למהלך שרחוק מלהיות צפוי או קלישאתי.

כל מי שמתעסק עכשיו באובססיביות ביופיה המהפנט, בוודאי כבר הספיק לשכוח שלצד הקליפ הלטיני הנוגה והלהיט שהבטיח לנו כי אהבתה לא עולה כסף, רכיב אחד בפרסונה של לופז נשאר מהותי ונוכח, והוא זה שפרסם אותה בתחילת דרכה בנאמנות. כן, מדובר באותו הרכיב שבזמנו בוטח על פי השמועות במיליוני דולרים, זה שהחזיק את שמלות הערב המוגזמותבהן בחרה לאורך כל הדרך - הישבן שלה.

אי אז, לפני הולדת התאומים וקצת לתוך החיבור למארק אנתוני המדובלל (לצידו לופז אכן נראית כמו ליידי), הישבן העסיסי הזה היה מקור לרכילויות ולצילומי פפראצי, והוא זה שעמד במרכזם של הקליפים הרקידים של השחקנית שהפכה לזמרת. בין זה לבין העובדה שהיום במרכזו של הקאמבק של לופז עומדת השאלה "אבל איך היא נראית כל כך טוב?", משהו היה חייב לקרות.

עם מארק אנתוני. צריך לדעת לבחור בן זוג (צילום: gettyimages)
עם מארק אנתוני. צריך לדעת לבחור בן זוג (צילום: gettyimages)

הפלסטיקאי הנודע מאל.איי רוברט ריי, שהתראיין ל-Xnet לאחרונה, טען כי לופז ניצלה את התקופה הרחק מאור הזרקורים כדי לעבור "סדרת ניתוחים חכמה", שכללה מילוי קמטים, עידון קו הלסת והמרכזי שבהם - הצרת גשר האף למראה מעודן ואצילי יותר. לעולם לא נדע אם אמת בדבריו, אבל דבר אחד בטוח: שנת 2011 שייכת לפנים של לופז.

2004. מצאו את ההבדלים (צילום: gettyimages)
2004. מצאו את ההבדלים (צילום: gettyimages)

לא מן הנמנע שתוך החלפת החיתולים והפלרטוטים עם הטלוויזיה הלטינית, לופז צפתה בקים קרדשיאן תופסת תחת על המשבצת שלה, והחליטה להעביר הילוך. וכך,

כשהחלק האחורי המפורסם מוחבא היטב מאחורי שולחן השופטים של איידול, משמאלה הגרוטאה המופלאה סטיבן טיילר ומולה מתמודדים בני 20 שמפלרטטים את עצמם למוות, לופז הבטיחה שבסיבוב הנוכחי נשים לב לכל ההשקעה הספק-פלסטית שיועדה לקאמבק הזה. וקשה היה להתעלם.

עם הפנים הזוהרות, האיפור המושקע והתסרוקות המעולות, הגיעה למרכז התודעה גם האישיות הכובשת של לופז, והכרה באישיות הזו גורמת לתקשורת לנהוג בה באמפתיה בכל הנוגע לפרידה מבעלה ה"שתלטן" והכעור. ולא שלופז ויתרה לגמרי על הגזרה מעוררת הקנאה, אלא שעכשיו, בגיל 42, עצמות הלחיים שלה הקפיצו אותה לטריטוריה של הגדולות, בה היא לא צריכה יותר להתחרות בבוטי של ביונסה או ריהאנה. ועל כך מגיע לה מזל טוב עסיסי מכל הלב.