הבית החכם של סומפי: "אני לא
יודע איך הסתדרנו בלעדיו קודם"

כולם מדברים על בית חכם, אבל מה עם מה שמניע אותו? יצאנו לבדוק איך נראה בית חכם, שהשתדרג למנועי סומפי, המותג הצרפתי הוותיק, כי הכל מתחיל במנוע

מוגש מטעם סומפי

|

27.12.20 | 15:02

המותג המוביל בעולם בפיתוח מנועים שקטים. לחצו לצפייה
צילום: ירון שרון
מנוע איכותי, חזק ושקט מתוצרת אירופית מוכרת ואמינה יכול להבטיח שהבית החשמלי והחכם שלכם יפעל למשך שנים רבות ללא תקלות וללא בעיות (צילום: יח"צ סומפי)
מנוע איכותי, חזק ושקט מתוצרת אירופית מוכרת ואמינה יכול להבטיח שהבית החשמלי והחכם שלכם יפעל למשך שנים רבות ללא תקלות וללא בעיות (צילום: יח"צ סומפי)

כמה פעמים ביום אתם פותחים, סוגרים ומסיטים את הווילונות, החלונות והתריסים בבית? התשובה היא ככל הנראה - לא מעט. אם יש לכם בית גדול עם הרבה פתחים, סביר להניח שמדובר בעבודה רבה, ולא פעם קורה שחלון או תריס נשכחים מאחור לא סגורים כשאתם יוצאים מהבית.

 

כשאנחנו חושבים על שדרוג הבית לתריסים, חלונות או וילונות חשמליים, אנחנו בדרך כלל חושבים על העיצוב ועל הנראות שלהם. אבל מה עם מה שמניע אותם?

 

מנוע איכותי, חזק ושקט מתוצרת אירופית מוכרת ואמינה יכול להבטיח שהבית החשמלי והחכם שלכם יפעל למשך שנים רבות ללא תקלות וללא בעיות. החברה היחידה שמתמחה במנועים ובעלת נציגות בישראל היא סומפי - המותג הצרפתי הוותיק, בין הראשונים שייצרו מנועים לתריסים חשמליים בסוף שנות ה-60. מאוחר יותר התרחבה פעילות החברה גם לשערים, וילונות וסוככים חשמליים.

 

בקרה ושליטה פרטנית ומרכזית בכל התריסים באמצעות שלט ואפליקציית בית חכם (צילום: יח"צ סומפי)
  בקרה ושליטה פרטנית ומרכזית בכל התריסים באמצעות שלט ואפליקציית בית חכם(צילום: יח"צ סומפי)

   

  בשנים האחרונות סומפי מתמחה בטכנולוגיית מנועי הרדיו. המותג היה מהחלוצים שעשה שימוש בטכנולוגיה הזו במוצריו בשנות ה-90. בשונה מהמנוע החשמלי המיושן, המופעל על ידי מתג בקיר, מנועי הרדיו מאפשרים בקרה ושליטה פרטנית ומרכזית בכל התריסים בבית באמצעות שלט ואפליקציית בית חכם.

   

  מנועים שקטים

  יצאנו לבדוק איך מנועי סומפי יכולים להפוך את החיים להרבה יותר פשוטים, קלים ונוחים. הצטרפנו לבני הזוג הקטור ודבורה מגדרה, ששדרגו את כל התריסים והחלונות שלהם בבית לסומפי. "הכל התחיל כאשר רעש המנועים של התריסים מאד הפריע לנו. חיפשנו פתרון, ופנינו לחברת סומפי. מסתבר שהמנועים שלהם ממש שקטים", מספר הקטור.

   

  הקטור ודבורה מינעו את כל פתחי הבית החשמליים במנועי סומפי – החלונות, התריסים, הווילונות והסוככים. "המרפסת שלנו פונה לצד מערב. בקיץ יש לנו שמש חזקה מאוד ובחורף נכנס גשם", מסביר הקטור על הצורך שלהם בהצללה חשמלית. "מצאנו את הפתרון במסכי זיפ. בלחיצה על כפתור אחד, אני מוריד את המסכים, ככה אנחנו יכולים להשתמש במרפסת גם בקיץ וגם בחורף".

   

  הצללה חשמלית יעילה ושקטה (צילום: יח"צ סומפי)
   הצללה חשמלית יעילה ושקטה(צילום: יח"צ סומפי)

    

   סומפי ישראל מציעה לא רק מנועים איכותיים ושקטים, היא גם מספקת שירות תמיכה והדרכה למתקינים על מנת להבטיח התקנה מקצועית שלהם בבית הלקוח. החברה מעניקה גם שירותי מעבדה לבדיקה ותיקון המנועים, או אספקת מוצר חדש חלופי בתקופת האחריות.

    

   לא יודעים מאיפה להתחיל את החיפוש אחר תריס, וילון, שער או סוכך חשמלי? באתר סומפי ניתן למצוא רשת של מומחים (אקספרטים) לכל סוגי הפתרונות החשמליים לבית. האקספרטים של סומפי עברו הכשרות מקצועיות על ידי החברה, הם יודעים להתאים את סוג המנוע הדרוש לתריסים, הווילונות, השערים או הסוככים, וגם לבצע התקנה ותחזוקה בטיחותיות, מקצועיות ונכונות.

    

   Wi-Fi אאוט: טכנולוגיית הרדיו כובשת את הבית החכם

   הקטור מספר שאחרי ששדרגו את כל פתחי הבית החשמליים למנועי סומפי, הדרך לבית חכם הייתה קצרה. טכנולוגיית מנועי הרדיו של סומפי מאפשרת שליטה בתריסים, בווילונות, בשערים, בסוככים ואפילו בתאורה דרך אפליקציית בית חכם.

    

   בניגוד למערכות בית חכם על בסיס Wi-Fi, אשר פולטות קרינה ומצריכות החלפה של כל המפסקים בבית למפסקים חכמים וחיבורם לפאנל המרכזי, אפליקציית הבית החכם של סומפי מופעלת על ידי טכנולוגיית הרדיו הפשוטה ונטולת הקרינה באמצעות בקר המתחבר לרשת האינטרנט הביתית.

    

   אפליקציית הבית החכם של סומפי מופעלת על ידי טכנולוגיית הרדיו הפשוטה ונטולת הקרינה (צילום: יח"צ סומפי)
    אפליקציית הבית החכם של סומפי מופעלת על ידי טכנולוגיית הרדיו הפשוטה ונטולת הקרינה (צילום: יח"צ סומפי)

     

    האפליקציה מאפשרת שליטה וניהול תרחישים מובנים מראש לכל פתחי הבית החשמליים והתאורה.  חשוב לדעת שסומפי מאפשרת במחיר נגיש להמיר כל מנוע של כל חברה, המופעל באמצעות מפסק קיר, למנוע בטכנולוגיית רדיו על ידי מקלט המוכנס למפסק הקיר. מרגע התקנת המקלט ניתן לשלוט בפתח זה בשלט ו/או באפליקציית הבית החכם של סומפי.

     

    באמצעות האפליקציה ניתן לשלוט מכל מקום דרך הטלפון הנייד או האייפד גם על מכשירים חשמליים כמו הדוד, המזגן ואפילו מערכת ההשקיה ומכונת הקפה (לצורך כך, יש רק להתקין רכיב תומך בארון החשמל - והשליטה בידכם).

     

    אפליקציית הבית החכם של סומפי, טהומה, מאפשרת תכנות של עד 40 תרחישים שמפעילים סדרת פעולות. למשל, פתיחת כל התריסים בבית בשעה 7 בבוקר, או כיבוי כל האורות בבית ביום שישי בערב בשעה 11 בלילה. הבית החכם מאושר מכון "צומת" כפתרון לבית חכם שומר שבת. 

     

    פתרונות הבית החכם של סומפי הם מהמתקדמים והאיכותיים בעולם, ובעלי תו תקן אבטחת הפרטיות הגבוה ביותר באירופה. טווח המחירים שווה לכל כיס, והם מצוידים באפליקציה חינמית לכל החיים, שמתעדכנת ומשתדרגת באופן שוטף. "סומפי הוא מוצר העתיד, אני לא יודע איך הסתדרנו בלעדיו קודם", מסכם הקטור את חווית הבית החכם של סומפי.

     

    לכל פתרונות הבית החכם של סומפי, היכנסו לאתר >>

    או התייעצו עם צוות השירות של סומפי בטלפון: 073-3266756

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד