נבחרות העשור 2020: נשות עסקים מצליחות מסכמות עשור של עשייה

לרגל השנה האזרחית החדשה, פרויקט מיוחד עם 10 נשים מובילות בתחומן, המסכמות עשור של פעילות עיסקית, ענפה ומשגשגת! והפעם: עו״ד סיון אוחנה

עו״ד סיון אוחנה. ״אחת המשימות המאתגרות ביותר היא הצורך לשלב בין קריירה מוצלחת לחיי משפחה. אני מאושרת שאני מצליחה לאזן בין השניים, ומוצאת אי של שפיות, בעומס הכאוטי של החיים״  (צילום: עמיר צוק)
עו״ד סיון אוחנה. ״אחת המשימות המאתגרות ביותר היא הצורך לשלב בין קריירה מוצלחת לחיי משפחה. אני מאושרת שאני מצליחה לאזן בין השניים, ומוצאת אי של שפיות, בעומס הכאוטי של החיים״ (צילום: עמיר צוק)
עו״ד סיון אוחנה, עורכת דין, נוטריון ומגשרת

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

״בת 38, ילידת העיר צפת, גרושה ואם לאושר (8), אביה (7), אריאל (5) וטליה (3).

עומדת בראש משרד עורכי דין, נוטריון וגישור בעפולה, המתמחה בדיני משפחה וירושה, הוצל״פ וחדלות פרעון. אני חסרת פשרות, חיי מלאי עשייה בקצב גבוה, תמיד צריכה לנוע קדימה ולהרגיש שאני מצליחה בכל מה שתלוי בי. יש נשים שהולכות לאיבוד באש, אני נבנית ממנה. בתחומי עיסוקי אני מוצאת הזדמנות אדירה לעזור, בעיקר לחלשים, וחשה סיפוק אדיר כשהתוצאה אליה אני מכוונת, משרתת בסופו של דבר את האינטרסים של לקוחותיי, ותואמים את עקרונותיי״.

 

ספרי לנו איזה עשור עבר עלייך בתחומך?

״עשור של צמיחה והתפתחות מתמדת, למידה תוך כדי תנועה ופעילות מתרחבת. מעו"ד רווקה, צעירה ושכירה, לאם לארבעה ילדים מדהימים, בעלת משרד עורכי דין בולט בהישגיו, אשר חרט על דגלו מצויינות בלתי מתפשרת. עשור מלא בחוויות ואתגרים״.

 

תחזירי אותנו לרגע ההוא - סיפור הצלחה שזכור לך?

״עוד בתחילת דרכי כמתמחה במשרד עו"ד חליחל המאם בצפת, אותגרתי כשנתבקשתי לעזור ללקוח שהיה מיואש, לאחר שבמשך שנים נעצרו חייו בשל הסתבכותו בחובות עתק, ואי יכולתו להסדירם ולהתמודד עם הלחץ בו היה שרוי, בשל הליכי ההוצאה לפועל שננקטו כנגדו. בדרך מאוד יצירתית ובלתי נלאית, הצלחתי לעזור לו ולמשפחתו לפתוח דף חדש בחייהם בדרכי שלום, בנועם ובכבוד״.

 

מתי פרצת לתודעה הציבורית?

״לשמחתי התודעה הציבורית היתה קיימת בי עוד בהיותי עו"ד שכירה, עקב הצלחותיי בתיקים, והשגת תוצאות מיטיבות ללקוחותיי. הפריצה הגדולה היתה כשפתחתי משרד עצמאי, והוכחתי קודם כל לעצמי, ש"אין דבר העומד בפני הרצון".

 

החוויה שעיצבה אותי:

״היכולת והנחישות הבלתי מתפשרת שלי להגיע להישגים, בזכות ובגלל החיים שחוויתי, החוויות שעברתי, דברים שקרו לי, האתגרים עימם התמודדתי. כל משבר או קושי הינו הזדמנות להצלחה, אני לוקחת אחריות גם כשאני עושה בחירות לא נכונות, שואפת כל הזמן גבוה, מציבה מטרות ופועלת להשגתן, ולא שוכחת לעולם להודות על כל הטוב שבחיי. זה משיב אותי לתקופה שהחלטתי להיות עו״ד, בהיעדר יכולת כלכלית לעמוד בהתחייבויות הכרוכות בכך, בנחישות ובעבודה מאומצת הגשמתי את יעודי. כמו כן, במסע החיים, לימים, למדתי על בשרי את "חוויית" הגירושין, והמשמעות האמיתית שבה לכל סובביי ובעיקר לילדיי.

 

מה היית רוצה לשנות?

״בטח לא ריאלי לרצות לשנות את העולם, אך אני פועלת במרץ להצליח להוביל בתחומי, ולפעול כדי להביא לשינוי בעולמם של לקוחותיי, שרובם מגיעים בעת משבר או מצוקה, והיעד שלי - לשנות את המציאות בה הם חיים, למציאות מיטיבה שמובילה לעתיד טוב יותר בעבורם״.

 

מה מחזק אותך?

״ילדיי ואמונתי הגדולה בבורא עולם. אני מגדלת את ילדיי כאם חד הורית, פועלת בזירה המקצועית והאישית בחוזק רב. ילדיי הינם כל עולמי, וכל מה שאני עושה, נעשה בהלימה מלאה לעצם היותי אמא. אחת המשימות המאתגרות ביותר היא הצורך לשלב בין קריירה מוצלחת לחיי משפחה. אני מאושרת שאני מצליחה לאזן בין השניים ומוצאת אי של שפיות בעומס הכאוטי של החיים. מאחר ואני מאמינה שיש בידיי את הכוח לברוא את המציאות בה אני חיה, שני העולמות הללו מזינים זה את זה, אני מקרינה לילדיי סיפוק עצמי, תחושת ערך מוסף וחשה אחריות עצומה להתפתחותם התקינה״.

 

דמות שמעוררת בך השראה?

״הנסיכה דיאנה. למרות כל המהמורות שעברה בחייה האישיים, בחרה להתמקד בהשפעה חיובית על היקום, על החלש וחסר הישע. דיאנה הוכיחה לעולם כולו שטוב לב ונדיבות, הינם התכונות המלכותיות מכולן, ולא פספסה אף הזדמנות לנצל את מעמדה הרם, בכדי לעזור דווקא לחלשים מכולם, זה מה שהופך אותה לדמות מעוררת השראה בעיניי״.

 

לסיום, מהן התוכניות העתידיות שלך לעשור הקרוב?

״לשמור על הקיים בתקופה מאתגרת כמשבר הקורונה, זה לא עניין של מה בכך, וכרגע מבחינתי נבחנת היכולת שלי לחשוב מחוץ לקופסא, ולא לפחד להתמודד. בעשור הקרוב אשמח להמשיך לעזור ללקוחותיי ולשפר אורח חייהם ובאותה נשימה להמשיך ללוות את ילדיי בצמיחתם, ולהקנותם כלים ומיומנויות אשר שיסייעו להם להפוך לאנשים טובים ומצליחים, בפני עצמם. ולעולם אני מאחלת לעשור הקרוב שנהיה ראויים זה לזה״.

  

עו״ד סיון אוחנה

הרב לוין 13, עפולה | 04-9999923

sivanohanao@gmail.com

פייסבוק: סיון אוחנה, עורכי דין, נוטריון וגישור

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג |  הפקה: יפית הנדרי | איפור ושיער: מורין עטר

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד