נבחרות העשור 2020: נשות עסקים מצליחות מסכמות עשור של עשייה

לרגל השנה האזרחית החדשה, פרויקט מיוחד עם 10 נשים מובילות בתחומן, המסכמות עשור של פעילות עיסקית, ענפה ומשגשגת! והפעם: עו״ד נאוה אנקרי מלמד

עו״ד נאוה אנקרי מלמד. ״אם נביט לדברים בעיניים, אפשר לפתור הכל, צריך רק להחליט שאת מנהלת את העולם הסובב, ולא העולם הסובב מנהל אותך״  (צילום: עמיר צוק)
עו״ד נאוה אנקרי מלמד. ״אם נביט לדברים בעיניים, אפשר לפתור הכל, צריך רק להחליט שאת מנהלת את העולם הסובב, ולא העולם הסובב מנהל אותך״ (צילום: עמיר צוק)
עו״ד נאוה אנקרי מלמד, עו״ד ושותפה במשרד עורכי דין "קארו את אנקרי" המתמחה בדיני משפחה

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

״אני אמא לבכורי אורי, ולבנותיי התאומות אמה ועלמה. גרושה-אלמנה, מושג שהגיתי לתיאור סיטואציה אשר לאיש לא ממש היה מושג כיצד.

בפברואר נפטר אבי ילדיי, בעלי במשך עשור, והגרוש שלי במשך 7 שנים, ממחלת הסרטן. המוטו שלי שאין הר גבוה מידי ואין נהר עמוק מידי. אני מאמינה בכל ליבי שחלומות נועדו להגשמה, כפי שד"ר סוס כתב: "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים".

 

כבר בהיותי ילדה ידעתי מה ארצה לעשות כשאגדל, חלום חיי היה להיות עורכת דין. לפני כעשור החל המסע שלי להסבה לתחום המשפטים. לאחר 3 תארים הבנתי שאם לא אגשים את עצמי, לעולם לא אוכל להיות שלמה ולהעביר לילדיי מהם תחושת אושר, הגשמה ותשוקה אמיתית, למה שאדם עושה ביום יום. אני קמה כל יום מחדש עם רצון לעשייה, לשינוי, מאמינה שמשב כנף פרפר יכול לעורר סערה גדולה, וכך משרדנו פועל, ביושר, הוגנות מתוך רצון לייצר שינוי חיובי בתחום ולהעניק יחס אישי. לקוחותנו הם קודם כל בני אדם בעינינו, אנו עוטפים אותם ומתייחסים אליהם כך״.

 

ספרי איזה עשור עבר עלייך בתחומך?

״עבר עליי עשור מדהים ומטלטל כאחד. הפכתי לעו״ד, שותפה במשרד המצליח של עורך הדין יצחק קארו שהוא בנאדם ואישיות מדהימה.

את התמחותי עשיתי במשרדו. הוא לימד אותי, ליווה אותי, תמך בי כשניגשתי למבחני הלשכה, כאשר פירקתי את הזוגיות השניה שלי וכאשר אב ילדיי חלה ונפטר. עורך דין קארו הוא אוזן קשבת לאנשים רבים ודואג תמיד לכל מי שסביבו, הוא המנטור שלי. שנינו וורקוהוליקים וחיים את העבודה שלנו יומם וליל.בעשור האחרון גיליתי כמה הלקוחות שלנו מעריכים אותנו, וכמה שינוי אנחנו יכולים להביא לתחום״.

 

תחזירי אותנו לרגע ההוא - סיפור הצלחה שזכור לך?

״אחד התיקים הכי קשים שהגיע אלינו היה לייצג אמא אשר ביקשה להחזיר את הבת שלה הביתה. הילדה הוצאה מהבית בצו בית משפט, כאשר האם הינה אישה אמיצה שנלחמת על ולמען ילדיה. תפקידנו היה להראות לביהמ״ש כי נעשתה טעות ולהשיבה לאימה. ליווינו את האם במשך חמישה חודשים באופן צמוד. ביום הדיון ישבנו באולם ביהמ״ש, קמתי ממקומי בעמדת עורכי הדין ועברתי לשבת לצד האם, אחזתי בידה כאשר השופט הקריא את החלטתו כ-10 דקות, איש באולם המשפט לא נשם, בסוף ההחלטה השופט הורה כי הילדה תשוב הביתה לאימה, באותו רגע נשמע קול בכי מהאם, לאחר כשנה בה בתה הייתה במסגרת חוץ ביתית, היא סוף סוף נשמה, וגם אנחנו״.

 

מתי פרצת לתודעה הציבורית?

״כאשר התחלתי לכתוב טור שבועי בעיתון בנושאים שונים, הנוגעים לדיני משפחה. באחד הטורים תיארתי את המסע שעברנו יחד עם לקוח במהלך תהליך גירושיו, כמובן שכל הפרטים שונו כך שלא ניתן לזהות איש. סיפרתי כיצד בתום שנתיים של מלחמת התשה שביצעה האשה, הגענו סוף סוף להסכם, ובדיון האחרון בביה״ד, מחוץ לדלת אולם בית הדין הרבני, האשה ממנה הלקוח שלנו התגרש, שכעסה עליי במהלך ההליך, חיבקה אותי, ולחשה באוזניי תודה. באמצעות הטור השבועי שלי אני מצליחה לגעת באנשים שמרגישים לבד בתוך התהליך ואולי לכוונם למקומות מוארים יותר״.

 

החוויה שעיצבה אותי:

״לפני כ-4 שנים החלטתי שאיני רוצה לחיות אורח חיים לא בריא, החלטתי שאני רוצה להיות מאושרת. השלתי 30 ק"ג, התחלתי להתאמן הבטתי במראה ולפתע הייתי אני, כפי שרציתי להיות. הירידה במשקל איפשרה לי להתמודד עם עצמי ועם הסביבה אחרת, לימדה אותי שעדיף לומר את שבליבי ולא לאכול על מנת להשתיק את הרגשות, התחושות והפחדים. אם נביט לדברים בעיניים, אפשר לפתור הכל, צריך רק להחליט שאת מנהלת את העולם הסובב, ולא העולם הסובב מנהל אותך״.

 

מה היית רוצה לשנות?

״הייתי רוצה לשנות את העולם, להפכו למקום טוב יותר עבור ילדיי, לחיות בו״.

 

מה מחזק אותך?

״ילדיי! כשמביטים בי בגאווה, משפחתי וחבריי הקרובים מחזקים אותי. כאשר כל אוהביי הולכים לצידי ולא משנה מה הדרך בה בחרתי ללכת וכמה קשה היא. הם יודעים שאת המטרה אשיג בסוף, ושעבורי המסע לא פחות חשוב מהיעד״.

 

דמות שמעוררת בך השראה?

״אבי - אדם חכם ואמיץ שנלחם כנגד כל הסיכויים ולמד באקדמיה, התקדם בעבודתו לתפקיד בכיר, תמיד עמד לצידנו בכל בחירה שעשינו, וכאשר התגרשתי בחר לצאת לפנסיה, על מנת לסייע לי בגידול ילדיי״.

 

לסיום, מהן תכניותייך העתידיות לעשור הקרוב?

להמשיך לטפח את המשרד שלנו, ליצור פסגות חדשות ולכבוש אותן. לאהוב את ילדיי, ולגדלם מאושרים״.

 

עו"ד נאוה אנקרי מלמד

טל׳: 08-9437700 | 052-3450592 | calaw.co.il/about

פייסבוק: קארו, אנקרי ושות' עורכי-דין

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג | הפקה: יפית הנדרי | איפור: רונית יולזרי

  

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד