נבחרות העשור 2020: נשות עסקים מצליחות מסכמות עשור של עשייה

לרגל השנה האזרחית החדשה, פרויקט מיוחד עם 10 נשים מובילות בתחומן, המסכמות עשור של פעילות עיסקית, ענפה ומשגשגת! והפעם: עו״ד גלית סלע

עו"ד גלית סלע. ״כל יום עבודה שלי מניב הצלחה במחיקת חובות של מאות אלפי ש"ח או בהסדרים שלהם ועל הדרך אני גם מצילה אותם מעצמם. זאת עבודה מספקת מאוד״  (צילום: עמיר צוק)
עו"ד גלית סלע. ״כל יום עבודה שלי מניב הצלחה במחיקת חובות של מאות אלפי ש"ח או בהסדרים שלהם ועל הדרך אני גם מצילה אותם מעצמם. זאת עבודה מספקת מאוד״ (צילום: עמיר צוק)
עו״ד גלית סלע, בעלת משרד עו״ד המתמחה בהוצאה לפועל ופשיטת רגל

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

״אם לשלושה מתבגרים. עוסקת בעריכת דין מזה 21 שנה. עוסקת בתחום הפיננסי: ניהול משא ומתן והסדרת חובות, הוצאה לפועל וחדלות פירעון (פשיטת רגל). את הקריירה המשפטית שלי התחלתי בניהול מחלקת גבייה במשרד שייצג בנקים גדולים, לפני 12 שנה החלטתי לצאת לדרך עצמאית בתחושת שליחות לסייע למי שחייבים כספים לגופים גדולים, ולא יודעים איך להתמודד עם המצב אליו נקלעו. התחום שלי אינו פשוט. נתקלת בהמון סיפורים קורעי לב. האנשים שאני מייצגת, עומדים לא פעם בפני שוקת שבורה בחייהם האישיים והמקצועיים, ולא פעם נלווים למצבם גם מחלה קשה ובתים שהתפרקו. האתגר שלי לאפשר להם חזרה לחיים רגילים תוך מחיקת או הסדר או צמצום חובות״.

 

ספרי איזה עשור עבר עלייך בתחומך?

״בעשור האחרון חלו המון שינויים חקיקתיים בתחום בו אני עוסקת. השינויים בחקיקה חוללו מהפיכה תודעתית: חייבים בפשיטת רגל לא נתפסים עוד בצורה שלילית, אלא כמי שנקלעו למצב בשל ניהול כלכלי לא נכון, ולכן ראויים לחמלה ולשיקום. לאותם חייבים יש אור בקצה המנהרה, כשהם יודעים שיש להליך זה התחלה, אמצע וסוף, וכי עליהם לעשות הכל כדי לקבל הפטר מחובותיהם ולצאת לדרך חדשה״.

 

תחזירי אותנו לרגע ההוא - סיפור הצלחה שזכור לך?

״ב-21 שנים בתחומי, יש המון סיפורי הצלחה. מקרה שייצגתי בנק כנושה, נגד אשה החולה בניוון שרירים. ניהלתי מערכת לחצים פנים ארגונית קשה מול אחראיי הגביה בבנק, בכדי לבטל חוב של 200,000 ש״ח, ולאפשר לה לחיות את שנותיה האחרונות בכבוד. כל יום עבודה שלי מניב הצלחה במחיקת חובות של מאות אלפי ש"ח, או בהסדרים שלהם, ועל הדרך אני גם מצילה אותם מעצמם, זאת עבודה מספקת מאוד״.

 

מתי פרצת לתודעה הציבורית?

״לפני 9 שנים מוניתי ע״י משרד המשפטים, יחד עם קומץ עורכי דין לביצוע חקירות יכולת, במקום רשמי ההוצאה לפועל. כחוקרת בהוצל״פ תפקידי היה לבצע חקירות יכולת לחייבים בתיקי הוצל״פ, לצורך קביעת הסכום החודשי שעליהם לשלם כחלק מהסדר חובם. לאחרונה נבחרתי להיות חלק מתכנית ייחודית של לשכת עוה״ד שנקראת "נבחרת המנטורים" של מחוז מרכז. מדובר בקומץ עורכי דין, בעלי ניסיון רב בתחומם, המלווים את עוה״ד הצעירים והן הוותיקים, ומסייעים להם בהתמקצעות בתחום הספציפי, ומעניקים להם כלים משפטיים שיסייעו להם להתקדם בקריירה המשפטית.

 

בנוסף לעיסוקי המקצועי, אני אחת ממנהלי קבוצה בשם "הגימלים": קבוצה חברתית שהוקמה על ידי שרון וושלר לפני 4.5 שנים, במטרה להקים בית ל"פנויים מחדש" (גרושים/אלמנים), על מנת שאנשים לא יחושו את ה"לבד". אנחנו מבלים יחדיו בעשרות פעילויות, סדנאות, הרצאות, מסיבות וטיולים. הכרתי בקבוצה אנשים שהיום הם משפחתי השניה. הקבוצה מונה היום כ-30,000 איש, מכל הארץ, ומחולקת לקבוצות גילאים, וגם לקבוצות עניין משותפות (כדורעף, כדורסל, טיולים: ג'יפים, רכיבת שטח, ויסקי, מטקות, נדל"ן, שירה בציבור, צילום, רפואה אלטרנטיבית, תזונה ובריאות, קרניבורים, טבעוניים, היי טק, גינון ועוד הרבה..)״.

 

החוויה שעיצבה אותי:

״גדלתי במשפחה חמה ומלוכדת, להורים אשר הקנו לי ערכים, הן במילים והן במעשים של אהבת כל אדם באשר הוא. למדתי מהם לא להיות שיפוטית, לא להיות מונעת מאגו, נקמה וטינה, להפגין סובלנות, לעזור לנזקקים, לראות את האנשים ה"שקופים", אלו שבדרך כלל אנחנו לא רואים: מנקי הרחובות, השומר בקניון, הקופאית, לשאול לשלומם וגם להודות להם על פועלם. אלו הערכים שאני מקנה גם לילדיי״.

 

מה היית רוצה לשנות?

״לשנות את הדרך שבה אנשים מתייחסים אל החיים. ללמדם לחיות את הרגע ולהנות ממנו, כי את הנעשה כבר לא ניתן לשנות ואת העתיד איננו יכולים לדעת.. לחיות בשלום עם הסביבה, לסלוח, לא לנטור טינה, לחייך לעולם, להיות אופטימיים, לראות תמיד את חצי הכוס המלאה. זו דרך החיים שלי והלוואי שכולם היו חיים ככה״.

 

מה מחזק אותך?

״לפני הכל ילדיי הנדירים, חבריי, המשפחה הגרעינית והמורחבת, שתמיד נמצאים לצידי כדי לתמוך, לחזק ולפרגן. גם ההצלחות וההישגים המקצועיים שלי מחזקים אותי, לראות את התודה והאושר בעיניי מי שרק לפני רגע הרגישו שעולמם חרב עליהם, ולפתע חשים שקיבלו חייהם בחזרה״.

 

דמות שמעוררת בך השראה?

״הוריי שרה ואביגדור מימון, ללא ספק בכלל! הקימו שבט מופלא ומיוחד, והניחו תשתית להצלחת כל אחד מאיתנו, עם הרבה אמונה, נחישות וערכים. הם מקור כוחי והמודל לחיקוי שלי, והם גיבורי העל שלי״.

 

לסיום, מהן תכניותייך העתידיות לעשור הקרוב?

״להרחיב את תחום פעילותי העסקית, כדי להגיע ולסייע לאנשים הנמצאים במצוקה כלכלית ונפשית קשה, להושיט להם יד, להוכיחם שלכל בעיה יש פתרון, ושבריאותם חשובה יותר. אני מרגישה שזו בעצם שליחותי האמיתית״.

 

עו"ד גלית סלע

טל׳: 09-7401051 | 052-2644569 | www.galitsela.com

galitsela@gmail.com

פייסבוק: גלית סלע עו"ד - הוצאה לפועל ופשיטת רגל

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג | הפקה: יפית הנדרי | איפור: רונית יולזרי

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד