נבחרות העשור 2020: נשות עסקים מצליחות מסכמות עשור של עשייה

לרגל השנה האזרחית החדשה, פרויקט מיוחד עם 10 נשים מובילות בתחומן, המסכמות עשור של פעילות עיסקית, ענפה ומשגשגת! והפעם: אודיה גוטמן קינן

אודיה גוטמן קינן. ״אני מאמינה שלשינוי ניתן להגיע באמצעות שילוב של טכנולוגיה נכונה יחד עם חברות הביטוח המתאימות, כך נוכל לעזור ליותר עסקים להתחזק ולעבור תקופות משבר בצורה מהירה ונכונה יותר״  (צילום: עמיר צוק)
אודיה גוטמן קינן. ״אני מאמינה שלשינוי ניתן להגיע באמצעות שילוב של טכנולוגיה נכונה יחד עם חברות הביטוח המתאימות, כך נוכל לעזור ליותר עסקים להתחזק ולעבור תקופות משבר בצורה מהירה ונכונה יותר״ (צילום: עמיר צוק)
אודיה גוטמן קינן, מומחית לביטוח אשראי ומתן פתרונות פיננסיים להגנה ולצמיחה של חברות ועסקים

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

"שמי אודיה, בת 40, יועצת פיננסית ומומחית בביטוחי אשראי ומימון לחברות ועסקים. אני אמא לשני בנים, אריאל (9) ואורי (4.5) שהם הקסם ומרכז חיי. במשך למעלה מ-18 שנים מילאתי שורה של תפקידים ניהוליים ב"כלל ביטוח אשראי", עד שהחלטתי, לפני מספר שנים לפרוש כנפיים ולהקים עסק משלי, משרד שמתמחה בתפירת פתרונות ביטוח אשראי ומימון לחברות בינוניות וגדולות.

 

הניסיון שצברתי במהלך השנים והיכולת שלי לזהות את צרכי החברה הביאה אותי לפתח מוצר שנקרא "אשראי 360", מוצר המאפשר לספקים לקבל רשת בטחון בתפירה אישית יחד עם פתרונות מימון השלובים זה בזה, המוצר מעניק לחברות אפשרות לצמוח ולהגן בצורה מושלמת על חברתם, גם בתקופות משבר״.

 

ספרי לנו איזה עשור עבר עלייך בתחומך?

"בעשור זה למדתי לייצר את הסינרגיה המתאימה עם הגופים והאנשים המתאימים, ולייצר את פתרונות ביטוח האשראי מהטובים ביותר.

כחלק אינטגרלי מהיומיום שלי, אני נפגשת עם בעלי חברות ומנכ"לים ומקשיבה לחלומות העסקיים שלהם. לכל אחד מהם יש חלום משלו, לכל אחד יש סיפור שלו - מפתיחת פעילויות במדינות חדשות, דרך הקמת מפעל למוצרים חדשים וכד׳. ביחד איתם, צעד צעד, אני ראשית מבינה את הנקודה שבה הם נמצאים היום ובהדרגה, בתהליך מוסדר, אני מבינה לאן הם רוצים להגיע. אני משתמשת בכלים, בנסיון והמומחיות שלי ובונה פתרון המשלב ביטוח אשראי ומימון לחברתם.

 

שילוב הנסיון שלי והיכרותי עם גופים מוסדיים, בנקאיים וגופים חוץ בנקאיים גדולים, מאפשרים לי למצוא את הפתרונות הטובים ביותר עבורם ולבסוף להגשים את החלום עליו שוחחנו בתחילת הדרך. בתחום זה אנו רואים יותר ויותר חברות במשק הישראלי המבטחות את עסקאות האשראי ללקוחותיהם ומבינות את החשיבות ברכישת הפוליסה. השינוי הגדול נעשה בחברות הבינוניות שהמחזור שלהן קטן מ-100 מליון ₪ שהשכילו להבין את מה שהחברות הגדולות כבר הבינו – ביטוח אשראי הוא כלי משמעותי המשמש כמנוע לצמיחה והגנה לחברתם״.

 

תחזירי אותנו לרגע ההוא - סיפור הצלחה שזכור לך?

"כמו הרבה סיפורים טובים, גם שלי התחיל בפתרון הבעיה. פנה אלי מנכ"ל של חברה תעשייתית גדולה, אחרי שכל חברות ביטוח האשראי סירבו לבטח פעילות חדשה שפתח בחברתו. זיהיתי לצד הסיכון פוטנציאל עסקי מאוד גבוה ובהתאמה בניתי לו פוליסת ביטוח אשראי שמותאמת בדיוק לפעילות חברתו, וכן, פוליסה שחברת הביטוח הרגישה נוח לבטח. בנוסף, הצלחתי לייצר פתרונות מימון המשולבים עם פוליסת ביטוח האשראי שאפשרו לחברה לצמוח הרבה מעבר לציפיות שהגדירה, לאחר כשנה".

 

מתי פרצת לתודעה הציבורית?

״לפני 9 שנים במסגרת תפקידי כחברת הנהלה, ב׳כלל ביטוח אשראי׳, נפגשתי וניהלתי משא ומתן עם בעלי חברות, מנכ"לים וסמנכ"לי כספים בכירים במשק, ומשם התרחבה היכרותי עם בעלי תפקידים רבים, בענפי המשק השונים״.

 

החוויה שעיצבה אותי:

״לפני כ- 5 שנים, חבר משפחה, שהיה ספק סחורה של חברת מזון שקרסה, ובעקבות אי תשלום החובות, איבד את ביתו ופשט רגל. העסק לא היה מבוטח ונשאר עם חוב פתוח של 1.5 מיליון ₪. באותו הרגע שוב הבנתי עד כמה ישנה חשיבות עיסקית, ועוד יותר אישית שלי, בתור מי שחיה את הנושא הזה מידי יום ביומו להנגיש את השירות עבור כל חברה ועסק בישראל"!״.

 

מה היית רוצה לשנות?

״הייתי רוצה שאת הפוטנציאל של החברות, ניתן יהיה לראות דרך האנשים והפעילויות. הייתי שמחה לנסות להנהיג שינוי בתפיסת החיתום ללקוחות קטנים יותר, ולאפשר ליותר חברות להימדד ולהתפתח על פי פרמטרים עדכניים ועכשוויים. אני מאמינה שלשינוי ניתן להגיע באמצעות שילוב של טכנולוגיה נכונה יחד עם חברות הביטוח המתאימות, כך נוכל לעזור ליותר עסקים להתחזק ולעבור תקופות משבר בצורה מהירה ונכונה יותר״.

 

מה מחזק אותך?

״שני בניי הינם החברים הכי טובים שלי, הם נותנים לי כוח להצליח ולהוכיח שהשמיים הם לא הגבול. לא במקרה, עד היום, הספר האהוב עלינו הוא הקלאסיקה של ד"ר סוס: אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים".

 

דמות שמעוררת בך השראה?

״יצחק פרי, שותפי בתחום פתרונות ביטוחי האשראי והמימון, מאז פתיחת העסק שלי. אני מכירה את יצחק למעלה מ-15 שנה, מעבודתי בחברת כלל ביטוח אשראי.למדתי ממנו שאסור להתפשר על מקצועיות, דיוק ויחס אישי ושבשביל מצויינות צריך לדעת לצאת מהקופסא ולחשוב תמיד מספר צעדים קדימה״.

 

לסיום, מהן התוכניות העתידיות שלך לעשור הקרוב?

״להרחיב את העסק שלי מעבר לים, באמצעות שותפויות עם חברות בחו"ל שפעילותן סינרגית לחברות בארץ, ולייצר תכניות ביטוח ומימון עבור חברות המעוניינות לבטח פעילויות שטרם קיבלו דגש בעולם ביטוח האשראי. בנוסף, ליזום פתרונות חינוך טכנולוגיים שיסייעו בזמן משבר ושיוכלו לסייע למערכת החינוך להקל על הסגל המלמד – ולא פחות חשוב על ההורים במטרה לקדם את ילדינו לעתיד טוב יותר... ותוך כדי גם להוכיח להם ולעצמנו שאכן, בכל קושי טמונה הזדמנות!

 

אודיה גוטמן קינן 

www.odeya10.com

ז׳בוטינסקי 51, ראשון לציון | טל׳: 052-5229471

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג | הפקה: יפית הנדרי | איפור: רונית יולזרי

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד