מעריצי אמריקן איידול הישראלים הם קבוצה קטנה ונחושה שזקוקה לכל חיזוק אפשרי. תחשבו כמה זה קשה - בזמן שהסביבה מתלהבת מקלרה סבג, הגרסה המוגדלת של נינט בעונה החדשה של כוכב נולד, חובבי איידול מתכנסים מול המסכים בסוף השבוע וצוללים אל תוך עיניו המהפנטות של ראיין סיקרסט לצלילי מחרוזת שירים של סטיבי וונדר. אפשר להבין אותם - הצפייה באיידול, על האודישנים הצבעוניים, אווירת האמריקנה הכבדה וההופעות הבומבסטיות, היא הבריחה

המושלמת מהמציאות המקומית, הצצה נוטפת רגש אל ליבת החלומות והזוהר של מדינת הסלבריטאות האולטימטיבית.

העונה התוכנית הוותיקה סיפקה את האסקפיזם המושלם, מינוס סיימון קאוול, בזכות כמה שדרוגים ובחירה נבונה במתחרים. פאנל שופטים שעבר מתיחת פנים, ובראשו ג'ניפר לופז, שהתגלתה כאישה המקסימה בתבל בערך - יש. מתמודדים כריזמטיים שמהלכים בבטחה על שולי המיינסטרים, מי מצד הקאנטרי ומי מצד הג'אז והאינדי - יש. המון לוקים חדשים ותופעות יופי שכיף לפענח - יש בשפע. לקראת הגמר הגדול, בו יתמודדו שניים מהמתחרים הצעירים ביותר בהיסטוריה של תוכנית - לורן אליינה בת ה-16 וסקוטי מקרירי בן ה-17, קבלו כמה שיעורים חשובים שלמדנו במהלך העונה.

זה גנטי! פול מקדונלד מסנוור (צילום: gettyimages)
זה גנטי! פול מקדונלד מסנוור (צילום: gettyimages)

1. חיוך מסנוור זה סקסי

שניים מהמתמודדים העונה איימו לעוור אותנו עם שיניהם המבריקות - סקוטי מקרירי חובב הקאנטרי ופול מקדונלד, המתחרה בעל התנועות המשונות והקול הקטיפתי, שהגיע למקום השמיני. הלובן המבהיק שהשניים הפגינו בכל הזדמנות הצמיח לא מעט דיונים ברשת ועורר את השאלה האם המתחרים עברו הלבנה יסודית בטרם הוענק להם מיקרופון. מקדונלד, שירשם בספר ההיסטוריה של איידול כבחור עם טעם משונה מאוד בחליפות, העיד בכמה ראיונות שהשיניים שלו "לבנות באופן טבעי" ואף טען שמדובר בגנטיקה משובחת ובקצת עזרה ממשחת השיניים של Crest. כך או כך, טרנד חדש והגייני במיוחד נולד.

2. מסתבר שיש תופעה כזו, שיער בשני צבעים

לורן אליינה, כמה טעינו לגביך. המתחרה בת ה-16 הגיעה לאודישנים כבחורה כל-אמריקאית ממוצעת, אך ככל שהעונה התקדמה, הלכה והתבררה המהות האמיתית של אליינה הבובתית - ווייט-טראשיות מוחצת וקסומה. התופעה שניצחה בגאון על מפגן הטעם הרע שאליינה הביאה לבמה היא ללא ספק השיער הבלונדיני-חום. כן, מה ששמעתם - ערבוביה של שני גוונים, כהה ובהיר, שבכלל לא מתיימרת להיות אחידה. עם הזמן התברר שמדובר בסיפורה משפחתי, שכן גם אמה של לורן מדגמנת לוק דומה. שוקלות לנסות? עדיף שתאכלו קצת KFC.

מזוקן וסקסי. קייסי אברהמס (צילום: gettyimages)
מזוקן וסקסי. קייסי אברהמס (צילום: gettyimages)

3. גם שיער פנים יכול להיות סקסי

"קייסי, אתה סקסי!", מלמלה ג'ניפר לופז באחד הערבים בהם קייסי אברהמס שוב הביא הופעה מלאת ניואנסים וגרוב. לופז קיבלה את מבוקשה כמה פרקים מאוחר יותר, כשאברהמס המזוקן ניגש ונישק אותה בסוף השיר שלו. הבנות צרחו, ראיין סיקרסט הובך, וכך נולד סמל סקס חדש ושנוי במחלוקת.

4. אזקוטי זה אין

אחת המתמודדות הבולטות העונה היתה נאימה אדדפו, שנשרה מוקדם יחסית אך השאירה רושם בלתי מחיק. הצמות, הפרחים בשיער, הלוק האקזוטי והשמלות המטורפות שהביאה מהבית סימנו את אדדפו כשגרירת הטרנד האפריקאי של הקיץ.

מושלמת. ג'ניפר לופז (צילום: gettyimages)
מושלמת. ג'ניפר לופז (צילום: gettyimages)

5. ג'ניפר לופז יש רק אחת

ובסופו של דבר, בכל הנוגע לאיפור-שיער, העונה הייתה שייכת לדיווה ששמה ג'ניפר. שיער מתפרע, קוקו מתוח, ליפסטיק ורוד או שימר שהונח ביד אמן - תחלופת התסרוקות והלוקים שהפגינה השופטת החדשה היתה כה מסחררת, שלא נותר לנו אלא ליפול לרגליה המגולחות למשעי ולהתאהב קשות. נתראה בעונה הבאה, מיס לופז.

שני חלקי הגמר של אמריקן איידול: העונה העשירית ישודרו היום ביום ד' ומחר ביום ה' בשעה 22:00 בערוץ 12 ב-YES.