• בית: 5 במפת לידה - רומנטיקה, במה ומימוש העצמי
  • מספר מזל: 1
  • יסוד: אש
  • כוכב שולט: שמש
  • גוון: זהב
  • אזור רגיש בגוף: לב וגב
  • אבן חן: אודם
  • בבית:הסלון
  • אותיות המזל: כ', ט'

תפקיד האריה הוא להציג לעולם את היצירה האנושית, בכל יופייה והדרה, ותמיד לזכור שתכלית היצירה, שייכת לבורא ולא לאף יצור אנושי. האריות אוהבים לתפוס את עיני כולם, כל עולמם הוא במה. ההנאה הגדולה ביותר של האריות היא לפנק ולהתפנק. להרעיף אהבה, רומנטיות וממלכתיות נערצת. הם אוהבי המשובח ביותר ושמחת החיים. הם תמיד במרכז, מפזרים את טוב ליבם ואת שפע נתינתם. האריות שואפים לגבוה ביותר, מובילים ומלאים קסם ואישיות כובשת.

תכונות אופי: גאוותם הגדולה ביותר של האריות הם פרי יצירתם: ילדיהם. האריות מחוברים לילדים, ליופי, לאקסטרווגנטיות, הצבעים לובשים אור מיוחד, היין משובח, המוזיקה דרמטית וכמובן כראוי לאריות, הם אוהבים להפתיע ולתת ללא גבולות. האריות בעלי כוח פנימי חזק, משליטים סדר ומאצילים סמכויות. מתנהלים כמו מלכים מלמעלה ובלי להתלכלך. הם בעלי רוחב לב, זורחים כמו השמש, מחייכים. דרמתיים, נדיבים, סמכותיים, יצירתיים ושוחרי כבוד. הם אצילי נפש ולא יסתירו את המוחצנות והרצון לכבוש ולשלוט.

זהירות אריות: יש להימנע מאהבת אגו, כוח ושתלטנות, איבוד שמחה, תיאטרליות שלא משקפת את האמת הפנימית. גאוותנות יתרה, יהירות, סנוביזם, ראוותנות, שתלטנות, רושם בכל מחיר. האריה, כשהוא מאבד איזון ומתחבר ליהירות וחוסר רכות, המכות שהוא חוטף הם בעוצמה הכי גדולה, עד רמה של התקף לב.

הופעה חיצונית: מראה כובש, רעמת שיער, לעיתים בהירים כמו השמש, הליכה זקופה מעוררת כבוד, מבנה גוף רחב, אור פנים לעיתים כפני חרסינה. עיניים ירוקות עם גוון צהבהב, זורחות ובורקות.

כוכב שולט: השמש, כמו הלב של האדם היא מרכז החיים, מאירה את חיינו ונותנת שמחה ואהבה. השמש היא המפתח לכוח הפנימי, למיוחדות האישית. היא מבטאת את הרצון הבסיסי של האדם, המוטיבציה, הדחפים והרצונות. השמש היא הצד הגברי במפת לידה.

מקצוע: האהבה הגדולה ביותר של האריות היא ילדים, הם אוהבים לנהל ולהנהיג. משיכתם הבסיסית היא לניהול, פיקוד והדרכה. עוד מקצועות שמתאימים להם: שחקנים ודוגמנים, תכשיטנים (זהב), עבודה עם ילדים, אומנות, במה, מורים, גננות, מעצבים.

אהבה: האריות אוהבים כמו בסרטים. סערת ליבם מרקיעה שחקים, בגאווה ובאלגנטיות הם כובשים, על אהבה ויוקרה שומרים, האהבה שלהם גדולה מהחיים. הם אוהבים כמו נסיכים ונסיכות ולא מתפשרים על גינונים. אהבה נוצצת ופנטזיה הוליוודית, איכותית ומושקעת.

תיקון המזל: לאזן את רמת האגו, להתחבר לאהבה ולא לאהבה עצמית, ולהקשיב לזולת.