ונעבור לתחזית: 9 אושיות שיער וטיפוח מגלות מה מחכה לנו ב-2021

ב־2020 השאלטר ירד על תעשיית הביוטי. עם פרוץ 2021, מאפרים ומעצבי שיער נזכרים ברגע הקשה ביותר בשנה החולפת, ומפרטים את הטרנדים הצפויים (רמז: יהיה טבעי)

תצוגת אביב 2021 של שאנל. קארה קצר ומראה טבעי (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
תצוגת אביב 2021 של שאנל. קארה קצר ומראה טבעי (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

ב־2020 השאלטר ירד על תעשיית הביוטי: המספרות נסגרו, הכלות ביטלו, הקמפיינים נדחו. עם פרוץ 2021, תשע פיגורות בתחום האיפור ועיצוב השיער נזכרות ברגע הכי קשה שלהן בשנה החולפת, ובנימה אופטימית יותר - מפרטות את הטרנדים הצפויים לנו בשנה הקרובה.

 

"השוֹק היה גדול"

מיקי בוגנים, מעצב שיער, מאפר ובעלים של בית ספר לאיפור ומותג הטיפוח MIKI BUGANIM COSMETICS

 

מיקי בוגנים. התחזית: מראה טבעי (צילום: יניב אדרי)
  מיקי בוגנים. התחזית: מראה טבעי(צילום: יניב אדרי)
   

   

  מה היה הרגע הכי קשה שלך בשנה האחרונה?

  "בתחילת הסגר, כשביום אחד המספרה ובית הספר שלי לאיפור, מפעלי חיי, נסגרו. אני עובד מגיל 14, בתעשיית האופנה 22 שנה, וביום אחד מצאתי את עצמי בלי מספרה, בלי בית ספר ובלי ימי צילום. השוֹק היה גדול.

  "ישבתי וחשבתי איך אני ממשיך להתפרנס בתקופה שאנשים יושבים בבית. למזלי, לפני שנתיים הקמתי את המותג 'מיקי קוסמטיקס' שקיבל חיבוק ענק מאלפי לקוחות. במקום לבכות על מר גורלי, קמתי כל בוקר וצילמתי סרטוני איפור, תיעדתי את שגרת היום שלי בסטורי ובאינסטגרם, דיברתי מעומק הלב, בלי מסכות ובלי פילטר. וזה עבד: האתר פשוט עלה לשחקים. הבנתי שהתקופה הזו באה לעשות שינוי, אז חיבקתי אותה ולקחתי הכל למקום חיובי. נכון שחלק מהעסק נפגע, אבל אני שמח על הלקוחות הנאמנות שחיכו לי בסבלנות".

   

  התחזית שלי ל־2021: "עד שיהיה לכולם אומץ להתחסן, נישאר במראה קליל ולא מתאמץ: תספורת במראה טבעי ואיפור נקי שמתבסס על טינט. אני מרגיש שברמה האנרגטית יש רצון לחזור לטבע".

   

   

  "בבת אחת הכל נפסק"

  קרן שחם, מאפרת ויוצרת תוכן ברשת

   

  קרן שחם. התחזית: איפור עדין (צילום: אלבום פרטי)
   קרן שחם. התחזית: איפור עדין(צילום: אלבום פרטי)

    

   מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

   "הכניסה לסגר א׳. פתאום ובבת אחת הכל נפסק - חתונות בוטלו, קמפיינים נדחו. פתאום אין עבודה בכלל, ובנוסף לקושי הזה גם חליתי בווירוס שלבקת חוגרת. באותו רגע החלטתי שאני לא נופלת לדכדוך, ומרימה את עצמי. היה לי קשה לצלם כל היום סרטוני איפור, מה שהתמקדתי בו בעבר, כשבפועל אני יושבת בבית בטרנינג עם שיער לא חפוף שלושה ימים. הרגשתי שמה שמגיע לי ולכולנו זה לצחוק קצת, להסתכל על הדברים בהומור מסוים שאולי גם יעודד אותנו. החלטתי ליצור סרטונים ולשלב את הדברים שמצחיקים אותי, כמו למשל סרטון הדרכה איך להפוך ציפית למסכה. הסרטונים הפכו לסוג של טירוף ברשת, ומאז אני מתמקדת ביצירת תוכן שונה והומוריסטי לשלל חברות שאני עובדת איתן. מעז יצא מתוק".

    

   התחזית שלי ל־2021: "טרנד שאני צופה לו עתיד מזהיר הוא האיפור הטבעי, יותר מאי־פעם. אני חושבת שתרבות הפילטרים שתפסה תאוצה בלתי הגיונית בעליל, עומדת להירגע, ויש בנו רצון וצורך לחזור למקורות. ב־2021 נחזור לאיפור עדין שלא נועד לזייף את איך שאנחנו נראות, אלא להעצים את היופי הטבעי שלנו". 

    

    

   "ברחתי לשירותים לצלם סרטוני איפור"

   מורן (מילקי) סטויצקי, מאפרת

    

   מורן סטויצקי. התחזית: עור עסיסי וחיוני (צילום: טל עבודי)
    מורן סטויצקי. התחזית: עור עסיסי וחיוני(צילום: טל עבודי)

     

    מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

    "מלעבוד 14-12 שעות כל יום, פתאום הייתי מלא בבית עם הבנות שלי. תמיד הייתי בריצה מטורפת של הקריירה שלי, ואז פתאום נאלצתי לעצור ולתפקד בתור אמא במשרה מלאה. זה היה מאוד קשה. בעלי המשיך לעבוד כל הזמן הזה ואני קינאתי בו ברמות. היה שלב שאמרתי לו שעוד שנייה אני מורחת לו מסקרה. כל פעם ברחתי לשירותים לצלם סרטוני איפור לאינסטגרם, עד שהבנות תפסו אותי.

    "מבחינה כלכלית, עברתי ממאה לאפס. זה היה מטורף, פשוט יום אחד הפסקתי להכניס כסף בכלל. אז חיים על חסכונות, ולמזלי, כאמור, בן הזוג שלי המשיך לעבוד כל התקופה. מצד אחד זה היה מאוד קשה, אבל באיזשהו שלב פשוט התחלתי ליהנות מזה. התחלתי להעביר סדנאות של העצמה נשית יחד עם לימודי איפור. הרגשתי שאני צריכה משהו מעבר ליופי חיצוני. התחלתי ללמוד קואוצ'ינג, ואני משלבת היום את שני העולמות האלו. בסופו של דבר יצאו מזה דברים מאוד טובים".

     

    התחזית שלי ל־2021: "דגש על דאגה לעור הפנים. בגלל שאנחנו מתחת למסכות כל היום - בתקווה שעוד מעט נוריד אותן - אז צריך הרבה קרם לחות, לשתות מים. המראה שישלוט הוא מראה חסר מאמץ, כשהפוקוס הוא על עור עסיסי וחיוני".

     

     

    "שוקלת לעבור למקום קטן יותר"

    לימור חייל, מאפרת ומעצבת שיער, בעלת סלון "קוקטה"

     

    לימור חייל. התחזית: פרו-אייג'ינג (צילום: מור אופק)
     לימור חייל. התחזית: פרו-אייג'ינג(צילום: מור אופק)

      

     מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

     "הסגר השני. הוא היה יותר קשה מהסגר ראשון כי היו פחות הטבות ועזרה. איך שורדים את זה? לא שורדים. לוקחים הלוואות, מבקשים מהבעלים של הסלון להוריד בשכר דירה, פותחים חסכונות, מגדילים את מסגרת האשראי. אני נמצאת עכשיו במינוס של מאה אלף שקל כתוצאה מהסגרים האלו".

      

     מה קרה כשאישרו לפתוח מחדש?

     "ברגע שפתחנו העבודה חזרה בפול־פאוור, רק שאין לנו זמן לטפל בכולן. מהפתיחה ועד עכשיו אני עדיין מטפלת בלקוחות שלא הגיעו כל התקופה, זאת אומרת שאם יש סגר שלישי, יש עדיין לקוחות שלא הגעתי אליהן מהסגר השני. למרות שאני בתחום כבר 30 שנה ויש עבודה, אני שוקלת לעבור למקום קטן יותר בגלל הנזק הכלכלי של השנה האחרונה. בגלל הגבלת מספר האנשים שיכולים לשהות בו־זמנית בסלון, אני מקבלת עכשיו חצי מהלקוחות שאני יכולה לקבל ולטפל בהן בתקופה רגילה. בנוסף, אני צריכה לעבוד עם מסכה בתנאים של חום, פן וצבעים, ויש גם את תיאום התורים שמצריך מאיתנו הפרדה מלאה ובדיקה שכל לקוחה מגיעה לבד ובלי חברה, מה שהופך את החוויה לפחות פאן. גם השירות הופך להיות פחות מפנק, כי ההמתנה של הלקוחות מתבצעת על הספסל מחוץ למספרה, הריכולים נשארים על הספסל ואני לא שותפה להם".

      

     התחזית שלי ל־2021: "ימשיך להתחזק החיבור של נשים בוגרות לצבע השיער הטבעי ולגוונים האפורים, ובכלל כל נושא הפרו־אייג'ינג ימשיך לתפוס תאוצה. יחזור ה'קרייזי קולור', בצבעי ירוק, כתום או כחול. בתחום האיפור פחות נשתמש בחומרים כמו מייק־אפ, והאיפור יהיה מינימליסטי עם נגיעה דרמטית – אייליינר צבעוני או בזוויות וצורות שרחוקות מהמראה הקלאסי, כמו למשל נקודה של צבע. המראה עדיין נשאר נקי ופרשי, אבל עם טוויסט". 

      

      

     הכלות, אוי הכלות

     נגה תמיר, מאפרת

      

     נגה תמיר. התחזית: דגש על מוצרי טיפוח (צילום: אלון שפרנסקי)
      נגה תמיר. התחזית: דגש על מוצרי טיפוח(צילום: אלון שפרנסקי)

       

      מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

      "היו הרבה רגעים קשים. בתור התחלה, לעצור הכל. מטירוף יומיומי ועבודה מסביב לשעון, לשקט מוחלט. והכלות, אוי הכלות. כל כלה שנאלצה לדחות, זה היה חוסר ודאות ואכזבה. הזדהיתי עם התחושות של כל כלה. ממש כאב לי יחד איתן, כי גם החתונה של אחותי בוטלה שלושה ימים לפני המועד. אבל הדבר הקשה ביותר בעיניי היה ההבנה שגם אחרי כל זה שום דבר לא יחזור לקדמותו. לדעתי לתעשיית האופנה, כלומר לאלה שישרדו, יהיה מאוד קשה להתאושש".

       

      התחזית שלי ל־2021: "קשה לחזות טרנדים בכאוס הזה. מאחר שכולנו בטרנינג אני מהמרת שהמראה הנקי והנינוח ימשיך לשלוט, בדגש על מוצרי טיפוח. למי השנה לא היה זמן להשקיע במסכות ובפילינג? אני מאמינה שהמוצרים החדשים השנה יהיו כאלה שמשלבים בין תחומים, כמו מייק־אפ שמכיל הזנה לעור, ויטמינים, שמנים וחומצות". 

       

       

      "המצאתי את עצמי מחדש"

      עינת סברלו, מעצבת שיער ומאפרת

       

      עינת סברלו. התחזית: קארה קצר (צילום: שי פרנקו)
       עינת סברלו. התחזית: קארה קצר(צילום: שי פרנקו)

        

       מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

       "הרגעים הקשים היו בעיקר סביב ביטולים של כלות. 90 אחוז מהן ביטלו, חלק דחו לעוד שנה, חלק החליטו לערוך טקס מצומצם והעדיפו שחברה תאפר אותן ולא מאפרת מקצועית. חלקן פנו אליי ואמרו 'ביטלתי את החתונה, את צריכה להחזיר לי את המקדמה', והמשמעות של זה היא להוציא כסף מהכיס. המדינה לא עוזרת בטירוף, הכל עוד באוויר ולא רואים את הסוף.

       "אני חושבת שדברים לא יחזרו להיות מה שהיו, כי אנשים קיבלו פרופורציות שונות. חתונה של 1,000 איש, זה כבר לא דבר שיקרה. זה יצטמצם ל־200 איש מקסימום. זה גרם לי לחשוב שאני צריכה להמציא את עצמי מחדש. השוק משתנה ואני לא יכולה לסמוך על פרנסה רק מכלות. אז השקתי ליין מוצרים חדש לשיער. עבדתי עם כימאי, ידעתי בדיוק מה אני רוצה, הגעתי לליין מוצרים מדהים ואני מקבלת פידבקים מטורפים עליהם. אני כבר עובדת עכשיו על מוצרים חדשים, לתלתלים".

        

       מה עוד השתנה אצלך בתקופה הזו?

       "אני אמא לשלושה ילדים. הדבר הטוב שיצא לי הוא שאחרי כל הטירוף שבו עבדתי כל השנים, פתאום שמו אותי בבית ואמרו לי – 'תכירי את המשפחה שלך, תכירי את הילדים שלך'. אחרי ש־13 שנה לא הייתי שם, להוציא את הילדים מבית הספר או מהגן. פתאום הכרתי את המשפחה שלי, שזה דבר מאוד גדול. הבנתי שדי עם המרוץ הזה ושזה בעצם הדבר הכי חשוב. הבנתי שאני לא צריכה לקפוץ על כל עבודה שמציעים לי, אני יותר בררנית. אין ספק שמשהו השתנה".

        

       התחזית שלי ל־2021: "קארה קצר. זה צעיר, פרש והכי סטייל. אני חושבת שלמי שיש צוואר יפה זו התספורת הכי מחמיאה – כל הרווח הזה שבין הכתפיים לשיער, האוויר הזה, הוא מגביה ומחמיא, הוא מרים את הפנים".

        

        

       "הטלפון שלי היה סגור"

       רפי חובב, מעצב שיער, בעלים של מספרת רפי ואלון חובב

        

       רפי חובב. התחזית: להתמודד עם התוצאות (צילום: אלבום פרטי)
        רפי חובב. התחזית: להתמודד עם התוצאות(צילום: אלבום פרטי)

         

        מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

        "בשיא הכנות, החוויה האישית שלי הייתה שונה. אני עובד מהתיכון, אף פעם לא הייתה לי חופשה גדולה. פתאום מצאתי את עצמי נהנה מהחיים, מכיר את הילדים שלי טוב יותר. זו הייתה שביתה אמיתית גם למוח, לא לחשוב יותר מדי. החלטתי לשים את הקטע הכלכלי בצד, ואמרתי 'מה שיהיה יהיה. זה גדול ממני ואין טעם שאתעסק בזה'. אני מודה שהטלפון שלי היה סגור כל התקופה. הרגשתי שמישהו נתן לי מתנה, אז לקחתי וניצלתי אותה עד הסוף".

         

        התחזית שלי ל־2021: "טרנדים? בתקופה הלא נורמלית הזאת אנחנו מטפלים רוב הזמן בלקוחות שניסו לעשות טרנדים בשיער לבד בבית, ועכשיו צריכים להתמודד עם התוצאות".

         

        "המספרות כבר לא יהיו אותו דבר"

        רואי דניאל, מעצב שיער, שגריר "קרסטס" ו"דייסון" בישראל

         

        רואי דניאל. התחזית: שיער חופשה (צילום: אלבום פרטי)
         רואי דניאל. התחזית: שיער חופשה(צילום: אלבום פרטי)

          

         מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

         "כשלא יכולנו לפתוח את העסק שלנו, והתחושה של חוסר הוודאות המוחלט. לא ידענו מתי נוכל לחזור לעבוד ולייצר את מה שאנחנו רגילים לעשות כבר שנים. אבל מהר מאוד התייעלנו והצלחנו לתת מענה מקצועי ללקוחות בעזרת תמונות ושיחות וידיאו, כך שהן יוכלו לבצע דברים לבד בבית. מבחינה כלכלית הייתה ירידה מן הסתם, אבל המדינה נתנה מענקים שעזרו, ועסק שערוך ושמתנהל כמו שצריך במהלך השנים מוכן גם לימים כאלה".

          

         התחזית שלי ל־2021: "בגלל שכולן פחות מאופרות, אז השיער יהיה בהתאם – יותר טבעי ופחות עשוי. הטרנד החזק יהיה מראות שיער כמו שהיינו רגילים לקבל בחופשות: פחות מלוטש, מראה של חוף וקיץ. נשים יבקשו משהו שיחזיק לאורך זמן, שלא ייאלץ אותן לרוץ לספר כל שבוע. בנוסף, הלקוחות ירצו להחזיק כלים ביתיים לעיצוב כך שהן יוכלו לסדר את השיער בצורה מקצועית יותר, כמו במספרה".

          

         מה ישתנה במספרות עצמן?

         "גם הן לא יהיו אותו הדבר. אנשים כבר לא ירצו לשבת במקום עמוס והומה אדם. אנחנו עובדים יותר כסטודיו, מספרת בוטיק שבה כל לקוחה מתקבלת על ידי ספר אחד שמטפל בה מא' עד ת', ולשם העולם הולך. נשים מחפשות מקום יותר אישי ואינטימי. זה יהפוך גם אותנו, אנשי המקצוע, ליותר נגישים, סבלניים ונהיה תחת פחות לחץ".

          

         "הגעגוע לעבודה היה קשה"

         ורד ספיבק, מאפרת, משפיענית ומפתחת שיטת האיפור MUST 4

          

         ורד ספיבק. התחזית: שיגעון האייליינר יימשך (צילום: עדו לביא)
          ורד ספיבק. התחזית: שיגעון האייליינר יימשך(צילום: עדו לביא)

           

          מה היה הרגע הכי קשה שלך השנה?

          "מכיוון שבשנתיים האחרונות אני מעבירה סדנאות כמעט כל יום ופוגשת המון נשים, כל תקופת הסגר הייתה קשה מאוד והגעגוע לעבודה ולמגע האישי היה קשה. אמנם המשכתי לייצר תוכן לאינסטגרם ולחברות קוסמטיקה מהבית, אבל הקשר האישי חסר. גם אחרי שחזרתי לעבוד היו מלא ביטולים של הרגע האחרון מצד נשים שנכנסו לבידוד. המקצוע שלנו, שמתואם לפעמים שבועות מראש, הפך ללא יציב ודברים נדחים או מתבטלים מהרגע להרגע".

           

          התחזית שלי ל־2021: "בגלל הקורונה לא היו הרבה תצוגות אופנה, מה שבדרך כלל מכתיב את הטרנדים. במעט התצוגות שכן היו, רואים שחזר מראה עיניים ממוסגרות באייליינר עבה יחסית, אבל מעוצב וחתולי סביב העיניים".

           

          הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
          הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
           
          הצג:
          אזהרה:
          פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד