לכל מזל יש את המזל המשלים שלו, הנמצא בדיוק ממול בגלגל המזלות. המזל שממול בעצם יוצר ציר אנרגטי שמפעיל את כל השיעור הנשמתי שלנו בחיים אלו.

אותו ציר של שני מזלות בעצם יוצר ניגודים משלימים. אם נדע להפעיל את הציר בחיינו בצורה מאוזנת, המזל שממול ישלים אותנו, יחזק אותנו ויתעורר בתוכנו.

כל ציר של מזל משלים מסמל במפה הקוסמית התמודדות רבת השפעה בחיינו. אנו מושפעים מהמזל שממול באופן יומיומי, לעיתים אף מתנהגים בדיוק כמו המזל שממול ובמקרים קיצוניים, לא יכולים לסבול את המזל שממול.

בכל אחד מאתנו קיים גם המזל שממול במיקום הנעלה שלו ובקיצוניותו. אל נא תתבלבלו ותחשבו שאתם שונים מן האחר, יש בכם משני המזלות.

אז מי המזל המשלים שלנו? מצויין ששאלתם. קבלו אותם.

טלה ומאזניים

מזל טלה הוא המזל האינדיבידואל, רודף העצמאות ומביא לעולם את הזרע של האש הראשונית, את הלידה מחדש. ממול, מזל מאזניים הוא סמל לזוגיות, רודף שלום ושיתוף ונחמד לעיתים באופן מאוס.

האחד מול השני יוצרים קונפליקט של רצון וכמיהה זוגית, תלות מול מימוש עצמי. הטלה דואג לעצמו ולעיתים קוטף את כל הפירות עבור עצמו ושוכח לשתף. המאזניים שנושפים בעורפו מזכירים לו בכל פעם מחדש את מטרת העל של השיתוף והזוגיות. כשהטלה והמאזניים יחיו בשלום האחד עם השנייה ויאזנו את הקיצוניות הם יחיו בזוגיות משלימה ובאהבת עולם.

שור ועקרב

מזל שור, המזל השני בגלגל המזלות, ניזון מרכוש, כסף, זקוק לביטחון חומרי ואיננו יכול לממש את עצמו ללא מטלטלין. וממולו העקרב, שחי מתוך מעגלי הרס ובניה, זקוק לעומק הרגש, חייב להיות בטוח שהאהבה קיימת בחייו - לעיתים בכוח, בקנאה וברכושנות.

העקרב שואל שאלות ברומו של עולם וזקוק לידע, צימאון רוחני ופסיכולוגיה. הוא בודק תמיד את את אמינות החומר, אין לו שום בעיה להמית כל חלקה פורייה בחקרנות ובצורך לבדוק את הסביבה ואמינותה. היצר הוא שמניע את העקרב, על כן קשה לו לפעול מתוך חיים מסודרים ופשטות חומרית.

לעומת זאת, השור נחרד מכך וזקוק לביטחון בכל מחיר, אוסף את רכושו לאט ובטוח ואינו סובל טלטלות. כשהעקרב והשור יאזנו את הקיצוניות ביניהם הם יזכו לחיות בשפע חומרי ללא קשיים כלכליים.

תאומים וקשת

התאומים הוא פריק של ידע. הוא ניזון מהעברת מסרים, תקשורת יומיומית זמינה וללא מעצורים. ממולו הקשת, הפילוסוף של המפה. עבורו כל ידע הוא מטמון, אין גבול לידע הגבוה ולעומק החקרנות. קשה לקשת לשתף בידע הרב שקיים בתוכו. הוא תר את העולם, אוסף ומלקט ידע.

תאומים, לעומת זאת, הוא כמו תחנת ממסר: מוכר את הידע ברבים ואיננו שם מעצורים. לעיתים הידע הוא בעוכריו. הוא מסלף את האמת, משתמש בידע לרעה, מפרסם ידע שקרי ואולי אף זדוני.

עבור הקשת הסגפן והיומרני שעומד ממולו, הידע הוא מתנת האל. אם הקשת והתאומים יעריכו את מתנת הידע, יקדשו אותו ויחברו אותו לאמת אחת, נזכה כולנו לחיות בעולם נקי ממידע שקרי וזדוני.

סרטן וגדי

הסרטן הוא ביתי ומסוגר, זקוק למשפחה ולאהבה חובקת. לעומתו הגדי זקוק להצלחה ולמסגרת שתגונן עליו. הגדי עמל כל חייו כדי להגיע למטרה נעלה: קריירה מלאת כבוד והדר. הסרטן והגדי נלחמים בכל חייהם ברגשי אשמה אשר רובצים בלבם.

לב הקונפליקט הוא המשפחה מול הקריירה והעבודה. הטוטאליות ששניהם חולקים בה מתאכזרת לעיתים לאספקטים אחרים בחייהם וקשה להם להרגיש שלמות כשהם בבית או כשהם בעבודתם. הסרטנים והגדיים מגנים על לבם בקליפות ומעטפות, וקשה להם לחשוף את הרגש הטהור. ביום שהשניים יוותרו על המגננות ויחלקו את זמנם באופן מאוזן הם ירגישו טוב גם בבית וגם בעבודה.

אריה ודלי

האריה משקיע כל חייו כדי לממש את עצמו. מהיום שהוא מגיח לאוויר העולם חשובה לו ההצלחה. משאת כל חייו היא להיות מלך. הדלי מאמין באידיאלים, במטרה של אומה שלמה, באחדות, באהבה ללא עטיפה מזהב.

הדליים משקיעים את חייהם עבור החברה, עבור השינוי, לא יודעים מהי אהבה עבור אדם אחד, הם בעד אהבה אוניברסלית. האריה זקוק לאהבה אישית, למימוש עצמי ולהכרה.

הקונפליקט בין השניים גורם לעיתים לפגיעות. האריה נפגע ומתכנס בעצמו, הדלי מקריב את עצמו והם מתרחקים האחד מהשני. האיזון בין השנים מזכך את האהבה האישית, גורם לדלי להתרכך ולאריה לחשוב על הכלל וביחד להתאחד.

בתולה ודגים

הבתולה הגיעה לעולם עם מטענים של מחשבה, של הגיון ושל חוסר ספונטניות. הבתולה בקיצוניותה רואה לפרטים, מדקדקת בקטנות ומתקשה לאהוב ללא הפרעות. תמיד יש משהו שמפריע ולא מושלם.

הדגים נטול ההיגיון זקוק לאהבה ללא גבולות. הוא ניזון מאהבה ולא יודע שובע. לעיתים, בקיצוניותו, הוא לובש מסכות, משחק משחק ומתקשה להיות טבעי ופשוט רק בשם האהבה. כדי לזכות באהבה הוא מוכן להיות מה שהסביבה דורשת ממנו, רק שיאהבו אותו.

הקיצוניות בין הבתולה הקרירה ובין הדגים המימי יוצרת חוסר ספונטניות, פחד מהעדר אהבה ואצל הבתולות תנאים קשים להתקבל לחברתם הביקורתית. האיזון בין השניים יגרום לבתולות ולדגים לפתוח את הלב ולהנות מאהבה ללא תנאים, מתדר נכסף של העידן הבא ללא משוא פנים.