נבחרות העשור 2020: נשות עסקים מצליחות מסכמות עשור של עשייה

לרגל השנה האזרחית החדשה, פרויקט מיוחד עם 10 נשים מובילות בתחומן, המסכמות עשור של פעילות עיסקית, ענפה ומשגשגת! והפעם: עו״ד שריקי איריס

עו"ד איריס שריקי. "אין דבר העומד בפני הרצון", וכשמגיע הרגע המתאים, צריך להחליט ולרוץ קדימה להסתכל לעתיד בלי לעצור, לקבוע מה המטרה שאני רוצה להגיע, להתמודד עם הקשיים והחששות, כי בסוף ההשקעה משתלמת״  (צילום: עמיר צוק)
עו"ד איריס שריקי. "אין דבר העומד בפני הרצון", וכשמגיע הרגע המתאים, צריך להחליט ולרוץ קדימה להסתכל לעתיד בלי לעצור, לקבוע מה המטרה שאני רוצה להגיע, להתמודד עם הקשיים והחששות, כי בסוף ההשקעה משתלמת״ (צילום: עמיר צוק)
עו״ד שריקי איריס, בעלת משרד עריכת דין, אשר חרט על דגלו להעניק ללקוחותיו יחס אישי ומסור, תוך הקפדה על מיצוי זכויותיו המשפטיות של הלקוח.

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

״בת 51 ,נשואה לדוד ואם ל-2 בנות יובל (24) וירדן (22), מתגוררת בנוף הגליל. בארבע השנים האחרונות אנחנו משמשים כמשפחת אמנה לדוד (8.5). כעורכת דין אני עוסקת בתחום האזרחי, דיני משפחה, יפוי כח מתמשך, הוצאה לפועל וחדלות פירעון״.

 

ספרי לנו איזה עשור עבר עלייך בתחומך?

״בשלהי שנת 2013, בגיל 44, כשאני אמא לשתי בנות בוגרות, החלטתי שזה הזמן לחשב מסלול מחדש, לבחון אפשרויות להתפתחות ולמיצוי יכולותיי האישיות, החלטתי שהגיעה העת ללמוד ולעשות את מה שהייתי צריכה לעשות לפני למעלה מ- 20 שנה. הואיל ובמשך השנים האחרונות עבדתי כמנהלת משרד עורכי דין, היה ברור לי שאלך ללמוד משפטים, הרגשתי שיש לי הרבה מה לתרום בתחום, מתוך ראייה של עזרה לזולת וסיוע דווקא לחלשים.

 

ההחלטה לצאת ללימודים על אף הצורך להמשיך את הרוטינה היומית, העבודה, הדאגה למשפחה, השעות הארוכות מחוץ לבית, הייתה ההחלטה הטובה והחשובה ביותר שעשיתי. תוך כדי הלימודים וכאמור על אף השעות הרבות מחוץ לבית, החלטתי שהגיע הזמן להגשים את חלום הילדות שלי ולהתחיל בתהליך להיות משפחת אמנה, כאשר כל המשפחה נרתמה לתהליך ובחודש ינואר 2017 התממש החלום והפכנו למשפחת אמנה, לדוד המקסים.

 

לפני כשנתיים, עברתי את מבחני הלשכה והוסמכתי כעורכת דין מן המניין. לפני כשנה, בגיל 50, שלדעתי זהו הגיל המתאים ביותר לשינויים דרסטיים בחיים, החלטתי לקחת עוד צעד קדימה ולצאת לעצמאות תעסוקתית ולפתוח משרד עריכת דין קטן ואינטימי. בעשור האחרון הוכחתי לעצמי, כמו גם למשפחתי ולסובבים אותי, שכל דבר אפשרי. לא חשוב הגיל והמעמד, "אין דבר העומד בפני הרצון", וכשמגיע הרגע המתאים, צריך פשוט להחליט ולרוץ קדימה להסתכל לעתיד בלי לעצור ולקבוע את המטרה לאן אני רוצה להגיע, להתמודד עם הקשיים והחששות, כי בסוף ההשקעה משתלמת״.

 

החוויה שעיצבה אותי:

״אין ספק שהבחירה לצאת ללמוד בגיל מאוחר, עיצבה אותי וגרמה לי להיות במקום שבו אני מצויה כיום, מקום שקט ורגוע, שיש לי יכולת להחליט מה אני רוצה לעשות ואיך לשלוט על כל צעד וצעד, לייעץ ללקוחותיי בהתאם להשקפתי ולאמונתי ובדרך שאני בוחרת, שהיא מבחינתי מותאמת ותפורה בדיוק עבור הלקוח הספציפי״.

 

מה היית רוצה לשנות?

״את היחס לאזרח הקטן והפשוט, בכל תחומי החיים, להנגיש לו את העולם המשפטי, לאפשר לו למצות את הזכויות המשפטיות המגיעות לו, להוכיח לו שלא רק החזק ובעל הממון הוא שמנצח, להבין שמאחורי התיק המשפטי, מצוי אדם שזקוק לייצוג הולם ובוטח בעורך הדין שמייצג אותו שיפעל לטובתו ללא שיקולים זרים. הייתי רוצה לראות יותר אזרחים נרתמים לתרום מזמנם וממרצם למען החברה לסייע לאזרחים חסרי היכולת, גם ללא תמורה כספית, ומתוך הכרה שמקצוע עריכת הדין טומן בחובו את היכולות לחלץ אנשים ממצוקות שונות ומגוונות ולאו דווקא מצוקות כלכליות״.

 

מה מחזק אותך?

״המשפחה הקטנה והאינטימית שלי, שתומכת בי ושותפה יחד איתי לכל החלטה ולכל הצלחה ולכל הדרך שעברתי בעשור האחרון שכן, בלעדיהם ספק אם הדברים היו מתרחשים כמו שהתרחשו. בעבודה, מה שנותן לי את הכח והרצון להמשיך ולפעול, זה בעיקר להשיג את התוצאה הטובה ביותר בעבור הלקוח שלי. מה שמוציא ממני את האקסטרא הנפשית זה הצורך להילחם למען הצדק ולמען הלקוח, להשיג בעבורו את התוצאה הנכונה והרצויה ולגרום ללקוח להיות מרוצה. בדיוק לשם כך בחרתי ללמוד משפטים, על מנת שאוכל לסייע ולהוציא את הצדק לאור״.

 

דמות שמעוררת בך השראה?

״בחירתי היא לא אחרת מאשר אמא שלי האהובה שתבדל"א. אימי היקרה, בת 82, גידלה 7 ילדים, כאם חד הורית. כאשר בהיותי בת כשנה הוריי התגרשו, אימי אספה כוחות נפשיים עצומים וגידלה משפחה לתפארת, לא החסירה מאיתנו דבר, דאגה ללכדנו כמשפחה מאוחדת, והחדירה בנו את הערך החשוב והעליון מבחינתי והוא ערך המשפחתיות. באנלוגיה למצב דהיום, בו בהליך הגירושין עסוקים בני הזוג בהתנצחות בלתי פוסקת, גם במקום שאין בו באמת על מה להתנצח וגם כשהתוצאה ידועה מראש, והכל תוך פגיעה, גם אם לא מכוונת, במשפחה בכלל ובילדים בפרט, במקום לבחון אפשרויות ליישב את הסכסוך בדרכי נועם ולהגיע להסכמות אם בגישור ואם בכל דרך אחרת.

ערך חשוב נוסף שאימי העניקה לנו לאורך החיים ואני מנסה ליישמו בכל הזדמנות ולהשרישו הלאה לבנותיי, הינו ערך הנתינה והעזרה, גם כשאין לך, תמיד יש לך מה לתת לאחר, להסתכל לצדדים ולראות את אותם האנשים "השקופים", שלא תמיד זוכים למענה וסיוע מצד הרשויות, אנשים שלמענם אנו צריכים להירתם יותר בחברה הישראלית מכעיס אותי לראות כיצד מנצלים את האוכלוסיה החלשה והשקופה".

 

לסיום, מהן תוכניותייך לעשור הקרוב?

"אין לי שום ספק כי בחירותיי בעשור האחרון, הכינו והובילו אותי לעבר העשור הבא. גרמו ויגרמו לי להיות טובה ומקצועית יותר, בתחומים בהם אני עוסקת בעבודתי כעורכת דין, לנצל את יכולותיי ולעזור כמה שיותר לחלשים, ואף להמשיך ולהירתם לעשייה התנדבותית ככל שאוכל.

הצלחתי בסופו של יום, להוכיח לי ולכל סובביי שאין גיל לשינוי, ולקבלת החלטות מרחיקות לכת, עלינו פשוט להחליט לבחור לעשות את השינוי, ולצעוד קדימה לעבר המטרה״.

  

עו״ד שריקי איריס 

טל׳: 052-2633124 | פייסבוק: שריקי איריס - עו"ד ומגשרת

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג | הפקה: יפית הנדרי | איפור: רונית יולזרי

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד