• בית: 8 במפת הלידה - חובות קוסמיים, מוות ולידה, כספי הזולת
  • מספר מזל: 9
  • יסוד: מים
  • כוכב שולט: מרס/מאדים ופלוטו
  • גוון: ירוק עמוק ובורדו
  • אזור רגיש בגוף: אברי המין
  • אבן חן: לשם
  • בבית: המרתף והשירותים
  • אותיות המזל: ד', נ'

לעקרבים יש את כל האנרגיה הדרושה להניע את גלגלי העולם: עוצמה, כוח ויצרים. המים משולים לכוח החיים, טעם החיים והאנרגיה שמולידה מחדש. אולם המים בקיצוניותם, יכולים גם לגרום לשיטפונות, הצפות, בכי וכלה בהרס ומוות. הכוח להתעלות מעל היצר, לשלוט בתבונה, להבין את מחשבת האדם, יהפוך את העקרב לנשר. הנשר הרם והנישא המקורב ביותר לבורא עולם. כשהעקרב מצליח להתעלות מעל היצר, הופך רוחני, מתבונן על החיים מלמעלה וחי מתוך מודעות עצמית, ואז אותו כוח בורא מציאות חדשה, טוטאלית ומלאה באהבה עמוקה. זהו עקרב "נשר" אשר יש בו את הכוח להשפיע על רבים ולהפיץ את הטוב, זהו עקרב שמתחבר לאור.

תכונות אופי: העקרב לא מוותר ולא נכנע. הוא תקיף ובעל יכולת עמידה בקשיים ושליטה עצמית חזקה. טוטאליים בנתינה, אהבה ומסירות, או שנאה ונקמה. יש להם טביעת עין חדה והשפעה מאגית. רגשות עזים וקיצוניים, אהבה עיוורת, חושנית וטראגית. בעלי נטייה להרס עצמי, לא פוחדים להתחיל הכול מחדש. דבקים במטרתם, טוטאליים, עמוקים, יסודיים, הבנות פסיכולוגיות עמוקות וחודרות, ניצול יכולת ההתחדשות, מלאים ביצרים ומיניותם כובשת.

זהירות עקרבים: יש להימנע ממעגלי הרס ובניה, אל תנצלו כוחכם כאשר אתם מזהים חולשה. הימנעו משליטה מתחת לפני השטח ועוקץ אכזר, קיצוניות רגשית, להט, מסתורין, רכושנות, עוקצנות, ציניות, קנאה, שמירת טינה, נקמנות, חשדנות, חורשי מזימות, אוהבי בצע, סטיות, אכזריות ומיניות קיצונית. העקרבים עלולים להכיש את עצמם, לפתח מחלה אוטואימונית כאשר הגוף תוקף את עצמו, מתוך הפחד לאבד שליטה. העקרבים צריכים לדעת להתחבר לחולשה.

הכוכב השולט: מאדים/מארס, כוכב הלכת הרביעי מהשמש, צבעו אדמדם והוא קרוב בתנועתו לכדור הארץ. מארס, במיתולוגיה היונית, היה אל המלחמה היווני, אחראי גם על הפריון. במפת הלידה מארס הוא הכוח הגברי, מראה לנו איך האדם פועל, מצביע על האגו, מדבר על עוצמתו של האדם. הוא כוחני, מלא במרץ, יוזמה ואנרגיה אינסופית; פלוטו: כוכב לכת ננסי, השני בגודלו במערכת השמש. כוכב היצר והשאול, הפסיכולוג של המפה, הורס מסגרות ישנות, מסיים תהליכים שנמשכים מעל 7-10 שנים. מסמל תת הכרה, יצרים מודחקים, נטייה לחדור לעומק.

מקצוע: המאבק בין הטוב לרע, עמדת הכוח מובילה את העקרבים למקצועות המשטרה, בילוש, חקירה, מודיעין, פתולוגים, עבודה בלילה, עבודה סביב מין, חקר, פסיכולוגיה.

אהבה: לעקרבים יש נטייה לאהבה טוטאלית, עיוורת, עד לאיבוד חושים. הם אוהבים ומאבדים את עצמם, נסחפים בעוצמה ובלהט, עד לסוף שלעיתים הרסני.

התיקון: התעלות מעל היצרים ושליטה עצמית.