למרות שהם חולקים את אותו השם והלוגו, הווג האמריקאי והווג האנגלי הם שתי יישויות נפרדות ושונות בתכלית. על הראשון חולשת ביד רמה האישה והאגדה אנה ווינטור, בולדוזרית קוטור עם חיבה חייתית כמעט לאיט-גירלס רכות בשנים. את השני עורכת אלכסנדרה שולמן, אישה צנועה שהגיעה בשמלה שחורה פשוטה לחתונה החגיגית שהתקיימה בממלכה בחודש שעבר.

גם המגזינים שהשתיים עורכות בדרך כלל לא דומים כלל, אלא שבחודש יולי אירוע קוסמי כלשהו חיבר בין ווינטור לשולמן, והמגזינים שבניהולן יצאו לדוכנים בהתאמה מושלמת כשעליהם תצלומים עגומים ומעוררי מחשבות קודרות.

בועטת? אמה ווטסון (צילום: gettyimages)
בועטת? אמה ווטסון (צילום: gettyimages)

הווג האמריקאי בחר לשער גיליון יולי את אמה ווסטון, הילדה ארוכת השיער מסדרת סרטי הארי פוטר, שכבר יותר משנה "מתבגרת" ו"נפרדת מהארי פוטר" על שערי מגזינים שונים, בסיועם של שינויים באורך השיער וביקורים בשורה הראשונה של שבועות האופנה השונים. ווטסון הצעירה מיטיבה בינתיים ללבוש בגדי מעצבים, אבל בכל הנוגע לאפיל הסקסי והבועט שמנסים לייחס לה, היא מתקשה לממש את ההבטחה. הנוכחות הצנועה והמעט מתנצלת שלה בטקסי פרסים מרמזת על כך שווטסון היא ילדה טובה, דקוטה פנינג הבריטית, שנדחסת לתוך שמלת ה"בגרות המתוחכמת" בעצת הסוכנים שלה. צביעת פניה בצבעי מלחמה והחלקת שיערה לאחור עם ג'ל - אלה הם עוד צעדים בניסיון המביך לשוות לווטסון לוק אפל ומפתה שלא קשור אליה.

הווג האנגלי, לעומת זאת, מציע לנו להתנחם בזרועותיה של ונסה פראדי: אשתו של ג'וני דפ, אם לשניים, זמרת עבר שביטלה את הופעתה בישראל ואישה מסתורית ויפהפייה שהעולם יודע עליה מעט מאוד. פראדי נחתה על השער לכבוד הגיליון השנתי של המגזין העוסק בסוגיית הגיל והתרגיל, אבל התמונה של פראדי על השער עושה ל-38, שהוא כידוע ה-20 החדש, שם רע מאוד. תאשימו את הפריזורה של פקידת הדואר בעיירה נידחת באנגליה, או את האיפור שמייצר הבעה שאומרת "אני אמורה להשפריץ שיק צרפתי אבל בעיקר בא לי ללבוש פיג'מה ולשחק דומינו עם ג'וני" - כך או כך, מדובר בשער שמוכיח את ההפך ממה שגיליונות הגיל אמורים לעשות: ונסה פראדי מזדקנת רע.

תחשבו כמה נחמד היה אם אמה ווטסון היתה מצטלמת עם פריזורה נינוחה ואיפור טבעי, שעה שפראדי היתה זוכה למראה גותי ומהוקצע שהיה משדרג את הבשלות שלה במקום להציגה באור פתטי ודודתי? הנה משהו שאנה ווינטור ואלכסנדרה שולמן יכולות לדסקס בפעם הבאה שיפגשו בשורה הראשונה בתצוגה של שאנל.