נבחרות העשור 2020: נשות עסקים מצליחות מסכמות עשור של עשייה

לרגל השנה האזרחית החדשה, פרויקט מיוחד עם 10 נשים מובילות בתחומן, המסכמות עשור של פעילות עיסקית, ענפה ומשגשגת! והפעם: עו״ד דגנית בר קציר

עו"ד דגנית בר קציר. ״אני מקווה שהספר שלי שייצא לאור בקרוב, יגע בנשים רבות, ולא רק שיעניין אותם כסיפורת, אלא כספר העצמה, שיתן להן השראה וכח להעיז ולפעול״  (צילום: עמיר צוק)
עו"ד דגנית בר קציר. ״אני מקווה שהספר שלי שייצא לאור בקרוב, יגע בנשים רבות, ולא רק שיעניין אותם כסיפורת, אלא כספר העצמה, שיתן להן השראה וכח להעיז ולפעול״ (צילום: עמיר צוק)
עו״ד דגנית בר קציר, בעלת משרד בתחומי דיני עבודה, אזרחי, משפחה, מגשרת ונוטריונית

 

ספרי לנו אודותיך ואודות תחום עיסוקך?

״שמי עו"ד דגנית בר קציר ומשרדי עוסק בתחומים: דיני עבודה, אזרחי, משפחה. בנוסף אני מגשרת ונוטריונית. המשרד עוסק במתן ייעוץ וייצוג משפטי בתחומים אלה, כולל עריכת הסכמים וייצוג בתביעות, צוואות והסכמי ממון, יפוי כח מתמשך, גירושים ושירותים נוטריוניים. אני חוגגת 48 השבוע. גרושה כשנה וחצי, ואמא לשני מתבגרים מדהימים, עומר והדר״.

 

יתרון בולט של השירות:

״ידע נרחב וניסיון של כשני עשורים כעורכת דין וקודם ללימודי משפטים, תואר בחשבונאות (ראיית חשבון) וכלכלה, המהווה יתרון בולט בתחום העסקי. בעלים ומנהלת של שני סניפי המשרד: במרכז ת"א ונתניה, לקהל הלקוחות מאזור המרכז והשרון בעיקר, ועבודה בשיתוף פעולה עם קולגות״.

 

קהל היעד

״קהל היעד המגיע למשרדי זקוק לייעוץ ראשוני והכוונה מדוייקת למקרה הפרטי, ולאחר מכן לייצוג מתאים. בעיקר מדובר בעובדים ובמעסיקים הזקוקים להכוונה מול תביעות משפטיות בבתי הדין לעבודה, ואף בלקוחות עסקיים ופרטיים הזקוקים לשירות השוטף של עורך הדין, לאורך השנים לו, לעסקו ולבני משפחתו״.

 

הישג שאני גאה בו במיוחד.

״קידום תחום מעמד האישה בישראל, וזוהי נישה מיוחדת במשרד: יצוג נשים בהריון, המפוטרות בשל כך או בשל הורות, או בשל אפליה מגדרית. במיוחד בהשתתפות בועדות בכנסת לקידום מעמד האישה בארץ. בתור מי שהיתה יו"ר ויצו נתניה בעבר, חברה בפורום המשפטניות של שדולת הנשים בישראל, חברת מועצת נשים נתניה לשעבר, יו"ר פורום נשים עצמאיות נתניה, בארגון לה"ב לעצמאים בישראל. חברת כבוד ויצ״ו בהווה, וכמחברת של ספר שאמור לצאת בחודשים הקרובים לחנויות הספרים בנושא. אציין כי לאחר בירורים והתעקשות על שימוש במילה מתאימה יותר לאישה העוסקת בתחום הנוטריוניים, נקראתי וקיבלתי תעודה לראשונה בארץ עם שם המקצוע: נוטריונית ולא נוטריון״.

 

החלטה הכי טובה שעשיתי כאשת עסקים?

״לבחור לעבוד בתחום הקריירה שאני כה אוהבת, ושרציתי לעסוק בו עוד מהגן. חשוב לי לעבוד עם אנשים ולהביא את הצדק לאור. גם אם יצא שעשיתי מסלול אקדמאי ארוך: תוך כדי השנה השנייה להתמחותי בראיית חשבון, התחלתי בלימודי המשפטים. היה לי חשוב לעסוק במה שראיתי בו שליחות של ממש. זו הסיבה שאני קמה עם חיוך וסוגרת את היום עם החיוך, בשל עשייה והישגים שאני אוהבת. כדי להצליח בגדול ולפרוץ את תקרת הזכוכית, הכי חשוב שתאמיני קודם כל בעצמך. אם יש לך את האמונה העצמית והאהבה העצמית, את יכולה לתת מעצמך מבלי להרגיש מותשת ולאהוב כמעט כל רגע בעשייה.

 

השתדלתי מבחירה להיות אמא נוכחת בחיי ילדיי, עומר והדר, והרגשתי שהמשרד הוא ילד נוסף, שגדל יחד איתם. שמחתי לפני כשנה וחצי להוסיף סניף נוסף במגדלי חג'ג', בתל אביב, מעבר למשרדי שבמרכז נתניה. אני שמחה על ההזדמנות שקיבלתי לתרום מהידע שלי בתחום המשפט, בעיקר בדיני עבודה, בפינה המשפטית ברדיו 106fm. נכנסתי לתחום הגירושים, לאחר גירושיי לפני שנה וחצי, וקיבלתי יותר אומץ להעז. ואפילו העזתי להגיש מועמדות לשיפוט״.

 

איזה עשור עבר עלייך בתחומך?

״העשור שעבר עליי מיקד אותי בתחום דיני העבודה, בעיקר בזכויות נשים המפוטרות בשל ענייני מגדר, ואף פיטורים לא צודקים של עובדים, ושלא כדין. אם בעבר התחום האזרחי היה העיקרי במשרד, הרי שבעשור הנוכחי ההתמקדות היתה יותר בתחום דיני העבודה, ולקוחות הגיעו מפה לאוזן ומהפניית קולגות מתחומים שונים. נעשו כתבות על הצלחות בתיקים ועל תביעות שמשרדי מייצג בהן. הוספתי תחומים חדשים: כגון יפוי כח מתמשך, ותחום דיני המשפחה, שירותים נוטריוניים כעו״ד ותיקה ולאחרונה שירותי גישור״.

 

מתי פרצת לתודעה הציבורית?

״זכור לי במיוחד תיק שבו לקוח שלי רצה לצאת לפנסיה מוקדמת, והסתמך על מידע שקיבל מדוחות חברת הפנסיה שלו, אלא שבסמוך למועד תכנון הפרישה הודיעה לו במפתיע חברת הביטוח, כי נעשתה טעות משמעותית בדוחותיו, וכי למעשה מגיעים לו סכומים נמוכים בהרבה, כך שבפועל הוא לא יכול היה להרשות לעצמו לצאת לפנסיה טרם המועד. הגשת התביעה וחשיפת הרשלנות של חברת הביטוח הביאה להד תקשורתי, ויצאו כתבות במספר עיתונים בנושא, ואף ראיון ברדיו ללקוח. בעקבות הסכם פשרה הלקוח קיבל כספים כפיצוי מוסכם, אך העניין של חובת בדיקת הדוחות נעשה עניין חשוב לא סתם, לאחר פרסום תביעה זו. אני ממליצה לפנות לסוכן פנסיוני מידי פעם ובעיקר בשנים של תכנון הפרישה על מנת לבדוק את נכונות הסכומים״.

 

החוויה שעיצבה אותי:

״דווקא ההחלטה לפירוד מבעלי לשעבר, הביאה אותי להחלטה להיכנס לתחום הגירושים ולגישור, על מנת לעזור ליותר נשים וילדים, לצלוח משברים משפחתיים שהגיעו למבוי סתום, ולא להמשיך להתכתש במחיר של איבוד שנים טובות של כל בני המשפחה ואנרגיה שלילית מיותרת. הפחד הגדול ביותר שהיה לי זה להתגרש, ומה זה יעשה לילדיי, ומרגע שנפלה ההחלטה – הייתי נחושה להתקדם בצורה הכי מהירה והכי פחות פוגענית. לשמור על יחסים טובים עם מי שהיה בן זוגי במשך כשליש מחיי, ולהמשיך לטובת הילדים לגדלם בנחת ולהעלות על מסלול חיובי את המשפחה ולא לקרוס לתוך מלחמות של שנים. אני מאמינה שניתן להגיע להבנות אם שני הצדדים מקבלים שלא מחזיקים בן זוג בכח, וכי כל הצדדים זכאים להמשיך חייהם באושר. בגירושיי נעלם הפחד והגיע האומץ לעשייה, ואת זה הייתי שמחה להעביר הלאה בספר שכתבתי״.

 

מה היית רוצה לשנות?

״הייתי שמחה לדעת שיש יותר שוויון הזדמנויות אמיתי לנשים במדינה שלנו, ואשמח לקחת חלק בתהליך הזה״.

 

מה תכניותייך העתידיות לעשור הקרוב?

״אשמח לעבור את מסלול המינוי כשופטת, וגם אם לא, להמשיך להיות עו״ד ללקוחות שזקוקים לידע שלי ולניסיון. מקווה להמשיך לפעול לקידום מעמד הנשים בישראל, הן מבחינת דיני העבודה, האזרחי ואף תחום המעמד האישי״.

 

עו"ד דגנית בר קציר 

ת״א: הארבעה 28 מגדלי חג'ג' (קומה 34)

נתניה: סמילנסקי 10 - בית אלון (קומה 4)

054-4981081 | dganit.bk@gmail.com

http://www.dganitbk.wixsite.com/avoda

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג | הפקה: יפית הנדרי

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד