אתמול (יום שני, 29.8) חווינו מולד ירח בבתולה. בתולה מגיעה לעולם כדי לעשות סדר ולדקדק בפרטים. היא מגיעה גם כדי להפוך אותנו לפרקטיים, שכלתניים ופחות רגישים. זה הזמן להתעסק בבריאות, בחיבור גוף נפש, לעשות ספורט ולפצוח בדיאטה.

זה יימשך, מסתבר. מחאת האוהלים (צילום: שאול גולן)
זה יימשך, מסתבר. מחאת האוהלים (צילום: שאול גולן)

כוכב מרקורי, כוכב התקשורת, השכלתנות והאינטליגנציה, הוא הכוכב שאחראי על חמשת החושים ושולט במזל בתולה. בחודש זה הדגש הוא על ראיית הפרטים סביבנו, שאיפה לשלמות מובילה אותנו להיות תמיד תחת ביקורת, תחת זכוכית מגדלת ומוסיפה לנו קורטוב של רצון לשנות ולהפוך את הקיים ואת המעוות.

חודש אוגוסט היה ספוג מהפכות וחוסר שקט. הרגשנו זעזועים משמעותיים גם בבית וגם מחוצה לו. מרקורי סיים את נסיגתו, אולם הרעש המשמעותי וההפיכות הם תוצאה של כוכבים גדולים יותר כמו אורנוס המהפכן ופלוטו שיוצר מעגלי הרס ובניה. זוהי רק התחלה של מהפכות רבות משמעות שיתחוללו בארץ ובעולם.

כוכב אורנוס, שנכנס להילוך אחורי ב-9.7 ויסיים את נסיגתו רק ב-11.12, מעורר הדים בכל נפש רדומה.

כאילו שזה לא מספיק, כוכב יופיטר שבדרך כלל אחראי על הצדק גם הוא משנה את מסלולו להילוך אחורי ומאיים על תהליכים של צדק חברתי. נסיגתו החלה בתאריך 1.8 ותימשך עד 25.12, מה שאומר שתהליכי ההפיכה בארץ ובעולם רק בעיצומם ושום דבר עוד לא נגמר.

ומה צפוי לתלמידים ולמורים?

בניגוד לשנה שעברה בה התחלנו עם נסיגה של מרקורי, השנה מרקורי סיים את נסיגתו כמה ימים לפני החזרה לבית הספר, זוהי בשורה מצוינת לתלמידים, אם כי מצב הכוכבים בשמים יכול לגרור גם את התלמידים או המורים לצאת בהצהרות או מהפכות.. כדאי להוביל לצדק גם בגזרת הלימודים. השנה נשמע הדים של טענות ומענות על אי צדק בכיתות לימוד, דרך לימוד וזכויות של המורים והתלמידים.

משולש הרמוני וחינני בשמים בין הכוכבים יופיטר, פלוטו וונוס, יקבל בברכה את התלמידים עם רוח למידה ורצון עז לחזור לספסל הלימודים. גיבוש חברתי יאפיין כבר מתחילת השנה את התלמידים ותהיה עזרה הדדית ורצון לתרום, להיות משפיעים ומושפעים. שימו לב, מורים, שהתלמידים לא יצאו לכם בהפגנות ושביתות.

לא נוכל להתחמק מצדק במערך בית המשפט. בחודשיים הקרובים נשמע על סיום משפטים ותהליכים של חקירות שנמשכו זמן רב. בני מזל בתולה, גדי ושור יהנו מזמן טוב של תקשורת, משא ומתן ועסקים. זהו זמן טוב של התחלות חדשות שקשורות בלימודים ובקשרים עם חו"ל.

ציר כוכב נפטון יוביל אותנו החודש להיות יצירתיים מתמיד, להפעיל את הדמיון ולהמציא המצאות. אולם נפטון יכול לגרום לנו לשגות באשליות (במיוחד למזלות דלי, דגים, אריה ובתולה), אבל הנטייה להאמין ולהיות פתי גוברת, גם כשאין שחר לאמת. שימו לב סביב התאריך 18.9 ודקדקו בפרטים.

ולסיום, זכרו שביום בו הגענו לאוויר העולם קיבלנו את לבנו. מרכז הלב היה פתוח לרווחה, כאשר אור ואהבה זרמו אלינו באופן קבוע מנשמתנו שתדלקה את גופנו והווייתנו. גדלנו והתפתחנו והפכנו שורדים, גדלנו לתוך מחשבה בסיסית מוטעית בה הלב יותר סגור ואנו מרגישים יותר מוגנים ופחות פגיעים.

אהבה ורגשות מקבילים אצלנו לחולשה. סגירת הלב בעצם סוגרת את ערוץ הזנת הנשמה שלנו. נסו לתקן את המחשבה הבסיסית, להיות לארג'ים באהבה, לסמוך על הסובבים ולא להיות פחדנים וקמצנים באהבה. שחררו את הלב והתחברו לתדר של אהבה. וזכרו שכל אחד מאתנו הוא אחד למען אחדות.