מחוקרת לעו"ד: "ככל שהתיק קשה יותר, כך אני נהנית יותר לפצח אותו"

אילנית חג'ג' מנדלסון, הפכה לעורכת דין אחרי מעורבות בפרשיית כמו גואל רצון והשופט מלץ : "יש הרבה עורכי דין טובים, אבל מעטים הם גם בעלי ניסיון בחקירות כמוני"

"ייצוג משפטי בכלל, ובתחומים של משפחה ונזיקין בפרט, הוא שליחות בעיניי. יש הרבה עורכי דין טובים, אבל מעטים הם גם בעלי ניסיון חקירתי". אילנית חג'ג' מנדלסון  (צילום: אינגה אבשלום ל- Q ELITE BEAUTY)
"ייצוג משפטי בכלל, ובתחומים של משפחה ונזיקין בפרט, הוא שליחות בעיניי. יש הרבה עורכי דין טובים, אבל מעטים הם גם בעלי ניסיון חקירתי". אילנית חג'ג' מנדלסון (צילום: אינגה אבשלום ל- Q ELITE BEAUTY)

מי אני: עורכת דין, בעלת משרד עצמאי לעריכת דין, מרצה באקדמיה (שכנוע, מו''מ, קריאת שפת גוף וראיות), חברה בוועדה למינוי יועצים משפטיים לחברות ממשלתיות, ירושה ונזיקין, מפקחת על מתמחים מטעם לשכת עורכי הדין, פרשנית משפטית בתקשורת.

נשואה לאיליה ואמא לשלושה ילדים: ליאם (21), תאיה (19), יהלי (13)

 

כבר בגיל צעיר עו''ד אילנית חג'ג' מנדלסון ידעה שהיא בעלת חוש צדק מפותח ורצון לסייע לאחרים. כישוריה הטבעיים הובילו אותה בבגרותה לעיסוקים הקשורים בחשיפת האמת, בחוק ובמשפט. "התחלתי לעסוק בחקירות פרטיות בשנת 1991", היא מספרת. "העבודה הייתה מאוד אינטנסיבית וכללה אלפי תיקים שבהם הייתי מעורבת, כמו למשל פרשת גואל רצון (הייתי בין הראשונים שחשפה אותו) ו'כלל פיננסיים' (חקרתי את השופט מלץ) ועוד. אבל בשלב מסוים הבנתי שהגעתי לטופ ופניתי לעריכת דין. את שלמדתי בעבודתי בחקירות אני מיישמת כעורכת דין בתחומי משפחה וירושה, נזיקין, גישור ומשפט מסחרי, ואני נהנית מהאתגרים הניצבים בפניי ומהצלחותיי. עם לקוחותיי נמנים פוליטיקאים, עורכי דין, בכירים מהתחום העסקי וגם כמובן אנשים מהשורה שזקוקים להכוונה ולייצוג משפטי. יש לי קו מנחה עיקרי בעבודתי, והוא - לנצח! ככל שהתיק קשה ומאתגר יותר, כך אני נהנית יותר לפצח אותו".

 

במה מתמחה המשרד שלך ובמה הוא נבדל מאחרים בתחום?

"לתפיסתי קיימת הלימה בין חקירות פרטיות לעריכת דין, ואלה שני תחומים המשלימים זה את זה. יש הרבה עורכי דין טובים, אבל מעטים הם גם בעלי ניסיון חקירתי. זה יתרון המייחד את המשרד שלנו ואוצר עבור לקוחותינו. תארי לך את השירות שניתן לקבל מעורך דין שהוא בעל יכולת להבחין בפרטים שאחרים לא רואים (הבחנה שמביאה לניצחון), שיודע לחקור תוך שימוש בידע ובהבנת שפת הגוף של הנחקר, שמבין ראיות ושמסוגל לשכנע את בית המשפט בצדקת לקוחו. הניסיון, היכולות והרצון חסר הפשרות לניצחון - הם שעושים את השינוי ומייחדים את עבודתי כעורכת דין, כשבכוחם להביא לא רק תיקים 'רגילים' לניצחון מוחץ, אלא אף תיקים שנחשבו ל'אבודים' עד שהגיעו אליי.

 

"ייצוג משפטי בכלל ובתחומים של משפחה ונזיקין בפרט הוא שליחות בעיניי, ולכן אני מקפידה להיות קשובה ופנויה. אין מצב שלקוח צריך תמיכה נפשית, תשובה או עצה ולא מקבל אותה, גם כשזה אמצע הלילה. מעבר לתחומים שבהם אני מטפלת באופן אישי, משרדי מעניק מטרייה רחבה של שירותים משפטיים כמעט בכל נושא: חוזים, מקרקעין, עבירות צווארון לבן ועוד. כל נושא מטופל על ידי עורכי דין המומחים בתחומם. עם זאת, אין מסמך שמגיע למשרד, או יוצא ממנו, שאני לא מפקחת עליו ומאשרת אותו".

 

איך היית מסכמת את מה שעבר על התחום בשנה החולפת?

"2020 הייתה שנה קשה ואין צורך להכביר מילים לגביה. אני סבורה שיש להתייחס אליה כאל שכר לימוד שהאנושות כולה נאלצה לשלם, בתקווה שאכן ניישם את שלמדנו. מבחינתי, הקושי במהלכה היה בעיקר מול המערכת והצורך שלה בעדכון (עבודה מרחוק, החתמת לקוחות וכיו''ב) ולאו דווקא בהיקף התיקים - שלא רק שלא ירד, אלא אף עלה".

 

מה את מאחלת לעצמך לשנה הקרובה?

"אני מאחלת לכולנו בריאות, ומקווה שהאנושות תנצור את התובנות שזכתה לקבל, שנוכל לשוב וליהנות מהדברים החשובים של החיים: חיבוק, בילוי משפחתי, חברים, תרבות, יכולת להתפרנס, ושנחזור לחיים שגרתיים ושפויים".

  

 

2021 במשפטים: המגמות הצפויות  

 

דיונים מרחוק. הקורונה אילצה אותנו להתנהל תוך ריחוק פיזי, וענף המשפט כבר התחיל בתהליך הפנמה והתאמה למציאות החדשה. בתוך כך אנו מקיימים פגישות וגישורים בוועדות חזותיות וממתינים להשלמת היערכותה של מערכת בתי המשפט במטרה לקיים דיונים מרחוק. להערכתי זו מגמה מרכזית שתתפוס מקום ותיושם לפחות עד תום המשבר.

 

חקיקה בתחום השירות. גם מגמה זו היא תולדת הקורונה. סייעתי רבות ללקוחות שהטיסות או האירועים שלהם בוטלו וספקי השירות סירבו להשיב להם כספים ומקדמות. לאחרונה עבר חוק הקובע שיש לבצע השבה. מדובר בהוכחה לכך שהמחוקק מכיר בצורך של האזרח הפשוט בביטחון ופועל כדי לשמור על זכויותיו. אני מקווה שחוק זה הוא סנונית ראשונה המבשרת על המשך המגמה.

 

אילנית חג'ג' מנדלסון

 ilanit@lawm.co.il

טל': 03-5546006/7

פקס: 03-5511702

אתר: lawm.co.il

 

סטיילינג: לורה פלדמן | איפור: סופיה סטרוזר | שיער: לירז סולומון | שיווק מכירות: ענבר וקנין | ניהול אדמיניסטרציה: יוליה קושנר | ע.הפקה: יהל יוסף כהן

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד